Dokunmatik klavye kullanmasanız bile Windows 10'da metin önerileri ve otomatik düzeltme nasıl alınır

Dokunmatik klavye kullanmasanız bile Windows 10’da metin önerileri ve otomatik düzeltme nasıl alınır

Windows 10, genellikle fark edilmeyen ve gerçekten yararlı olabilecek birçok harika özelliğe sahiptir. Hepimiz gibi şeylere çok alışmışken metin tahmini ve otomatik düzeltme cepte kullandığımız klavyelerde, bilgisayarlarımızda hikaye farklıdır.

Bu tür işlevler, az bilindiklerinden veya fiziksel bir klavyeyle yazarken aynı yardımcı programa sahip olmadıkları için nadiren kullanılırlar, sonuçta ihtiyacımız olan bir dokunmatik klavyeden daha rahattırlar. daha fazla ve daha hızlı yazmaya yardımcı olun. Ancak, Windows 10’daki metin önerileri çok ama çok iyi çalışır ve yalnızca ekran klavyesi veya dokunmatik klavyeler için değil, fiziksel klavyemiz için de geçerlidir.

Donanım klavyesi için metin önerileri nasıl açılır

Varsayılan olarak, metin önerileri yalnızca dokunmatik klavyelerde etkindir, ancak bunları fiziksel veya donanım klavyesi için de etkinleştirmek mümkündür. Her dilde mevcut değiller, ancak İspanyolca’dalar. Aslında, öneriler aynı anda birden çok desteklenen dilde çalışır.

Windows 10 yazarken Önerileri aç

Önerileri etkinleştirmek için Ayar Windows 10 (Windows tuşu + I), seçin Cihazlar ve bölüme gidin yazı. Orada ilgili kısmı aramalısın donanım klavyesi ve seçeneği Etkin olarak değiştirin Ben yazarken önerileri göster.

Bilgisayarınızda bahar temizliği: Windows 10'da alan nasıl boşaltılır ve yinelenen dosyalar nasıl silinir

Bu seçeneğin altında ilginizi çekebilecek başkaları var. İlki otomatik düzeltmedir, isterseniz etkinleştirebilirsiniz. Yanlış yazılan kelimeleri otomatik olarak düzelt ne yazdın Son olarak, çok dilli metin önerilerini etkinleştirme seçeneğiniz vardır, bu, Windows’un yazdığınız tüm dillere göre metin önerilerini göstermek için kullanılır.

{“videoId”:”x7ztw4h”,”autoplay”:true,”title”:”windows 10 metin tahmini”}

Windows 10 metin önerileri bile emoji öneriyor

Bu işlevler hemen etkinleştirilir ve işletim sisteminin herhangi bir bölümünde veya kullandığınız uygulamalarda kullanabilirsiniz., kullandığınız yazılıma bağlı olarak bazı istisnalar dışında. Örneğin, WhatsApp veya Slack gibi mesajlaşma uygulamalarında bile herhangi bir tarayıcı veya metin düzenleyicide çalışırlar, ancak Telegram gibi uygulamalarda metin önerileri bir nedenden dolayı görünmez.

Daha hızlı yazmak için önerilerden yararlanmak çok basit, bir kelime yazmaya başlarsanız ve Windows 10 size bir öneri sunarsa, size en uygun önerilen kelimeyi seçmek için klavye okunu kullanabilir ve ardından Enter’a veya boşluk çubuğuna basabilirsiniz. Bu basit bir şey, ancak üretkenliğiniz için harikalar yaratabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Dokunmatik klavye kullanmasanız bile Windows 10’da metin önerileri ve otomatik düzeltme nasıl alınır aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…