Driver Cleaner ile Windows’ta sürücüleri ortadan kaldırın ve yerden tasarruf edin

Bilgisayarımız, birlikte ve işletim sisteminin yardımıyla bilgisayarımızı hayata geçirmeyi başaran farklı donanım öğelerinden oluşur. Bu öğelerin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için, zamanla sabit diskimizde yer kaplayan ve kaydedilen sürücüler kullanılarak güncellenmeleri gerekir. Bu nedenle gereksiz sürücülerin geri kalanını temizleyip ortadan kaldırmak istiyorsak aşağıdaki gibi bir programı tercih edebiliriz. Sürücü Temizleyici.

Sürücüler, bilgisayarımıza bağlı farklı bileşenlerin çalışabilmesi için gerekli uygulamalardan başka bir şey değildir. Varsayılan olarak, Windows’un çok sayıda sürücü içeren kendi veritabanı vardır. Aynı şekilde, üreticilerin kendileri de Windows’un bunları otomatik olarak yükleyememesi durumunda kullanmak için kendi sürücülerini yayınlar.

Karşılaştığımız sorun, zamanla yedeklemeler gibi eski sürücülerin gereksiz yere birikmesidir. Bu, hem depolama açısından hem de değerli yer kapladığından ve çıkan yeni güncellemelerle çakışmalardan kaçınmak için veya sistemimizi yavaşlatan veya zarar veren bir sorun olabilir.

Driver Cleaner tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Sürücü Cenneti Ltd.. Bize yardımcı olacak basit, pratik ve güvenilirdir. temizle ve kaldır eski sürücüleri kaldırdıktan sonra sistemimizde kayıtlı kalan sürücü parçaları. Bu şekilde, sistemi güvenli ve kararlı tutarak sürücülerle çakışmalardan kaçınmamıza yardımcı olur. Bu yazılım, diğerleri arasında ATI, nVidia, Creative, Realtek, SIS, 3Dfx, S3 grafik kartları için destek sunar.

Sürücüleri silin ve Windows sürücüleriyle çakışmaları önleyin

Programı kurarken dil kısmında İspanyolcayı seçtiğimizden emin olmalıyız. Bu sayede program varsayılan olarak İngilizce gelse de dili doğrudan arayüzünden değiştirebiliyoruz.

Sürücü Temizleyici İspanyolca dilini kurun

Birkaç tıklamayla kalan sürücüleri silin

Uygulamayı başlattığımızda bir klasik arayüzson derece basit ve kullanımı kolaydır. “Seçenekler” ve “Dil” bölümlerinden dili değiştirerek başlayabiliriz. Burada “İspanyolca”yı seçiyoruz ve çevirinin gerçekleşmesi için “Kaydet”e tıklıyoruz. Kurulum sırasında çeviriyi yüklemeyi seçmiş olmamız, daha sonra değiştirebilmemiz için önemlidir.

Sürücü Temizleyici dilleri

İspanyolca’ya sahip olduğumuzda, temizleme işlemine başlayabiliriz. Bunu yapmak için sekmeyi tıklayarak bir açılır liste, bize sorun yaratan kalıntıları, hataları ortadan kaldırmak / ortadan kaldırmak istediğimiz sürücüyü seçmeli ve son olarak “Temizle” ye tıklamalıyız. Bazı durumlarda izlerin tamamen silindiğinden emin olmak için sistemi yeniden başlatmak gerekebilir.

Sürücü Temizleyici seçenekleri mevcut

İçiniz rahat olsun diye yedekler oluşturun

Gerçekleştir destek olmak of file mümkündür, bu nedenle bir şeyler ters giderse, sistemi geri yükleme ve belirli konumları hariç tutma olanağına sahibiz. Program ayrıca sürücü güncellemelerini (ATI ve nVidia) aramakla sorumlu olan ve yeni bir sürüm çıktığında bizi uyaran bir yardımcı programa sahiptir.

Sürücü Temizleyici Seçenekleri

Programa, ortadan kaldıracağımız sürücülerin bir yedeğini almasını istediğimizi söylemek için, “Seçenekler” sekmesine erişmeli ve ardından “Seçenekler” sekmesine tıklamalıyız. burada bulacağız farklı bakcup kutuları etkili olmalarını istiyorsak etkinleştirmemiz gerektiğini. Bitirdikten sonra, değişikliklerin geçerli olması için programı yeniden başlatmalıyız.

Driver Cleaner yedekleme türleri

Bu şekilde, denetleyicileri her temizlediğimizde, program bunların bir yedek kopyasını oluşturmaya özen gösterecektir. İstediğimiz durumda geri yüklebir “Dosya/Dizin”, “Kayıt Defteri” veya “Günlük” geri yüklemek isteyip istemediğimizi seçmek için “Seçenekler” menüsüne gitmeli ve “Yedekleme Temizleyici” ye tıklamalıyız.

Sürücü Temizleyici dosya yedekleme

Sonuçlar

Bilgisayarımızdaki sürücü kalıntılarını kaldırmak söz konusu olduğunda çatışmalardan kaçının veya alanı silin Sürücü Clenaer, sabit sürücümüz için çok yararlı olabilir. Evet, söylemeye gerek yok, bu tür programları kullanmak için, risklerini taşır ve kullanılamaz olduğundan tamamen emin olmadığımız herhangi bir sürücüyü silmemeliyiz. Böyle bir durumda, herhangi bir uygunsuzluk durumunda herhangi bir yanlış kararı geri alabilmemiz için her zaman yedekleme seçeneğini etkinleştirmemiz önerilir.

Sürücü Temizleyiciyi İndirin

Driver Cleaner ücretsiz olarak indirilebilir, ancak web sitesinde bunu aklınızda bulundurmalısınız. indirmeler askıya alındı güncelleme nedenleriyle. İnternette indirebileceğiniz bazı sayfalar bulabiliriz, örneğin buradan. Programın şu anda desteklenmediğini unutmayın, ancak bu tamamen işlevsel olmasını engellemez. XP’den Windows 10’a kadar farklı Windows sürümleriyle uyumludur.

Sürücü Temizleyiciye Alternatifler

Denetleyicilerin izlerini silebilecek bir program arıyorsak, sizi dikkate almanız gereken bazı alternatiflerle baş başa bırakıyoruz:

Sürücü Füzyon

PC sürücüleri için bu eksiksiz uygulama ile, onu oluşturan aygıtları yönetebileceğiz ve sürücüleri basit bir şekilde kurmamıza ve kaldırmamıza izin vereceğiz. Bu şekilde, yaptığı tek şeyin bize gerçekten yardımcı olan sürücüleri engellemek olduğu yolundaki sürücülerin izlerini ortadan kaldırabiliriz. Bu linkten indirebiliriz.

Sürücü Sihirbaz

Bu program aynı zamanda sürücülerle, bunların kaldırılması da dahil olmak üzere çok sayıda görevi yerine getirmemizi sağlar. Kaybettiğimiz veya İnternet’ten indirdiğimiz tüm sürücüleri aramak zorunda kalmamak için bunların bir yedeğini de oluşturabiliriz. Driver Magician’ı buradan indirebiliriz.

Sürücü Süpürgesi

Bu uygulama, sürücüleri ortadan kaldırmaktan, bu türden kalan tüm dosyaları silmekten ve bunların bir yedek kopyasını oluşturmaktan sorumludur. Sürücüleri silmeyle ilgili risklere karşı dikkatli olmanız gerekse de, çalışması çok basittir. Resmi web sitesinden indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…