Disney + ve akış, şirketin geri kalanına öncülük ediyor, ancak kendi kayıtlarına rağmen Netflix hala çok uzakta

Dün Disney’in finansal sonuçların açıklandığı gündü ve şirketin sinemalarda büyük çıkışlar yaptığı 2020’nin son çeyreğinden gelir ve kar topladıklarını düşünürsek çok iyiydiler. ABD’li şirket, küçük bir rakam olmasına rağmen analist tahminlerini aşan 29 milyon dolarlık net kârla fırtınayı atlatmayı başardı. Geçen yıla kıyasla, veriler evet, %99 düşüşle çok olumsuz

Dengeyi dengelemenin anahtarı, Disney+, Hulu ve ESPN’den elde edilen gelirin toplandığı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir paket halinde satılabilecek olan “doğrudan tüketiciye” bölümü olmuştur. Orada şirket h2.025 milyon dolardan 3.504’e çıkmayı başardı ve bu da %73’lük bir büyümeyi temsil ediyor..

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2c/e2/72/5e7a2e714bd22f6f7a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0a/db/42/5e7a38413bef077047/original/disney.jpeg»}

Disney+, 4 yılda beklenen verileri 14 ayda elde etti

Disney Plus Android Tv

AndroidTV’de Disney+

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışında sahip olduğu çevrimiçi platformlardaki kullanıcı rakamlarını inceledi. Şaşırtıcı bir şekilde, Disney+ şimdiden 94,9 milyon kullanıcıya ulaştı, tahmin ettikleri dört yıla kıyasla 14 ayda ulaşılan bir rakam. 86 milyona sahip olduklarını duyurdukları Aralık ayından bu yana, neredeyse 9 milyon kullanıcıya ulaştılar. Ancak bu, tüm çalışmaların yapıldığı anlamına gelmez.

Şu anda, Disney, ödeme yapan abone başına geçen yılın aynı dönemine göre daha az kazanıyor. Spesifik olarak, %28 daha az. Şirket bunu, fiyatının diğer pazarların ortalamasından çok daha düşük olduğu Hindistan ve Endonezya’da Disney + Hotsar’ın piyasaya sürülmesiyle açıklıyor. Bu anlamda Disney+ son çeyrekte kullanıcı başına 4.03 dolara, Netflix’ten 11.02 dolara girdi.

Disney +, analiz: Marvel veya Star Wars hayranıysanız, birkaç amaca sahip akış platformlarındaki en iyi lansmanlardan biri

Reed Hastings Şirketi Disney+’ın iki katından biraz fazla abonesi varSon rakam 203,66 milyon ve sonraki çeyrek için 209,66 milyon olarak tahmin ediliyor. Ayrıca, Disney+ kullanıcılarının sayısını şirketin her biri için kazandığını iddia ettiği miktarla çarparak basit bir hesaplama yaparsak, bu çeyrekte 382 milyon dolar gelir elde ederiz (Premier Access’ten elde edilen gelir hariç).

Piyasa oyuncuları için iyi haber şu ki, akış savaşına rağmen şu anda hepsinin kullanıcı sayısı artıyor.

Geçen yılın aynı dönemindeki 147,34 milyona göre iyi bir rakam. Ancak Netflix’in girdiği, sektörün yolunu belirleyen fener olan 6.644 milyon dolardan çok uzak. Evet kesinlikle, Tüm Disney servisleri de eklendiğinde, Netflix’in yarısından biraz fazlası olan daha önce belirttiğimiz 3.504 milyona ulaşıldı..

Ayrı ayrı Disney + ve diğer hizmetler arasındaki fark, uluslararası genişlemesinde şunu anlamamızı sağlayabilir: şirket, büyük bir damar olarak spor ile dizi ve film içeriğinden çok daha fazlasına bahse girebilir. Şimdi Star’ın lansmanı ile açıklanan fiyat artışının ne gibi bir etkisi olduğunu görmek için beklememiz gerekiyor.

üzerinden | Bilgi

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Disney + ve akış, şirketin geri kalanına öncülük ediyor, ancak kendi kayıtlarına rağmen Netflix hala çok uzakta aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…