Daha hızlı göz atmanıza yardımcı olacak gizli Chrome veya Edge özellikleri

Yıllar geçtikçe, İnternet tarayıcıları çoğu kullanıcı için anahtar haline gelen uygulamalardır. Aslında bunlar, bilgisayarı her açtığımızda açtığımız ilk programlar arasındadır. bilgisayarveya cep telefonuna erişiriz, bu yüzden iyi bir performansa sahip olmaları gerekir.

Tabii ki, önemleri büyük ölçüde, bize internetin küçük bir şey olmayan uçsuz bucaksız dünyasına erişmemizi sağladıkları için veriliyor. Geliştiricileri tüm bunların tamamen farkındadır, bu yüzden çalışmaktan ve kendilerini geliştirmekten vazgeçmezler. Projeler. Tüm bunların açık bir örneği, örneğin bir devde bulunabilir. Google. Ve bu firmanın yürüttüğü birçok projeye rağmen, önceliklerinden biri tam olarak web tarayıcısı Chrome.

Microsoft için de benzer bir şey söyleyebiliriz, çünkü Microsoft’un yeni önerisi olan programa koyduğu birçok araç ve çaba var. Köşe şimdi bir dayalı krom motor. Ayrıca, bu programlar İnternet’te dolaşmak söz konusu olduğunda çok yardımcı olan işlevlerle doludur. Tüm bunlara, kişisel verilerimizin güvende olması için uyguladıkları güvenlik işlevlerini ekleyebiliriz.

Ancak hepsi bu anlamda avantajlar değildir, çünkü örneğin bunlar genellikle çok fazla bilgisayar kaynağı tüketen uygulamalardır. Ayrıca ne kadar güvenli olurlarsa olsunlar, her zaman her türlü kazaya yol açabilirler. kötü amaçlı yazılım özleyebilecekleri ve bazılarının bize sağladığı küçük mahremiyetten bahsetmiyorum bile. Şimdi performansını artırmak için kullanabileceğiniz az bilinen bazı özelliklere bir göz atalım.

Performansı artırmak için donanım hızlandırma özelliği

Aynı satırlarda bahsettiğimiz tarayıcıların birçoğunda Hızlandırma adı verilen dahili bir işlev vardır. donanım. Aynı zamanda bu, her birinin durumuna veya ihtiyaca göre etkinleştirebileceğimiz veya devre dışı bırakabileceğimiz bir şeydir.

performans donanım hızlandırması

Bu, aktif hale getirdiğimizde, sistemin GPU’su gibi ekipmanın bazı bileşenlerini kullanır. Ama elbette, PC’nin dahili özelliklerine bağlı olarak, tüm bunları tarayıcıda kullanmakla ilgileneceğiz veya ilgilenemeyeceğiz. Modern ekipmanımız varsa, en azından nispeten, bu donanım ivmesi tarayıcının daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Önerilen performans ayarlarını kullanın

Bu satırlarda bahsettiğimiz bu programların geliştiricileri, başka türlü nasıl olabilirdi, yazılımlarının çalışmasını maksimumda optimize etmeye çalışıyorlar. Bu nedenle, bu tekliflerden bazıları, programın en uygun konfigürasyonu aradığı ve kullandığı bir işlevi entegre eder. Bu durum firefoxörneğin, şuradan ayarları kullan adlı bir seçeneğiniz olduğunu verim önerilen.

Tarayıcınızın donanımınıza uyum sağlaması için gerekli görürsek bunu etkinleştirebileceğimiz açıktır. teçhizat. Böylece, aslında elde ettiğimiz şey daha iyi performans ve web sitelerinin daha hızlı yüklenmesidir.

Güvenlik önlemlerini devre dışı bırak

Bu, her zaman uygulanması tavsiye edilmeyen bir seçenektir, bir tarayıcının güvenlik işlevlerinin çoğunu devre dışı bırakma olasılığına atıfta bulunuyoruz. Bununla, önleyen işlevin kapatılmasını kastetmiyoruz. web izleme, çerezler, indirme kontrolü vb. Bütün bunlar, programı biraz hızlandırmaya hizmet edecek, ancak elbette tüm bunların beraberinde getirdiği risklerle. Aslında bu, yalnızca ziyaret edilen sayfaların tamamen güvenilir olduğundan emin olduğunuzda gerçekleştirmenizi önerdiğimiz bir harekettir, aksi takdirde değil.

Gereksiz tarayıcı uzantılarını kaldırın

Birçoğu tarafından sağlanan muazzam faydaya rağmen uzantılar Favori İnternet tarayıcımıza eklediğimiz şeyler her zaman önerilmez. En azından çok sayıda, çünkü çoğu arka planda çalışmaya devam ediyor ve bu da yazılımın performansını doğrudan etkiliyor.

Bu yüzden en çok tavsiye edilen, gerekirse harcanabilir olduğunu düşündüğümüz aksesuarları ortadan kaldırmamızdır. Bu, yazılımın performansını artıracak bazı kaynakları serbest bırakacaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…