Dark Web’de kötü amaçlı yazılım ve saldırılar için artan bir talep var

bu karanlık ağ İnternetin yasadışı içeriğin paylaşıldığı, her türlü kötü amaçlı yazılımın satıldığı ve siber suçlular tarafından bilgi alışverişinin yapıldığı kısmıdır. Bu makalede, İnternet’in bu gizli bölümünde, ağa saldırılar gerçekleştirmek için kötü amaçlı yazılımları ve kitleri ele geçirmek için kullanıcılara olan talebin nasıl arttığını yansıtıyoruz.

Dark Web’de kötü amaçlı yazılım talebi artıyor

Virüsler, Truva atları, tuş kaydediciler… Dark Web’de bulabiliriz her türlü kötü amaçlı yazılım bir bilgisayar korsanının bilgi çalmak ve başkalarının güvenliğini tehlikeye atmak için kullanabileceği. Fiyatı bile çok düşük olabilir. Bir hedefe karşı fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirmek için hazırlanmış kitler bulabiliriz.

Mesele şu ki, bu karanlık ağda kötü amaçlı yazılım davası Sadece son zamanlarda arttı. Erişim kolaylığı ve sunulan büyük çeşitlilik, kullanıcının aradığı şeye uyan herhangi bir kötü amaçlı yazılımı bulmayı çok kolaylaştırır.

Yansıttığımız bir araştırmaya göre, kullanıcılarının %90’ı karanlık web forumları veritabanlarını çalmak veya sistemlere bir şekilde bulaşmak için bazı kötü niyetli kaynaklar sağlayabilecek bir siber suçlu ararlar.

Bu rapor tarafından hazırlanmıştır Pozitif Teknolojiler. Kullanıcıların ne aradığını öğrenmek için web’in bu gizli bölümündeki en iyi 10 forumu araştırdılar. Çoğunun web korsanlığı hizmetleri, veritabanı hırsızlığı ve benzerlerini aradığını buldular. Dark Web ve Deep Web arasında farklılıklar olduğunu unutmayın.

Ayrıca son zamanlarda meydana gelen büyük artışın altını çiziyor. Çalınan verilere, hackleme programlarına, şifreleri çalmaya yönelik artan bir talep var… Bu büyümenin son aylarda İnternet kullanımındaki artışla bağlantılı olduğunu garanti ediyorlar. Covid-19 salgını, birçok kullanıcının günlük yaşamında önemli değişiklikler getirdi. Örneğin uzaktan çalışma.

Dark Web neden kullanıcılar için bir sorundur?

En çok aranan bir web kaynağına erişim

Bu rapor da şunu gösteriyor bir web kaynağına erişmek Dark Web forum kullanıcılarının en yaygın hedefiydi ve sorguların %69’unu oluşturuyordu. Belirli bir kaynağın kullanıcıları veya istemcilerinin veritabanlarını elde etmek, toplamın %21’ini oluşturan bir sonraki en sık sorgu türüydü.

Çok rağbet gören bir şeyin rekabete saldırmak, onlardan bilgi almak ve aynı zamanda gerçekleştirilecek araçları kullanmak olduğunu keşfettiler. kimlik avı saldırıları. Bu tür saldırıların her türlü İnternet hizmetinde ve platformunda şifreleri çalmak için yaygın olarak kullanıldığını zaten biliyoruz.

Verilerimizi her zaman korumamız ve internete sızmasını önlememiz çok önemlidir. İyi bir antivirüs gibi güvenlik programları kullanmalı, aynı zamanda sistemleri güncel tutabilmeli ve olası güvenlik açıklarını düzeltebilmeliyiz. Bilgilerimizi korumak için çok önemli bir faktör, örneğin bir web sayfasında veya açık forumda yayınlarken, verileri herkese açık hale getirmemek olsa da.

RedesZone’da Dark Web’e yönelik kötü amaçlı yazılım ve saldırılar için giderek daha fazla talep var makalesi yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…