Dogecoinlerin %29’u tek bir kullanıcının elinde… ve Robinhood şüpheliler arasında

Dogecoin, 2013 yılında sadece bir şaka olarak doğmuş bir kripto para birimidir., popüler bir internet mem dayalı. Ve yine de sadece 8 yıl içinde bu şaka 10 milyar dolar değerinde büyüdü. Ve bu süreçte birileri çok zengin olmuş olabilir.

Ve şimdi, tek bir anonim kullanıcının (veya kuruluşun) pratik olarak sahip olduğu ortaya çıktı. Dogecoinlerin %29’u dolaşımda: tamamen, hakkında 2,1 milyar dolar.

grafik

DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L hesabının arkasında kim var?

Bitinfocharts’a göre, hesap sahibi 6 Şubat 2019’da 100 dogecoin satın alarak başladı ve o zamandan beri sürekli artan miktarlarda satın alıyor (ve sonunda bir kısmını satıyor) mevcut 36.812.363,616.99 dogecoin’iniz.

Bu gizemli kullanıcıyı belirlemek, forumlarda ve sosyal ağlarda bir hobi haline geliyor: Bunu güvenli bir şekilde yapmak imkansız çünkü blok zinciri tabanlı sistemler anonimliği destekliyor, ancak evet ‘parayı takip etmek’, hesap ve işlemleri takip etmek ve bu bilgilere göre çıkarımlar yapmak mümkün.

Ve bir blok zinciri izleme firması olan Elliptic’in CEO’su Tom Robinson, tam da bunu yaptı ve kullanıcı kimliği hakkında kendi teorisini yayınladı: Robinhood Markets’tan başkası değilGamestop Case’in yakın zamanda medyanın ilgi odağı haline getirdiği şirket.

Coinbase'de bitcoin satın almak istedim ve bankam transferimi engelledi: kripto para satın alma sorunlarının arkasında ne var?

Bir tweet’te ifade edildiği gibi, Elon Musk da bu teoriyi uygulanabilir buluyor gibi görünüyor:

https://platform.twitter.com/widgets.js

Elon Musk, Dogecoin’in Daha Az Merkezi Olsaydı ‘İnternetin Para Birimi’ Olabileceğini İddia Ediyor

Var olan tüm dogecoinlerin yarısından fazlası sadece 20 dijital cüzdanda tutulduancak bu gizemli kullanıcı dışında hiç kimsede 10.000.000’den fazla yok… bu da kripto para biriminin uygulanmasını zorlaştıran aşırı merkezileşme sorunundan muzdarip olduğunu gösteriyor.

Ya da en azından bu, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın görüşü… ve Dogecoin fiyatındaki en son ‘yükseklerden’ sorumlu kişiAralık ve Şubat aylarında sadece birkaç tweet ile başardığı bir şey.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/6d/11/b3/5e3ad0414bd22f2abd/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/35/28/72/5e3bc8254bd22f5d9d/orijinal/miniatura-acciones-tesla-bitcoin.jpeg»}

Musk’ın bakış açısından, Dogecoin merkezileşmesini geride bırakmayı başarırsa “İnternetin para birimi” haline gelebilirdi. (ve onunla birlikte oynaklığı) ve ana yatırımcılar mevduatlarının bir kısmını satmayı kabul edecekler.

“Yaparlarsa arkamı kollayacaklar: Hesaplarını iptal ederlerse tam anlamıyla gerçek dolar ödeyeceğim.”

Eğlenceli gerçek: Wall Street Journal’a göre, en iyi dogecoin sahibinin hesabı sık sık 28.061971 satın almaları kripto para birimleri… bariz bir Musk referansı28 Haziran 1971 doğumlu. Bir hayrandan saygı duruşu mu, yoksa eski sevgili Elon’un sinsi itirafı mı?

üzerinden | Bağımsız

Resim | Kripto Oyunları

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Dogecoinlerin %29’u tek bir kullanıcının elinde… ve Robinhood şüpheliler arasında aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…