Daha iyi fotoğraflar çekmek için iPhone kameranızı nasıl kurarsınız

Daha iyi fotoğraflar çekmek için iPhone kameranızı nasıl kurarsınız

Fotoğraflarınızla daha da öne çıkmanızı sağlayacak birkaç basit ayar.

Mobil cihazların kameralarının kalitesinin artması şüphesiz onları üst düzeyde kılıyor. Çoğu durumda, normal kullanıcı iyi fotoğraflar elde etmek için Arantxa kamerasının ayarlarına dokunmaz. Ama araştırdıkça çekimlerinizin kalitesinde bir iyileşme elde edebilirsiniz. Fotoğrafların kalitesinin hızla artmasına yardımcı olacak bazı çok basit ipuçlarını not alın. Bir kez onları içselleştirdiğinizde, her şey dikiş dikip şarkı söyleyecek.

Daha iyi fotoğraflar çekmek için iPhone kameranızı nasıl kurarsınız

Ardından, fotoğraflarınızın kalitesini artırmak için bu ayarlamaları uygulayabilirsiniz.

ızgarayı etkinleştir

Bununla, cihazınızın ekranını 9 kareye bölüyorsunuz, bu da üçte birlik yosunları uygulamanıza izin verecek. Bu sayede fotoğrafları çok daha iyi ortalayabilir ve yanlış hizalanmalarını önleyebilirsiniz. Izgaraları etkinleştirmek için şuraya gitmelisiniz: Ayarlar>Kamera>Kompozisyon>Kılavuz.

Izgara Aktivasyon Yakalama

Izgara bu şekilde etkinleştirilir

flaşı kapat

Genel olarak, telefonun flaşı daha iyi fotoğraflar çekmeye yardımcı olmaz. Düşük ışık koşullarınız olduğunda, sahneyi aydınlatan bir ışık kaynağına yaklaşmak en mantıklısı. Bir elektrik direğinden bir vitrine. Ve değilse, birileri size her zaman yardımcı olabilir. Ondan cep telefonunu el feneri moduna geçirmesini ve biraz daha ışık vermesini istiyorsunuz. Daha fazla ışık yakalamanın başka bir yolu da pozlamayı değiştirmektir. Sensörün ışığı toplama süresini artırırsanız, parlaklığı da artırırsınız.

Pozlama değeri.

iPhone’un maruz kalmasına göre değişir.

filtresiz çekim

Evet, bunu kafana yak. Telefonla çektiğiniz fotoğraflar Çekim anında mümkün olduğunca doğal olmalıdırlar. Düzenlemeye başlayabileceğiniz daha sonra sakince. Aslında, düzenleme pratikte bir zorunluluktur. Fotoğrafların ihtiyaç duyduğu o çok ihtiyaç duyulan noktayı vermeyi başarıyorlar.

Bu basit ayarlar fotoğraflarınızın kalitesinin artması için yeterlidir. Bunu hatırla fotoğraflarınızın gelişmesi için ilham almanız ve çekim yapmayı asla bırakmamanız gerekir, çünkü daha yetkin olmanın tek yolu bu.

İlgili konular: iPhone

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply