Diğer Bir aramayı izin istemeden kaydetmek yasal mı?  En son çıkan araçlardan biri…

Diğer Bir aramayı izin istemeden kaydetmek yasal mı? En son çıkan araçlardan biri…

Yeni mobil uygulamaların herhangi bir kullanıcıya sunduğu en yeni araçlardan biri, telefon görüşmesi kaydet, Ne tür bir cep telefonunda aynı yapılırsa yapılsın.

Ancak, İspanya sınırları içinde, bir aramayı kaydetmek ve söz konusu bilgileri yaymak isteyen bir kişinin uyması gereken belirli koşullar vardır. Aksi halde, bu eylem ciddi cezaları da beraberinde getiriyor Bu koşulları ihlal edenler için.

Bu nedenle, burada size göstereceğiz İspanya’da bir telefon görüşmesini kaydetmek yasal mı?ve değilse, bu eylemin gerçekleştirilmesiyle ne gibi cezalar getirilebilir.

Cep telefonundan aramalar nasıl kaydedilir?

Bunu yapmamızın nedenleri göz önüne alındığında, telefon görüşmelerini kaydet kullanışlı bir araçtır. İster yasal ister iş nedenleriyle olsun, telefonumuzdan gelen veya giden aramaları kaydedebiliriz.

Bir aramayı kaydederken bir fark var Android akıllı telefon ve bir işletim sistemi kolaylık açısından. Android cihazlarda bunu yapmak kolaydır, çünkü bu seçenek arama başladığında kullanılabilecektir. Aramayı kabul etmeniz ve bağlantı süresi devam ederken seçenekler menüsünde aramayı kaydet seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Veya başarısız olursa, aramaları kaydetmek için simgeyi işaretleyin. Aramayı kaydetmek için geçen süre ekranda görünecektir.

Kaydı bitirdiğimizde, geri döneceğiz. aramayı kaydet simgesine basın işlemi bitirmek için bu kayıt ses klasöründe görünecektir. Dosya gezgininden erişeceğiz, klasörü bulacağız ve girerken kayıt orada olacak.

İçinde işletim sistemi cihazları İPhone bunu yapmak için doğrudan bir seçenekle gelmediğinden biraz zorlaşıyor. Uygulamaları kullanmadan aramaları kaydetmenin bir püf noktası, aramaya kendi telefon numaranızı eklemektir. Numaranızı kişi listesine kaydetmeli ve ardından kaydetmek istediğiniz bir telefon görüşmesi kurmuş olmalısınız.

yasal kayıt araması

seçeneği seçmelisiniz “Çağrı Ekle” ve telefon numaramızla kaydettiğimiz kişiyi ararız ve onu ararız, bu üçüncü numarada sesli mesaja kaydedilecek bir arama başlar. Kendi numaranızı aradıktan sonra önceki arama beklemeye alınır, ancak Aramayı birleştir seçeneğine basacağız. Ve işte, bu, çağrıların birleştirilmesine ve beklemedeki çağrıya yeniden bağlanmasına izin verecektir. Görüşme, iPhone Akıllı Telefonunuza sesli mesaj olarak kaydedilecektir.

Aramaları ve konuşmaları kaydetmek için uygulamalar

Aramaları kaydetmek veçok sayıda uygulama var bu amaç için. Bunların bazılarının ekstra ücrete tabi olduğunu, aynı zamanda özel özelliklere sahip olduğunu unutmamalıyız.

Rev Çağrı Kaydedici uygulaması iPhone için ücretsiz bir arama kaydedici uygulamasıdır ve Apple uygulama mağazasında mevcuttur. Ücreti veya reklamı yoktur, kayıt sınırsızdır ve hem giden hem de gelen aramalar için ücretsizdir.

Rev Çağrı Kaydedici Gelen ve giden aramalar için ekstra transkripsiyon seçeneğine sahiptir. Tümü, dakika başına 1,25 ABD doları ücret karşılığında. Bu, görüşmeler veya soruşturmalarla ilgiliyse önemli olan herhangi bir ses veya metni geri gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Otomatik Çağrı Kaydedici Android telefonlarımız için bir kayıt uygulamasıdır. Gelen ve giden aramaları yüksek kalitede otomatik ve planlı olarak kaydetmemizi sağlar.

TapeACall Pro Uygulaması, devam eden veya yaklaşan aramaları kaydetme seçeneğine sahip bir iPhone uygulaması. Kayıtlar, işiniz bittiğinde görüntülenir ve oynatılabilir, kaydedilebilir veya paylaşılabilir. 7 günlük ücretsiz deneme süresi vardır.

Küp RTA Bu yılın en iyi uygulamalarında yer almaktadır. Kayıtlarınızı yönetmek, oynatmak, silmek veya dışa aktarmak için bir dosya gezgini vardır.

Otomatik Çağrı Kaydedici, gelen ve giden aramaları kaydetmenizi sağlar. yüksek kaliteli android için optimize edilmiş bir uygulama. İstediğiniz kadar almak ve kaydetmek için özelleştirebileceğiniz.

Ayrıca buna sahibiz Truecaller uygulaması Arayan kimliği ve spam engelleme vardır. Bilinmeyen numaraları, istenmeyen postaları veya işletme numaralarını belirlemeye yardımcı olur. İstediğimiz numaraları ve otomatik olarak satış numaralarına engelleme imkanı veriyor.

İspanya’da telefon görüşmesi kaydetmek yasal mı?

Telefon platformlarının evrimi ve akıllı telefonların mevcut yükselişi ile, herhangi bir kullanıcı, yapılan aramalar bile WhatsApp uygulamasına kaydedilebildiğinden, işletim sistemi ne olursa olsun bir cep telefonunda yapılan aramaları kaydetmelerini sağlayan gerekli araçlara sahiptir. yani olasılığı yapılan veya alınan aramaların bir kopyasını bırakın bir gerçektir.

telefon görüşmesini kaydet

Ancak, bir telefon görüşmesini kaydetme olasılığı herkes için mevcut olsa da, bunu yapmak istemeniz durumunda göz önünde bulundurmanız gereken bir dizi koşul vardır. Aksi halde, İspanya’da bir telefon görüşmesini kaydetmek yasa dışı olur.

yani genellikle İspanya’da telefon görüşmelerini kaydetmek yasal değil. ve dünyadaki diğer bazı ülkeler. Bu tür kayıtlar, iletişimde gizlilik hakkına doğrudan saldırdığı için yasa dışı olarak kabul edilir.

Bu nedenle, İspanya’da bir telefon görüşmesi, yalnızca ilgili taraflar varsa yasal olarak kabul edilir. kayıt sırasında böyle bir rıza göstermek ve kayıtlı aramada ifade edilenlerin sorumluluğunu üstlenir.

İspanya ve diğer ülkelerde telefon görüşmelerini kaydetmek için kurallar veya yasalar

Telefon görüşmelerini kaydederken bunun için özel kanun veya düzenlemelerin bulunduğuna dikkat edilmelidir. Genel olarak bu kayıtları yapmamız gerekse de rıza ile, istisnalar olabilir.

Kurallar, bizim bir parçası olduğumuz ve hiçbir durumda üçüncü taraf görüşmelerinin kaydedilmesine izin verir. Bu tür davalarla ilgilenen aşağıdaki yasalar var.

İlk yargı mahkemesinin 11/1984 cümlesini yerleştirin, katıldığımız konuşmaları kaydetme hakkı verir. Aynı anlamda üçüncü kişilerin konuşmalarının kayıt altına alınması da yasaktır.

Bunu yaparsak, Gizlilik Hakkını ve İletişim Sırrının korunmasını ihlal etmiş olacağız. Her ikisi de İspanyol anayasasının 18. maddesinde bulunur. Aynı şekilde, Verilerin Korunması Hakkındaki Organik Kanun da vardır.

Aramaların kaydedilmesi, kişinin arama sırasında gerçekte ne söylediğini gösterme imkanı verir. Ama hukuki açıdan bu katılmadığımızda yasa dışı hale gelir.

Telefon görüşmelerinin kaydedilmesi, izin istediğimiz sürece tamamen yasaldır. Veya bunun bir parçası olmadığımız halde üçüncü şahıslardan gelen aramaları hiçbir şekilde kaydedemeyiz. Olarak maruz kalırız 18.3 EC maddesi eksikliğibaşkalarının gizlilik haklarını ihlal etmek.

Sadece özel durumlarda örnek, nerede bir emir hakimi bir üçüncü taraf konuşmasını kaydetmek için yapabiliriz. Dava, bunu yapmakta serbest olan onaylı özel dedektiflere aittir.

Ayrıca toplanmaları halinde de yapılabilir. kamu idarelerinin icrası. taraflara bir iş sözleşmesine veya ilgili varlıklara atıfta bulunduklarında.

İspanya’da telefon görüşmelerinin kaydedilmesi ve içeriklerini izinsiz olarak dağıtmak buna katılanların çoğu yasa dışıdır ve beraberinde ağır cezalar getirir; İspanya’da bir telefon görüşmesini kaydetmenin yasal olduğu bazı durumlar vardır.

yasal kayıt görüşmesi onay isteme

Bu şekilde, iOS veya Android cihazınıza gelen bir aramayı kaydetmek için gidebileceğiniz en iyi durum, sizi arayan kişiyle söz konusu kaydı yapmak için anlaşmaktır. Öyle ki, biri söz konusu kaydı dinlese, katılan her kimse bunun farkında olur. bu tür bilgiler yayılabilir.

Öte yandan, katıldığınız aramanın şiddet içeren bir tonda olduğunu düşünüyorsanız veya saldırıya uğradığınızı düşünüyorsanız.Bir tür gasp veya dolandırıcılığa maruz kaldığınızı mı düşünüyorsunuz?, diğer katılımcıya danışmadan bir telefon görüşmesini kaydetmeye devam edebilirsiniz.

İkinci durumda, görüşme ve dolayısıyla ses kaydı sona erdikten sonra yetkili mercilere gitmenizi ve siz olayı anlatırken kaydı onlara göstermenizi tavsiye ederiz. herhangi bir cezaya maruz kalmaktan korkmadan İspanyol topraklarında.

İzinsiz arama kaydetme cezası

Telefon görüşmelerinin kayıt altına alınmasının yasal sonuçları nedeniyle, bu hizmet yalnızca güvenlik pozisyonunda olan kişilere sağlandı. Ancak, mobil cihazların ve telefon platformlarının gelişmesiyle, şu anda herhangi bir kullanıcı Android veya iOS’tan telefon görüşmelerini kaydedebilir. Böylece bazı cezalar geliştirildi bu işlem için koşullar karşılanmazsa.

Bu nedenle, aramayı kaydetmek başlangıçta suç olmasa da, bu eylem şu anda suç haline geliyor. söz konusu kaydın yayınlandığı. Bunun nedeni, İspanyol Veri Koruma Yasasına aykırı olan iletişimdeki gizliliğin tehlikeye girmesidir.

telefonla arayan kişi

Aynı şekilde, kayıtlı bir aramayı her iki tarafın rızası olmadan yayınlama eylemi, İspanyol Ceza Kanununun 197. Maddesiözellikle bireylerin bilgilerini düzenlemeyi ve korumayı amaçlayan.

Bu koşulu ihlal eden şey için kişi cezalandırılabilir. 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası gerçekleştirilen hak ihlallerine bağlı olarak Kaydedilen görüşmede ortaya çıkan ayrıntılara bağlı olarak bir yıl veya üç ay ceza da alabilirsiniz.

Rıza dışı aramaların kayıtları yayınlanabilir mi?

Ceza kanununun son reformuna göre, madde 197.7’de, bu materyali yaymanın suç olduğu vurgulanıyor. Katıldığımız yerlerde aramaları kaydetmek yasal olsa da, bu materyali yayınlamak yasa dışı hale gelir. Peki, üçüncü şahısların verilerini yayarken veya ifşa ederken yaptırım üç aydan bir yıla kadar hapis cezası olacaktır.

Ne zaman yasal kanıt olarak kullanılabilirler?

Bu kayıtların kullanımı, yapılan konuşma testi gösteren kişi tarafından yapıldığı sürece geçerlidir. Ve zaten söylendiği gibi konuşmanın bir parçası olun veya bunu yapmak için özel bir istisnanız var.

Buna ek olarak, tüm konuşmanın olması gerektiğini aklımızda tutmalıyız. kendiliğinden ol. Pekala, kaydettiğimiz kişinin bize önemli veriler vermesine yol açabilecek her türlü aldatma, onu kanıt olarak işe yaramaz hale getirecektir.

işe yaramaz hale gelirler sohbete katılmadığınız zaman. Ve bu, yalnızca kişisel veya aile içeriğine ve etkilenen taraf için hayati ilgi eksikliğine dayanmaktadır.