Dünyanın en büyük elektronik tedarikçisi Foxconn, 2022 yılına kadar bileşen sıkıntısı öngörüyor

Çip ve diğer elektronik bileşenlerin küresel kıtlığı son aylarda daha da büyüyor. Öngörü eksikliği neden oldu pazara yeni ürünler getirmek söz konusu olduğunda büyük bir darboğaz. Bu genellikle birkaç ay içinde düzeltilirken, Foxconn bu sefer sorunun 2022’ye kadar süreceğini söylüyor.

Foxconn aslında elektronik ürünler söz konusu olduğunda dünyanın fabrikası. Tesislerinde çoğu Apple ürününden Amazon, Acer, Dell, Google HP ve daha onlarcasına montaj yapmaktadır. Ancak Foxconn CEO’su, bu müşterilerin bu yıl zor zamanlar geçirecekleri konusunda, bileşen eksikliği nedeniyle bazı siparişleri yerine getiremeyeceği konusunda uyarıyor.

s

Nikkei Asia tarafından ifade edildiği ve toplandığı gibi, bunun en azından gelecek yılın ikinci çeyreğine kadar sürmesini bekliyoruz. Bunun, almayı planladıkları siparişlerin yaklaşık %10’unu kaybetmelerine neden olacağını söylüyorlar. Çok fazla olmasa da, bize küresel bileşen eksikliğinin nereye gittiği ve ne kadar sürmesi gerektiği konusunda bir fikir veriyor.

Durumun nasıl kötüleştiğine veya iyileştiğine bağlı olarak tüketici pazarı üzerinde doğrudan bir etki göreceğiz. Örneğin, geçen yıl Apple, 2020 ilkbahar ve yaz aylarında meydana gelen karantina kapanmaları nedeniyle iPhone 12’nin gelişini erteledi. Bu yıl, bu sefer bir araya getirmek için bileşenlerin eksikliğinden dolayı biraz gecikme görebiliriz. Ürün:% s.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/67/2b/c3/6012d3713bef075164/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5f/b9/93/6012d50b4bd22fb680/original/futuro-made-in-china-mini.jpeg»}

bileşen krizi

Var ana bileşen krizi Ve herkesi etkileyen bir sorun. Bir çip krizinin ortasında, Tayvan’da kuraklık nedeniyle su tükeniyor.

Birkaç çip ve birçok sorun: Küresel bir kıtlık cep telefonlarını, bilgisayarları, TV'leri ve hatta arabaları bu şekilde etkiler (Clear the X #127)

En çok etkilenen sektörlerden biri otomobil, cep telefonlarında, bilgisayarlarda ve daha fazla üründe de gecikmeler olsa da. Üstüne üstlük, en büyük otomatik çip üreticilerinden biri yakın zamanda bir yangın geçirdi.

Çözümler gelecek ama kısa vadede değil. Yakında göreceğimiz çözümlerden biri, bu durumda en büyük Çinli yarı iletken üreticisi olan yeni fabrikalar olacak.

üzerinden | Nikkei AsiaImage | maçlar

– Haberler Dünyanın en büyük elektronik tedarikçisi Foxconn, 2022 yılına kadar bileşen sıkıntısı öngörüyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…