Dört kolay numara ve bazı ekstra ipuçlarıyla Gmail nasıl temizlenir ve alan nasıl boşaltılır

E-posta, her türlü anlık mesajlaşma platformunun çoğalmasına rağmen, hem kişisel hem de profesyonel olarak temel bir iletişim biçimi olmaya devam ediyor. VE Gmail, kıdemine rağmen bir tür standart birçok.

Ancak yıllar geçtikçe, ücretsiz bir hesabımız varsa, afiş ve posta bir bütün olarak dolmaya başlar ve Gmail’i temizlemenin ve alan boşaltmanın bir zorunluluk haline geldiği bir nokta geliyor. Daha fazla alana ihtiyacımız var.

En büyük, en eski e-postaları silmek, çöp kutusu ve spam klasörünü boşaltmak veya bir ‘sil veya dosya’ politikası uygulamak Gmail’imizi temiz tutmamıza yardımcı olacak eylemlerdir.

Ve on binlerce e-posta ile bu görünüşte devasa görevle nasıl yüzleşebiliriz? bunlarla iyi Google e-postanızdaki yükü hafifletmeye yardımcı olacak basit püf noktaları. Böylece kullanılan depolama alanını çalıştıran çubuk önemli ölçüde düşer.

Dört adımda Gmail’de (ve Google’da) depolama alanı nasıl boşaltılır

Ücretsiz bir planımız olsa bile Gmail tarafından kullanılan depolama alanının Google One’a dahil olduğunu ve Google Drive ile Google Fotoğraflar arasında paylaşıldığını açıkça belirtmeliyiz. Gmail’de yer açmak için Atmamız gereken ilk adım, en önemli e-postaları bulmak ve silmektir.yani, herhangi bir nedenle en çok işgal edenler: büyük ekler veya çok fazla içerik.

Bunu yapmak için Gmail’imize giriyoruz, arama çubuğunda bulduğumuz aşağı oka tıklayın ve görüntülenen menüde, bölümüne gidiyoruz Boyut ve farklı değerler yapılandırın. Örneğin 10 MB koyarak ve butona tıklayarak başlayabiliriz. Aramak Belirtilenden daha büyük boyutta olan e-postaları bize gösterecektir. Farklı rakamlar deneyebilir, sonuçları görebilir, ortaya çıkan e-postaları inceleyebilir ve depolama alanımızda yer açmak için tutmamız gerekmeyenleri silebiliriz.

Alınan 8 Castillolozano Gmail Com Gmail 2

Gmail’in en ağır olanları araması için farklı boyutlarda e-postalar ayarlayabilir ve böylece onları daha kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırabiliriz.

Atabileceğimiz bir diğer önemli adım da en eski e-postaları bulup ortadan kaldırmaktır.. Hesaba uzun yıllar sahip olursak, en başından beri bizim için şu anda yararlı olmayacak çok sayıda e-posta biriktirmiş olacağız. Erişmek için tekrar aşağıyı gösteren oka tıklayın ve tarih aralığı. Burada uygun gördüğümüz ve verdiğimiz süreyi yapılandırabiliriz. Aramak. Yine, harcanabilir olduğunu düşündüğümüz tüm postaları test edebilir ve silebiliriz.

Google hesabınızı korurken Gmail hesabınızı nasıl silebilirsiniz?

Başka bir iyi hile sık temasları hatırlamaya çalışın: örneğin, genellikle bize promosyon e-postaları gönderen hem kişiler hem de şirketler. Arama alanına adresinizi girip sonuçları görüyoruz. Onlardan hangi e-postaları silebileceğimizi ve hangilerini saklamak istediğimizi görebiliriz.

8 Castillolozano Gmail Com Gmail 3 alındı

Aramalarda aldığımız e-postaları incelerken daha hızlı gidebilmek için görselleştirmeyi bir okuma bölmesi ile ayarlamak iyi bir fikirdir. Ve aynı şekilde, çoklu seçimden yararlanın.

Bir aramadan aldığımız e-postaların çoğu silinebilir olduğunda, Sonuçların sol üst köşesindeki kareye tıklayarak hepsini seçip, saklamak istediklerimizin işaretini kaldırabiliriz.. Bu şekilde süreci hızlandırabiliriz. Aynı şekilde maillerin revizyonu için de şuradan okuma paneli ile arayüzü kurabiliriz. Ayarlar > sekmesi Alınan > okuma panosu.

İlave olarak spam klasörünü ve bunları boşaltmak için çöp kutusunu kontrol etmek iyi bir fikirdir. çünkü evet, içerdiği e-postalar da boşluk ekler.

Ve hepsinden önemlisi, bir silme ve arşivleme politikası uygulayın. Başka bir deyişle, bir e-posta geldiğinde, gelecekte ona ihtiyacımız olup olmayacağını veya saklamak isteyip istemediğimizi veya silebilir miyiz diye değerlendirip ona göre hareket etmeliyiz. Tüm e-postaları gelen kutusunda bırakmak veya varsayılan olarak arşivlemek, gelecekte er ya da geç yeni bir temizlik yapmamız gerektiği anlamına gelir.

{«videoId»:»x7znigx»,»autoplay»:true,»title»:»Muhtemelen bilmediğiniz 13 GOOGLE CHROME TRICKS»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Dört kolay numara ve bazı ekstra ipuçlarıyla Gmail nasıl temizlenir ve alan nasıl boşaltılır aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…