DS bize daha az elektrik tüketmemiz için bir sürüş hilesi sunuyor

Elektrikli bir arabayı kullanmak, geleneksel bir içten yanmalı arabayı kullanmaya benzer ve elektrik tüketimi bizim sürüşümüzden de mümkündür. Çünkü sıradanlarda olduğu gibi, yeni nesiller de bunu yapan çeşitli parametrelere tabidir, çünkü sonuçta normalden çok daha düşük bir tüketime sahip olabiliriz. Ve orada, DS’nin imzalanması bize bazı değerli tavsiyeler veriyor.

Elektrikli otomobil tüketimi standart değil

standart bir formül yok Tüketim miktarını belirlemek için bir elektrikli araba hesap makinesi almaya da değmez. Soru, benzinli bir arabanın ne kadar tükettiği veya bir dizel arabanın ne kadar tükettiği ile ilgili eşdeğer soruya benzer bir çözüme sahip olacaktır. Bu şüphelerden herhangi birinin gerçeğin kendisine bağlı bir çözümü vardır.

Ya da aynı olan nedir; Bu, modele, markaya, güçlere, versiyonlarına atıfta bulunur… yani, mekanik konfigürasyonuna ve ekipmanına bağlı olarak, yanıt verecek ve bir enerji girişi gerektirecektir bu bağlama özel. Bu, elektrikli otomobilin tüketimi hakkında konuşmanın sınırlandırılması gerektiği anlamına geliyor.

Aynı şekilde, genel anlamda ve firmanın bize söyleyebileceklerinin ötesinde (her zaman 100 km bazında) hangi sayılarda yer bulabileceğinin de ötesinde, ona odaklanmak ve olumlu bir işlevsellik gerçekleştirmek, başarı Bu rakamlar önemli ölçüde düşebilir. Direksiyona geçme yöntemimiz bu olacak: nasıl sürüyoruz, nasıl ve nerede.

Sürüş tipi, anahtar

Aynı arabanın davranışını, onu kullanan kişiye göre bile farklılaştıran temel nedenler arasında, sürüşün türü veya tarzının yanı sıra aktivitenin gerçekleştirildiği bağlam da yer alır. Citroën’in premium markası ve Stellantis grubu DS Automobiles firmasının bize söylediği bu.

Çünkü aküyle çalışan araç almak, benzinle çalışan araçla aynı şekilde açıkça yapılmaz. Zamanla onu sürmeyi öğrenirsin, evet, ama bazen bu, araba kullanma şeklini değiştirmek anlamına gelir. Araba kullanmanın zorunlu olması gerektiği konusunda uyardıkları ünlü gruptan (eski adıyla PSA) bize söyledikleri bu. daha yumuşak ve daha ılımlı bir yakıt motorunun pedallarına gitmekten daha.

DS3 Crssback E-Tense sürüş elektriği

Bu nedenle, bunlar, bu tür arabalara bahis yapan bir şirket tarafından elektrik tedarik sözleşmesi yapmaktan, lastiklerimizin basıncını kontrol etmeye kadar değişir. Hepsi bize yardımcı olacak eylemlerdir. enerji tasarrufunu artırın. Ancak Fransız firmasının bize getirdiği ve bize iyi sonuçlar verebilecek çok özel bir tane var.

Rejeneratif frenlemeye dikkat edin

Bu anlamda, ister yolda ister şehir içi yolculuklarımızda, elektrik seviyelerinin düşmesine izin vermek için aracı alışık olduğumuzdan farklı bir şekilde yönlendirmek, kendi kendini sürmesi için yeterli olacaktır. Karşınızda rejeneratif fren sistemielektriklilerin çoğunu, hem saf olanları hem de hibritleri ve plug-in hibritleri donatan bir teknoloji.

Dolayısıyla bize gösterdikleri püf noktası, durum gerektirdiğinde fren pedalını kullanmayı unutmak. Ve rejeneratif frenleme, aşağıdakiler için büyük bir müttefik olacaktır. araba aküsünü uzatmak, ne yapacak, çünkü sürüşümüzle daha düşük elektrik maliyetimiz var.

Bu yaklaşık bir bekletme modu ki bu çok pratik bir çözüm olarak yapılır. Her birine bağlı olarak, bunlar az ya da çok fren yapar, bu süreçte bazılarının ‘tek pedalı’ bile kullandığı noktaya kadar enerji üretir. sadece gazla sürün, frene basmak için ayağı kaldırmaya eşdeğerdir. DS markası söz konusu olduğunda, bu teknik DS 3 Crossback E-Tense’de yoğun olarak kullanılmaktadır.

DS yazısı, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan daha az elektrik tüketmek için bize bir sürüş hilesi sunuyor.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…