Dinlenme günlerinizden yararlanmak için Paskalya’da yapabileceğiniz 20 şey

2021’in ilk çeyreğini tamamlamak için mini bir tatil geldi ve seyahate getirilen kısıtlamalar ve dördüncü dalganın hastaneleri tekrar doymasını önlemesiyle, muhtemelen çok boş zamanınız olacak ve bu saatlerin birkaçını evde geçireceksiniz.. Umutsuzluğa kapılmayın çünkü pandeminin sıkı bir şekilde hapsolduğu aylarda öğrendiğimiz gibi, çok kaynak var sıkılmamak için ve durumdan en iyi şekilde yararlanmak için ve birçoğu teknoloji tarafından sunulmaktadır.

Genbeta’dan size veriyoruz Paskalya’yı birkaç gün verimli kılmak için neler yapabileceğinize dair bazı fikirlernormalde yapmadığınız ve sıkılmadığınız şeyleri yapmanın avantajını yaşayabilirsiniz:

  • Ücretsiz bir hizmet olmayı bırakmadan önce tüm fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar’a yükleyin. Bilgisayarınızda dağınık fotoğraflarınız olabilir. Görsellerinize küçük bir organizasyon katma fırsatı yakalayabilir ve en önemlisi onları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Google Fotoğraflar’ın hala ücretsiz olduğu gerçeğinden yararlanın (bu yılın Haziran ayına kadar). Daha önce yüklenen dosyaların bahsi geçen 15 GB ücretsiz hesaba katılırken dahil edilmeyecektir.. En azından biz onları değiştirene kadar değil.

  • Sevdiğiniz bir şeyi öğrenmek için bir kursa katılın. İnternet öğrenilecek kaynaklarla dolu. İlginizi çeken konuyu bulun ve bu kursları sunan web siteleri hakkında bilgi edinin. Hızlı bir kursa (birkaç saat süren çok çeşitli kurslar vardır) veya beklemede olan daha uzun bir kursa başlayabilirsiniz.

  • Windows’unuzu yeniden yükleyin. İyi performans göstermesini istiyorsanız, bilgisayarınızı zaman zaman temizlemek çok önemlidir. Bunu yapmanın çok basit bir yolu, Windows’unuzu yeniden yüklemektir. Bunu bilgilerinizi kaybetmeden yapmanın yolları vardır.

  • Postanızı yeniden düzenleyin, temizleyin ve sizi ilgilendirmeyen hizmetlerin aboneliklerini silin. Tam bir e-postaya sahip olmak, birçok okunmamış mesaj, bir göndericiden sizi ilgilendirmeyen diğerleri ve ne zaman yaptığınızı hatırlamadığınız web sitelerine ve hizmetlere abonelikler olan şeylerdir. Sipariş vermek için tatilden yararlanın. Gmail size aynı anda birden çok posta listesinden çıkma fırsatı verir. Posta kutunuzu boşaltma görevinde size yardımcı olan bağımsız uygulamalar da vardır.

  • Bilgisayarınızdaki RAM’i boşaltın. RAM, bir bilgisayardaki en değerli kaynaklardan biridir. Bu yazılım işi alanı için kapasitesi az olan bir bilgisayar, sınırlı bir makinedir. Bununla günlük olarak ilgilenmek önemlidir ve bilgisayarınızın daha iyi çalışması için bu RAM belleğini boşaltmanın basit yolları vardır.

  • Cihazlarınızdan herhangi birinin performansı düşükse, çevrimiçi satış sayfalarında bir alternatif arayın.. Karantina sırasında çevrimiçi satın almalar arttı. Ve bu trend, piyasa analistlerine göre burada kalacak. Bu günler, bilgisayarınız, kameranız, cep telefonunuz, televizyonunuz veya artık iyi performans göstermeyen herhangi bir elektronik ekipmanınız için bir yedek bulmak için iyi bir fırsat olabilir. Çevrimiçi alışveriş yapmanın ve boş zamanınızın olmasının iyi yanı, mevcut teklifi karşılaştırmak için daha fazla zamanınızın olmasıdır.

  • İhtiyaçlarınıza en uygun tarayıcıyı bulun: Tarayıcı kullanmaya yıllar önce başlamış olmanız sizi buna bağlamaz. Farklı firmalar sürekli tarayıcılarınızı yükseltme ve size en uygun olanı aramanın ve gelecekte üretkenliğinizi artırmak için işlevlerini yönetmeyi öğrenmenin hala zamanıdır.

Microsoft Edge ve diğerleri: performansını Chrome, Firefox ve Opera ile karşılaştırıyoruz

  • Tarayıcınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olacak uzantıları arayın. Görevinize en uygun tarayıcıyı seçmenin yanı sıra, işlevlerini ve performanslarını iyileştirmenize yardımcı olabilecek birçok uzantı olduğunu da bilmelisiniz.

  • Bir fotoğraf albümü yap. Son birkaç yıldaki favori görüntülerinizi seçin ve bu anıları rafınızda tutmanız için size basılı bir albüm gönderecek bir serviste bastırmalarını sağlayın.

  • İnternette yeni insanlarla tanışın. İnternet aynı zamanda bir sosyalleşme aracıdır. Sadece flört etmek için olmak zorunda değil. Kendi hobileriniz, zevkleriniz veya ilgi alanlarınız olan yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız, bunun için internette birçok seçenek var.

  • okuman. İnternette okumak için birçok kitap ve belge bulabilirsiniz. En çok tavsiye edilenlerden biri: İnternet Arşivi. Daha fazlası olmasına rağmen.

Ücretsiz kitap indirmek için en iyi web siteleri

  • Blogunuzu güncelleyin veya sadece yazın. Yazmak harika bir terapi. Blogunuz veya sosyal ağlarınız aktifse, takipçilerinizi hayatınızın konularında güncellemenin zamanı geldi. Ya da sadece sizin için yazın.

  • Gelecekte haber bültenleri göndermek için bir aracı nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bir içerik yaratıcısıysanız veya kendi şirketiniz, markanız veya tanınmış bir karaktere sahip olmak istiyorsanız veya sahip olmak istiyorsanız, haber bültenleri göndermek için araçlar hakkında bilgi edinme fırsatını yakalayın. “Bültenlerin yeni podcast olduğunu ve size birçok kişiye ulaşmak için harika bir alan sunduğunu” unutmayın. En iyi bilinenleri, kısa süre önce Twitter’a entegre edilen Mailchimp ve Revue’dur, ancak bu e-posta pazarlama dünyasında çok daha fazlası var.

  • Instagram’da daha fazla izleyici çekmek için daha renkli ve orijinal olabilecek hikayeler ve makaralar yapmayı öğrenin. Bir işletmeniz varsa, sahip olmak istiyorsanız veya bir blogunuz varsa, örneğin Instagram makaraları ve hikayeleri harika müttefikler olacaktır. Daha fazla kişiye ulaşmak için bu araçları nasıl kullanacağınızı öğrenin. Instagram’ın belirli içeriklerin görünürlüğünü kaldırmak ve diğerlerine daha fazla alan sağlamak için yönergeleri olduğunu unutmayın.

{«videoId»:»x80azps»,»autoplay»:true,»title»:»11 TIKTOK ÜST DÜZEYİ»}

  • Programlamaya başlayın. Programlamayı öğretmek için oluşturulmuş birçok web sitesi vardır. Sadece Python dilini öğrenmek isteseniz bile.

  • İşletim sisteminizi kullanma şeklinize en uygun Windows 10 uygulamalarını bulun. Windows 10 çok daha fazla işlevsellik sunabilir. Hayatınızı kolaylaştırmak için ihtiyaçlarınıza ve günlük işlerinize en uygun uygulamaları bulabilirsiniz.

  • Rutin iş günlerinde terk ettiğiniz arkadaşlarınız veya akrabalarınızla konuşun. Muhtemelen, bir yıllık pandemi ve sosyal mesafenin ardından, video konferans düzenlemek için çok çeşitli platformlar olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Bire bir olabilirler veya birçok arkadaşıyla çevrimiçi bir parti verebilirler.

  • Bilgisayarınıza bir antivirüs yükleyin. Bilgisayarınızda ince ayar yapma sürecindeyseniz, hacker saldırılarını önlemek için değerli bir koruma sağlamanın da zamanıdır.

AV-TEST'e göre Windows ev kullanıcıları için en iyi (ve en kötü) antivirüs

  • Sık kullandığınız programlara ücretsiz yazılım alternatifleri bulun. Amacınız favori programlarınızı başka bir özgür yazılıma aktarmak ise, en iyi seçeneği seçmenin ve programların nasıl kullanılacağını öğrenmenin tam zamanı. İşte Office’e alternatif ücretsiz programlara bir örnek.

    • Dizilerinizi ve filmlerinizi takip edin. Ayrıca en sevdiğiniz dizi ve filmlerin önünde dinlenme ve rahatlama fırsatını yakalayın. Daha önce de söylediğimiz gibi, pandemi, büyük yayıncıların sinemayı değiştirmek zorunda olduğu “fırsat”tı ve bundan faydalandılar.

Fotoğraf | Matilda Wormwood, Pexels’ta

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Dinlenme günlerinizden yararlanmak için Paskalya’da yapabileceğiniz 20 şey aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…