DAZN artık bazı spor müsabakalarını izlemek için bir ebeveyn PIN’i girmenizi gerektiriyor

DAZN aracılığıyla yayınlayacakları için bu sezon çığ gibi büyüyen yeni kullanıcılar alacaklar. OTT platformu Formula 1 veya MotoGP gibi yarışmalar. Ancak bu haftadan bu yana platform, kullanıcılarını oldukça rahatsız eden bir yeniliği tanıttı: a Ebeveyn PIN’i gerekli belirli içeriği görüntülemek için

bu yeni PIN kısıtlaması DAZN ebeveyn hakları, yaş kısıtlamalı içeriği etkiler; yaşı kontrol et izleyiciler ve bu içeriği görmek istiyorsanız ebeveyn kontrolünün zorunlu aktivasyonu, oldukça atipik bir şey akış platformu.

Temas sporları için DAZN’de zorunlu ebeveyn PIN’i

18 yaş üstü kişiler için kataloglanan içerikler arasında, örneğin temas sporları buluyoruz. boks veya UFC. Eğer platform ile yaşımızı doğrulamadıysak, boks izlemeye çalışırken şu mesajı alacağız:

İçinde, DAZN ile ortak bir hesabımız varsa, diğer kişilerin bu içeriği görmesini engellemek için yaşımızı doğrulamamız ve bir PIN kodu oluşturmamız gerektiğini görebiliriz. Bunun için Konfigürasyon paneline gidip kimliğimizden istenen bilgileri girmemiz ve ardından kısıtlı içeriğe her erişmek istediğimizde girmemiz gereken bir PIN oluşturmamız gerekiyor. DNI verileri arasında, ek doğrulama olarak arkada bulunan rakamları girmelisiniz.

Oldukça kolay bir şekilde sıfırlanabilir ve atlanabilir

DNI’niz yoksa ve NIE’niz varsa, yardımcı olmak için doğum tarihi, belgenin son kullanma tarihi ve ad ve soyadı ile birlikte NIE’nin ön ve arka yüzünün bir fotoğrafını göndermeniz gerekir. @dazn.com. Pasaportlarla ilgili olarak, sadece İspanya’da bir hesabınız varsa DAZN’yi görmenize izin veren diğer ülkeler olan Almanya, Avusturya, İsviçre ve İtalya’dan pasaportları kabul ediyorlar, çünkü orada da çalışıyorlar.

https://platform.twitter.com/widgets.js

PIN’inizi unutmanız durumunda hesabınıza tekrar erişebilir ve şuraya gidebilirsiniz: Ayarlar > Ebeveyn Kontrolüve vermek PIN’i sıfırla. Yapılandırmak için DNI’nin rakamlarını ve karakterlerini tekrar girmek gerekecektir. Bu nedenle, bu bloğu atlamanın oldukça kolay olduğunu görüyoruz, çünkü evde küçük bir hesaba erişimi varsa, yalnızca yapılandırma menüsüne gidip sıfırlamaları gerekir.

Çoğu akış platformu, isteğe bağlı olarak bir ebeveyn PIN’i belirlemenize izin verir, ancak platformda olduğu gibi zorunlu bir PIN’i uygulamak normal değildir. Ayrıca, örneğin İtalya’da da PIN zorunlu hale getirildiği için, bu İspanya’ya özel bir şey değildir.

DAZN gönderisi, ADSLZone’da ilk olarak görünen bazı sporları izlemek için artık bir ebeveyn PIN’i gerektiriyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…