Dosyaları sıkıştırmak için hala Bandizip kullanıyor musunuz? Kaldırma nedenleri

Bandizip, Windows’a yükleyebileceğimiz en iyi dosya sıkıştırıcılardan biri olmuştur. Herhangi bir dosyayı sıkıştırabilen veya açabilen, iyi algoritmalara sahip çok basit bir program. Ve OpenSource olmasa da özgür ve sınırsızdı. Ancak, 7.0 sürümünün gelişi her şeyi bozdu, sınırlamalar ve reklamlarla dolu bir program haline geldi. Bilgisayarımızda olmaması gereken bir yazılım.

Bu programın 7.0 sürümünü Ekim 2019’da test edebildik. Ve zaten neyin sakladığını anlayabiliyorduk. Ancak bu sürüm diğer kullanıcılara ulaştığında Mart 2020’ye kadar değildi ve tartışmalar başladı.

Program çalışmaya devam eder, ancak bunun için ödeme yapmazsak Professional veya Enterprise sürümleri (sırasıyla 30 ve 20 dolar) programı kullanırken reklam görmemiz gerekecek, bunun yanında programın birçok fonksiyonunun sınırlılığını üstlenmek zorunda kalacağız. Bu nedenle, bu program herhangi bir kurulumda neredeyse her zaman önerilen programlardan biri olmaktan, kurmamanızı tavsiye ettiğimiz programlardan biri haline geldi. Ve bunlar sebepler.

Bandizip’i bilgisayarınızdan silme nedenleri

Hala bu programın 7.0’dan önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, Bandizip sorunsuz çalışmaya devam edecektir. Yeni sürüme güncelleme bildirimleri görebiliriz, ancak herhangi bir reklamımız veya sınırlı özelliğimiz olmayacak. Sınırlamalar, programın «Standart Sürüm«.

Bandizip 7 reklamlarla ücretsiz

Gömülü reklamcılık

Kaldırmayı önermemizin nedenlerinden ilki, programın reklamıdır. Bu programın ücretsiz sürümü bize her türlü ana ekranınızda reklam. İlk başta pek çok kişiyi rahatsız etmeyen zararsız bir banner, ancak günlük olarak kullandığımız programlarda reklam olmasını sevmiyorsak, o zaman kesinlikle bizden nefret ediyor. Afiş de oldukça büyük. Ve bize alakalı reklamları göstermek için kişisel bir kimlikle (web reklamlarında olduğu gibi) ilişkili olup olmadığını bilmiyoruz.

Genellikle programın ana penceresini açmazsak (örneğin, bağlam menüsünü kullanırsak), muhtemelen onu asla göremeyiz. Ancak fark edeceğimiz şey sınırlı işlevler olacak.

sınırlı özellikler

Başka bir neden de şu anda karşı karşıya olmamızdır. sınırlı bir program. Programın standart sürümü, dosyaları onarma, parolaları kurtarma ve yönetme, kötü amaçlı yazılım arama veya resimler gibi bazı dosya türlerinin önizlemeleri gibi bu yazılımın bazı özelliklerinin kullanımını engeller.

Tam bir programdan sınırlı bir programa geçtik. Ve alternatifler olduğu için onları tercih etmek daha iyidir.

çevrimiçi yükleyici

Daha az önemli olmakla birlikte, şu andan itibaren yalnızca çevrimiçi bir yükleyicinin sunulduğunu da belirtmek gerekir. Bu, programı kuracaksak, İnternet bağlantımızın olması gerektiği anlamına gelir. Ve programın belirli bir sürümünde kalamayacağız, ancak evet veya evet, her zaman en yenisine güncellememiz gerekecek.

Bandizip’i İnternet bağlantısı olmayan bir bilgisayara kurmak istiyorsanız, iyi şanslar.

alternatifler

Şirketin programından para kazanmak istediğini anlıyoruz. Yıllar geçtikçe büyük bir popülerlik kazandı ve bu programı bilinir hale getiren uzman bloglardan birçok tavsiye aldı. Ama biz onların yanlış yolu seçtiklerine inanıyoruz. Ve aşağıdaki gibi daha mevcut alternatifler.

WinRAR

WinRAR 6.00

Kral. WinRAR’ın tanıtıma ihtiyacı yok, ancak olsaydı, Windows için bulabileceğimiz en eksiksiz dosya sıkıştırıcıdan bahsediyor olurduk. Bu, her tür dosyayı açmamıza izin verir ve ayrıca RAR ve RAR5 formatlarına sıkıştırmamıza izin veren tek dosyadır.

WinRAR ücretli bir programdır, doğrudur. Ancak 40 gün boyunca tamamen ücretsiz kullanmanıza izin verir. Ve bu süreden sonra engellemiyor, yine de çalışmaya devam ediyor. Bu nedenle dünyada en çok kullanılan kompresördür.

WinRAR’ı indirin.

PeaZip

peazip arayüzü

Bilgisayarınızda OpenSource yazılımının olmasını istiyorsanız PeaZip’i deneyin. Bu, şu anda bulabileceğimiz en iyi tamamen ücretsiz dosya sıkıştırıcıdır. Çok iyi desteğe sahip ve her tür sıkıştırılmış dosyayı sorunsuz bir şekilde açabilen çok eksiksiz ve kullanımı kolay bir program.

PeaZip’i indirin.

7-Zip

7Zip Kompresör

Bu, bulabileceğimiz en popüler dosya sıkıştırıcılardan bir diğeri. 7Zip en iyi arayüze sahip değil, orası kesin. Ancak en iyi sıkıştırma algoritmalarından biri olan 7Z’nin yaratıcısıdır ve tüm büyük sıkıştırılmış dosya formatlarını açma yeteneğine sahiptir. Daha fazlasına ihtiyacımız var mı?

7-Zip’i indirin.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…