Dolar cinsinden, evet, ama aynı zamanda Bitcoin’de: Miami’de maaş ödemeyi ve vergilerin kripto para birimiyle ödenmesine izin vermeyi inceliyorlar

Bitcoin, son haftalarda inanılmaz büyümesinde görebildiğimiz bir patlama yaşıyor. Tesla daha ileri gitmeden 1500 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı ve bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak, ancak Miami belediye başkanı Francis Suárez bir adım daha ileri gitmek istiyor: Bitcoin’i günlük hayatın bir parçası haline getirmek. Nasıl? Maaşın bir kısmını bu kripto para biriminde ödemek ve hatta vergilerin ödenmesine izin vermek.

Bu, Twitter profilinde görebildiğimiz bir açıklamada Suárez tarafından biliniyor. Bu bir karar taslağı olduğu için henüz yürürlüğe girmedi, ancak fırında olan bir ölçü. Ve daha da ileri gidiyor, çünkü aynı kararda belediye başkanı şehrin hazinenin bir kısmını kripto para birimine yatırmasını öneriyor.

Bir kısım dolar, bir kısım Bitcoin (veya tamamı Bitcoin)

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/17/fa/c2/60266b5e4bd22fd228/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/13/78/53/60266b583bef072d67/original/bitcoin.jpeg»}

Suárez’in kendisine göre fikir, bir işçinin maaşınızın bir kısmını dolar ve Bitcoin olarak veya alternatif olarak tamamı dolar veya tamamı Bitcoin olarak alın. Aynı şey, ünlü kripto para birimiyle kısmen veya tamamen ödenebilecek vergiler (mülk, mülk…) için de geçerlidir. Teklifin çarpıcı olmasının ötesinde, Bitcoin’i karakterize eden bir şey, basit bir Twitter biyografisini değiştirmenin değerini hızla artırabileceği noktaya kadar volatilitesi olduğundan, belirli bir risk anlamına gelen bir şeydir.

Tesla'nın CFO'lar tarafından analiz edilen bitcoin yatırımı: CFO'lara ve uzmanlara bunun iyi bir fikir olup olmadığını sorduk (ya da değil)

Tam da bu nedenle, Suárez’in Bitcoin’e “sınırlı miktarda devlet fonu” yatırımı teklif etmesi dikkat çekicidir. Bloomberg tarafından ortaya konduğu üzere, Florida Eyaleti, fazla fonların nasıl yatırılabileceğine ilişkin oldukça ciddi sınırlamalara sahiptir ve bunlar genellikle bunlarla sınırlıdır. düşük oynaklık ve riskli finansal ürünler.

Nasıl güvenli ve risksiz Bitcoin satın alınır?

Ancak belediye başkanı, şehrin “yaygın kabul görmeye devam ederken Bitcoin’in yükselişini desteklemeye kararlı olduğunu” garanti ediyor ve kararı bugün 12 Şubat Perşembe günü sunmayı planlıyor. Tabii ki, onaylanması gerekecek.

Ayrıca Bitcoin’in “bireyler ve şirketler için giderek daha popüler ve istikrarlı bir rezerv varlık” olduğuna inanıyor. Kent komisyonunun başkan yardımcısı Ken Russell, tedbire karşı çıkmadıancak tüm kullanıcıların “neye bulaştıklarını” bilmesi gerektiğine inanıyor.

2018’de Ohio şehrinde benzer bir şey masaya yatırıldığından, böyle bir proje başlatan ilk şehir değil. Fikir, işletmelerin vergilerini Bitcoin’de ödeyebilmeleriydi. ama sonuca ulaşmadı. 2019’un sonunda, platform bazı oldukça kötü sonuçlarla durduruldu: sadece on işletme (Ohio’daki 900.000’in üzerinde) vergilerini Bitcoin ile ödedi.

– Haberler Dolar cinsinden, evet, ama aynı zamanda Bitcoin’de: Miami’de maaş ödemeyi ve vergilerin kripto para birimiyle ödenmesine izin vermeyi inceliyorlar aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…