Dosyaları WinRAR’a ücretsiz harika bir alternatif olan IZArc ile sıkıştırın

Bilgisayarımızı ister iş ister ev kullanımı için kullanalım, kullandığımız en kullanışlı araçlardan biri kesinlikle dosyaları sıkıştırma ve açma özelliğidir. Sıkıştırma sayesinde, dosyaları daha az depolama alanı tüketerek hepsini bir arada tutmak için tek bir dosyada gruplayabiliriz. Bir dosyayı sıkıştırırken veya açarken, aşağıdaki gibi bir sıkıştırıcıya ihtiyacımız var: IZArc.

Birçok kullanıcı bunu bilmese de, Windows, yalnızca ZIP dosyalarını açabileceğimiz ve yalnızca bu dosya biçiminde çalışabileceğimiz kendi dosya sıkıştırıcısını içerir. Ancak WinRAR gibi asıl sorunu ücretli olması olan çok daha gelişmiş programlar var. Ücretsiz bir alternatif olarak, çok çeşitli formatlarla çalışmamıza da izin verecek olan IZArc’ı seçebiliriz.

IZArc güçlü bir sıkıştırma ve açma yazılımı ZIP, RAR, 7-XIP, BIN, ISO, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC gibi mevcut sıkıştırma biçimlerinin büyük çoğunluğunu desteklemesiyle karakterize edilen, Windows için ücretsiz dosya arşivleyici , GCA, diğerleri arasında. Windows işletim sisteminde kullanılmak üzere geliştirilmiştir, içerik menüsü aracılığıyla dosya gezgininize entegre edilebilir.

Bu güçlü araçla, orijinal sistemle aynı klasör yapısını koruyarak tek bir sıkıştırılmış dosyada bir dizi dosyayı organize edebileceğiz. Ayrıca, Windows Gezgini’ne ve Windows Gezgini’nden dosyaları sürükleyip bırakma ve ayrıca doğrudan Windows Gezgini’nden dosya oluşturma ve ayıklama gibi ilginç araçlara sahiptir. Ayrıca, kendi kendine açılan dosyalar oluşturmamıza, hasarlı ZIP dosyalarını onarmamıza ve bir dosya türünden diğerine dönüştürmemize olanak tanır. Güvenliğin bizim için önemli olması durumunda, IZArc 256 bit AES şifrelemeyi destekler.

IZArc, seçeneklerle dolu çok formatlı kompresör

Programı çalıştırdığımızda, ana menüsü belirir. basit arayüz kullanmak, çoklu dil ve aynı sayıda parametrenin yapılandırılmasına izin verir. En üstte, Dosya, Görünüm, Eylemler, Araçlar, Seçenekler ve Yardım seçeneklerini bulduğumuz, sekmeler halinde düzenlenmiş klasik araç çubuğunu buluyoruz.

IZArc Arayüzü

sıkıştırılmış dosya

Basitçe ile sıkıştırılmış bir dosya oluşturabiliriz klasörü veya dosyaları sürükleyin doğrudan arayüzde ve bırakın. Klasörün yolunu, sıkıştırmak istediğimiz dosyanın türünü, sıkıştırma türünü ve yöntemini gösteren bir pencere açılacaktır. Ayrıca bize kendi şifremizle bir AES şifreleme sistemi (128 bit, 192 bit ve 256 bit) veya PK ZIP v2.0 ekleme seçeneği sunar.

IZArc Arşiv ekle

Bir dosyayı açın

İçin sıkıştırılmış dosyayı çıkar Ayıkla düğmesine tıklamak kadar basittir. Ardından, dosyaların üzerine yazmayı onayla, Orijinal klasörleri geri yükle, Dosya özniteliğini geri yükle, Klasörü ayıkladıktan sonra aç ve IZArc’ı kapat gibi işaretleyebileceğimiz veya işaretini kaldırabileceğimiz çeşitli seçenekler de dahil olmak üzere, dekompresyonun gerçekleştirilmesini istediğimiz yolu ayarlamalıyız. çıkarma işlemi tamamlandı. Seçildikten sonra, “Çıkart” düğmesine tıklayın. İstenirse “Ekle” butonuna tıklayarak sıkıştırılmış bir klasöre yeni dosyalar eklemek de mümkündür.

IZArc sıkıştırılmış dosyaları çıkarır

ekstra fonksiyonlar

Ana Ek fonksyonlar IZArc’da bulabileceğimiz şeyler “Araçlar” bölümünde yer almaktadır. Bunların içinde dosya biçimini dönüştürme, CD görüntüsüne dönüştürme, UU/XX/MIME Kodlaması, Şifreleme, Şifre çözme, Dosyayı onarma, Çok hacimli dosya oluşturma, Çok hacimli bir dosyayı birleştirme, Türe göre arama ve SFX’i Geri Yükleme olanağını bulabiliriz. Seçeneklerimizin her birinin yanında, bunlara daha hızlı erişebilmemiz için ilgili klavye kısayolu da vardır.

IZArc Araçları

“Seçenekler” sekmesinde, “Ayarlar” menüsünün varlığı, programı özelleştirebileceğimiz yerlerden öne çıkıyor. Örneğin, “Dosya İlişkilendirme”de, araçla ilişkilendirmek istediğimiz tüm dosyaları seçebiliriz, böylece en çok kullanılanları ilişkilendirmek uygun olur. Bu, Bilgisayarım’dan, posta programlarından, Windows Gezgini’nden vb. dosyaları açarken programı otomatik olarak başlatmamızı sağlayacaktır.

IZARc Dosya Derneği

IZArc’ı ücretsiz indirin

IZArc, ücretsiz bir lisansa sahip bir programdır, bu nedenle tamamen karşılıksız ticari kullanım için bile, doğrudan web sitesinden indirebilmek. Windows 7, 8 ve 10 ile uyumludur. Kurulumlu sürümü veya taşınabilir sürümü IZArc2Go’yu indirmek mümkündür. Kullanılabilir en son sürümü 4.4karşılık gelen 21 Mart 2019.

IZArc ve IZArc2Go arasındaki farklar

IZArc2Go, çok sayıda uyumlu format gibi kurulabilir sürümün tüm çekiciliklerini koruyan IZArc’ın taşınabilir sürümüdür. Sadece flash sürücü veya sabit sürücü gibi harici bir depolama sistemine yüklememiz gerekecek ve herhangi bir bilgisayarda kullanabilecektik.

Taşınabilir sürümü kullanmanın lehindeki nokta, ayarlarını kaydetmek için yalnızca kaynak klasörü kullanmasıdır, bu nedenle PC’mizde iz bırakmaz. Tam tersine, tahmin edebileceğimiz gibi, taşınabilir sürüm, Windows Gezgini ile entegrasyondan yoksundur ve dosyaları onunla ilişkilendiremeyeceğiz.

Dosyaları sıkıştırmak ve açmak için diğer alternatifler

Dosyaları sıkıştırmak ve açmak için bir program arıyorsak, dikkate alınması gereken diğer seçenekleri sunuyoruz:

WinRAR

Dosyaları sıkıştırmak ve açmak için en popüler ve muhtemelen en çok kullanılan programdır. Formatların büyük çoğunluğuyla uyumludur ve RAR ve RAR5’te sıkıştırma yapabilen tek formattır, çünkü diğerleri yalnızca sıkıştırmayı açabilir, ancak sıkıştıramaz. Dolayısıyla bu formatla çalışacaksak bu yazılımı kullanmak gerekecek. Aşağıdaki linkten indirebiliriz.

7Zip

Şu anda var olan hemen hemen tüm format sistemleriyle uyumlu olduğu için bulabileceğimiz en popüler açık kaynaklı dosya sıkıştırıcıdır. Hem Windows, hem macOS hem de Linux için mevcuttur ve buradan indirebiliriz.

BandiZip

Çok popüler dosyaları sıkıştırmak ve açmak için kullanılan ve birçok formatla uyumlu başka bir program. Dosyaları çok hızlı ve etkili bir şekilde paketlememizi ve açmamızı sağlayan bir optimizasyon sistemine sahiptir. BandiZip’i kullanmaya başlamak istiyorsak bu linkten ücretsiz olarak indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…