Aksesuarlar

Dijital uçurumu azaltmak, Akıllı Şehir olarak Madrid’in en büyük zorluklarından biridir.

Tarafların temsilcileri gazeteci Angeles Caballero ile birlikteTarafların temsilcileri gazeteci Angeles Caballero ile birlikte

Her şeyin çok hızlı ilerlemesini talep eden ve toplumun her alanında yeni zorluklar, senaryolar ve sorunlar yaratan dijital bir ekonomide yaşıyoruz. Bu nedenle, kamu yönetiminin bu konuları ele alması ve siyasi partilerin daha akıllı ve daha sürdürülebilir şehirler elde etmek için gerekli önlemleri önermesi elzemdir.

Vadi seçim tartışması yaptı Yer, Madrid Kent Konseyi’ne katılan tarafların dijital gündemini ve akıllı şehir önerilerini duyurmak amacıyla gazeteci Angeles Caballero’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Toplantıya katıldığı Más Madrid’i temsil eden Pablo Soto; PSOE’den Alfredo González; ve Ciudadanos’tan Angel Niño.

Üç taraf, cinsiyetler, bölgeler ve yaşlar arasındaki dijital uçurumun azaltılmasının en büyük zorluklardan biri olduğu ve bu hedefe ulaşmak için eşit fırsatlarla profesyonel eğitime destek verilmesinin önemli olduğu konusunda hemfikir. Akıllı bir şehrin avantajlarından yararlanmak için tüm insanların gerekli bilgiye sahip olması hedefi.

Şehirleri daha akıllı hale getirmek için temel girişimler nelerdir?

«Madrid şehri için önerilen paradigma değişikliği, onu yönetimin en iyi kararları verebilmek için daha fazla bilgiye sahip olduğu daha demokratik bir şehir yapmaktır»açıkladı soto. Bu manada, Daha Fazla Madrid şehrin veri ofisini ve gözlemevini inşa ediyor ve stratejisinin büyük bir bölümünü Decide Madrid programı aracılığıyla vatandaş katılımına odaklıyor. “Sadece algoritmaların belirlediği tek taraflı bir süreç yaratmakla kalmıyor, verilerle şehri analiz edebiliyor ve daha iyi, daha şeffaf ve demokratik kararlar alabiliyoruz” dedi. ifade etmiştir.

Onun adına, PSOE net bir inovasyon stratejisine olan ihtiyacı doğrulamıştır. Bunu yapmak için, girişimcilerin, şirketlerin, belediye kuruluşlarının ve diğer kuruluşların katıldığı şehir için inovasyon projelerinin tanımlanmasına ve uygulanmasına izin veren bir ajans olan ‘Madrid Akıllı Şehir’ oluşturulmasını öneriyorlar. Daha ne,Gonzalez şu yorumu yaptı «Partinizin dijital stratejisinin önemli bir parçası, 5G dijital altyapılarının ve ağlarının genişletilmesidir.»

İtibaren vatandaşlar, Küçük çoçuk Akıllı Şehir planının iki eksenden oluştuğunu vurguladı. Birincisi, teknolojiyi vatandaşlara, örneğin “7 gün 24 saat her vatandaşın tüm işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirebileceği, insanların bir uygulama üzerinden kamu binalarına erişmesini sağlayan ve şehrin tüm mahallelerinde farklı noktalarda ücretsiz Wi-Fi sunan bir sistem”. Stratejinin ikinci ekseni, Madrid’den girişimci ve yenilikçiyi desteklemekten oluşuyor. Aday, dijital yeteneklerin kanalize edilmesinden ve elde tutulmasından belediye meclisinin sorumlu olması gerektiğinde ısrar etti ve bunun için bir “ekonomik faaliyeti kolaylaştıran ve girişimciliği ve kalkınmayı teşvik eden küresel plan”.

Dijital ortam düzenlemelerine ve GDPR’ye uyum herkes için bir önceliktir

Avrupa veri koruma düzenlemeleriyle yüzleşmek ve bunlara uygun hareket etmek, tüm siyasi partilerin ana önceliklerinden biridir. soto bunu sağladı “Teknoloji tarafsızdır ve teknolojik karamsarlar ve iyimserler olsa da önemli olan kamu yönetimi açısından bu araçları olumlu amaçlar için nasıl kullanacağını bilmektir.”. Gonzalez vurgulamıştır”Anonim verilerin nasıl düzgün bir şekilde ele alınacağını bilmek, eşitsizlikleri azaltmada ve vatandaşların yaşamlarını iyileştirmede çok yardımcı olabilir”. Sözcüsü ise kendi adına vatandaşlar şunu ekledi «İdareden, verileri korumak için mekanizmalar teşvik edilmelidir, çünkü eğer korumazsak vatandaşlar teknolojiye güvenmeyecek ve daha büyük bir sorun olacak». Ayrıca, sonraki analizler için kullanılabilecek şekilde verilerin anonimleştirilmesinin önemine vurgu yapılmıştır.

Publicaciones relacionadas

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Botón volver arriba