Dikkat etmek! Microsoft, Windows’un bu sürümünü izinsiz olarak yükler

Birkaç yıldır ve olduğu gibi Windows işletim sistemi daha karmaşık bir yazılım haline geldi, firma güncellemelere daha fazla önem verdi. Ancak aynı zamanda bunun Redmond ve kullanıcılarının karşılaştığı en çelişkili ve sorunlu unsurlardan biri olduğunu da unutmamalıyız.

İşletim sistemi için gönderilen büyük özellik güncellemelerine odaklanırsak, genellikle altı ayda bir bize gelirler. Şu anda geçtiğimiz yıl 2020 ve 2021’e ait olan ikisinden bahsetmek istiyoruz. Tüm bunları size anlatıyoruz çünkü Microsoft, Twitter hesabı üzerinden şirketin yeni bir şirket olduğunu duyurdu. Windows 10’un 21H2 sürümünü dağıtma Windows Update aracılığıyla. Bu sürüm, sistemin 20H2 sürümünü çalıştıran cihazlara ulaşır.

İlk başta bu bize normal görünmesi gereken bir şey, ancak bu, kullanıcı izni olmadan zorla yapılan bir güncellemedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu hareket herkesi memnun etmeyecek, çünkü bu tipteki her bir elemanı ne zaman kuracağımızı seçme özgürlüğümüz olmalı. Windows 10’un 20H2 sürümünün olduğunu unutmayın. 10 Mayıs 2022’de destek almayı durduracak. Bu, Mayıs Salı Yaması’nın bu sürüm için son olacağı anlamına gelir. Bu nedenle, etkilenen bilgisayarlar daha yeni bir sürüme yükseltme yapmadıkça veya Windows 11’e yükseltme yapmadıkça daha fazla güncelleme almayacak.

Microsoft, Windows 10 21H2’yi zorla yükleme

Böylece, yazılım devinin resmi olarak ilan ettiği gibi, şimdi makine öğrenimi eğitimi için 21H2 sürümünün dağıtımının ilk aşamasına başlıyorlar. Böylece Windows 10 20H2 cihazlarını hedefleyin hizmetin sonuna yaklaşıyor. Amacı, kullanıcının izni olmadan otomatik olarak 21H2 sürümüne güncellemektir.

Üstelik bu, Windows 10 sürüm 21H2 destek sayfasının onayladığı bir şeydir. Buna karşılık Microsoft, makine öğrenimi modelini eğitmeye devam edeceğini duyurdu. Windows 10’un yeni sürümlerini akıllıca dağıtın. Tüm bunlarla birlikte yüz milyonlarca müşterisine sorunsuz bir yükseltme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Windows güncelleme

Kısacası, Windows 10 sürüm 20H2 çalıştıran bilgisayarlar otomatik olarak 21H2 sürümüne güncellenecektir. Microsoft’un aşağıdakilerin eğitimi için güncelleme dağıtımını kullandığını bilmek önemlidir. destek sürümlerinden çıkan makine öğrenimi. Ancak, kullanıcının izni olmadan bu türden yeni bir unsurun gelişini zorlamanın hemen hemen hiç kimseye hitap etmeyeceğine şüphe yoktur.

Aslında, bu noktada birçok kişi Microsoft’un güncellemeleri otomatik olarak yüklemesi gerekip gerekmediğini merak ediyor. Bunun olumlu etkisi, güvenlik güncellemeleri bizi korumaya devam ediyor. Öte yandan, tam kontrolü firmaya bırakmak istemeyenler bunu ciddi bir sorun olarak görüyorlar.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…