Dizi bağlantılarını paylaştığı için bir Reddit kullanıcısına dava açtılar

Reddit en büyüklerinden biridir internet forumları, belirli konulara adanmış binlerce toplulukla. Bunların arasında, kaçınılmaz olarak, korsanlıkla ilgili topluluklar ortaya çıkıyor, hatta bazıları korunan içeriğe doğrudan bağlantılar bile sunuyor. Şimdi bir tanesinde en çok paylaşım yapan kullanıcılardan biri dava ile karşı karşıya.

Cherzo (daha sonra Cherzo1) olarak adlandırılan bu kullanıcı, kendisini Sky TV dizilerini ve programlarını Reddit’te paylaşmaya adamıştı. Bu kullanıcı adı verilen üç alt dizinin moderatörüydü. r/UKTVLAND, r/notapanelshow ve r/UKPanelShowsOnly, adından da anlaşılacağı gibi, İngiliz içeriğinde uzmanlaşmıştır. Toplamda, üçünün YouTube’da sahip olduğu 95.000 aboneye ek olarak 51.000 abonesi vardı.

Dizi ve programlarla dolu üç alt dizin

Alt dizinlerde, kullanıcılar görmek istedikleri içeriği talep eder ve Cherzo, içeriğe Google Drive bağlantılarını yükler. Bunlar arasında diziler vardı Londra Çeteleri, Polis Timi, Thronecast, Russell Howard Hour, Yılın Portre Sanatçısı ve Kendilerine Ait Bir Lig.

Cherzo aracılığıyla para aldı patron ve ayrıca Sky’ın bu içeriği yükleme motivasyonunun kâr olduğunu onayladığı PayPal hesabına doğrudan bağışlar. Toplamda 111 Patreon abonesi vardı ve ödemeleri ayda 1 ila 17 pound arasında değişiyordu, bu nedenle rakam kolayca ayda 1.000 poundu aşabilirdi.

Patreon’da abonelerin “bunu sürdürmek için donanım ve çevrimiçi depolama satın almasına” ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrıca, “abonelik TV paketleri veya IPTV sunucuları gibi yayın için programları kaydetmek için kaynaklar almak istediğini” belirtti. Böylece, kaynaklarının sırayla bile olduğu anlaşılıyor. yasadışı IPTV bağlantıları, korsan IPTV kullanma risklerini hesaba katmadan.

Cherzo saklanmadı

Gerçek adı PayPal e-postasında, Steam ve Facebook hesabında göründüğü için onu tanımlamak zor olmadı. Buna ek olarak, ad ve ayrıntılar birkaç eski Sky hesabıyla eşleşiyordu. gerçek adresiniz ortaya çıktı.

Bu nedenle Sky TV, yargıçtan Cherzo’ya içerik yüklemeyi durdurmasını, Reddit’te veya İnternet’teki herhangi bir yerde bağlantı paylaşımını durdurmasını ve herhangi birinin aynı faaliyeti gerçekleştirmesine yardım etmesini yasaklamasını istedi. Sky, Reddit’e yayından kaldırma talepleri gönderdiği için Cherzo, etkinliğinin yasa dışı olduğunun farkındaydı. Sonuç olarak, subreddit kullanıcılarından dilekçelerde Sky’ın adını anmamalarını istedi. YouTube, Sky’ın isteğine yanıt verdi ve kanalı kapattı.

Şu anda para cezasının veya cezanın ne kadar olacağı bilinmiyor, ancak yasa dışı faaliyetten elde edilen kazanç için en azından büyük bir para cezasının olması ve hatta hapis cezasının olması bekleniyor.

Reddit kullanıcısının dizilere bağlantı paylaştığı için dava açtığı gönderi ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…