Daha fazla haber: Skype ve IE'ye veda, Çağın yeni genişlemesi ve Windows 365'in arka planı

Daha fazla haber: Skype ve IE’ye veda, Çağın yeni genişlemesi ve Windows 365’in arka planı

Microsoft, Windows’u kullanma şeklinizi değiştiriyor. Ve sadece Windows 11’den bahsetmiyoruz, aynı zamanda Windows 365 olarak bilinen yeni bir bilgisayar konseptini pazarlamaya başlıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda gereksiz veya gereksiz programlardan ve hizmetlerden de kurtuluyor. Ve oyun departmanı da önemli bir popülerliğe sahip. Bütün bunlar ve daha fazlası, bugünün haberlerinden kaçmasına izin veremeyeceğimiz şeyler.

İki programa elveda: Skype ve Internet Explorer

Internet Explorer, uzun yıllardır Microsoft’un tarayıcısı olmuştur. Hatta Windows XP döneminde en büyük pazar payına sahip olanıdır. Ancak zaman değişiyor ve bu tarayıcı bu değişikliklere uyum sağlayamadı ve bu da ortadan kaybolmasına neden oldu.

Internet Explorer, Windows’ta giderek daha az öne çıkıyor. Windows 11 ile varsayılan olarak yüklü olarak bile gelmez. Ancak sadece bu değil, giderek daha fazla şirket sunucularında bunu engellemeye başlıyor. Microsoft, Office gibi hizmetlerinde IE’yi zaten engelledi. Ve şimdi yeni bir adım atan Amazon oldu. 31 Temmuz itibariyle Amazon, AWS hizmetlerinin bu tarayıcıda düzgün çalışacağını garanti etmemektedir. Bu yılın ilerleyen saatlerinde, hizmetlerine IE ile erişmeye çalışan kullanıcılara mesajlar göstermeye başlayacak. Ve son olarak, bir yıl içinde (31 Temmuz 2022) Internet Explorer ile tüm bağlantılar doğrudan engellenecektir.

Windows 98 İnternet Gezgini

Ve son nefesini vermiş olan bir başka hizmet daha var: Skype. Ancak hepimizin bildiği sürüm değil, şirketler ve kuruluşlar için iş sohbeti çözümü olan Skype for Business Online. Bu yılın 31 Temmuz itibariyle, bu hizmet artık mevcut değil ve yerini Microsoft Teams alıyor. Yeni Teams sohbetlerinden şimdi bildiğimiz Skype gelecekte kaybolabilir mi? Yakında öğreneceğiz.

Age of Empires III: Definitive Edition için uzun zamandır beklenen genişleme geldi

Microsoft, destanın bir sonraki bölümü olan Age of Empires 4 üzerinde çalışırken, şirket DLC’leriyle birlikte ilk üç bölümü yeniden düzenleyip büyük uygulama mağazalarında satıyor. Ayrıca, bu yeni Definitive Edition’lar daha önce hiç görülmemiş özel içeriğe sahiptir.

AoE DE II, DLC’sini aldıktan sonra, Batı’nın LordlarıŞimdi Age of Empires III: Definitive Edition zamanı. Yeni genişleme birkaç saatliğine yayında Afrika Kraliyet Ailesi. İçinde, benzeri görülmemiş bir kıtayı keşfetmek ve iki yeni medeniyet ve onların krallıkları olan Etiyopyalılar ve Hausa ile tanışmak için Afrika’nın kalbine seyahat edeceğiz.

Bu genişleme artık hem Steam’deki hem de Microsoft Store’daki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ve fiyatı 9.99 Euro. Game Pass kullanıcıları için ücretsiz.

Age of Empires III: DE - Afrika Kraliyet Aileleri

Age of Empires III: DE - Afrika Kraliyet Aileleri

Geliştirici: Unutulmuş İmparatorluklar

Windows 365 arka planını indirin

Windows 365, Microsoft’un hizmet olarak sunduğu yeni işletim sistemi zaten bir gerçek. Özellikleri oldukça sınırlı olsa da, bulutta ayda 24 dolardan bir bilgisayar kiralayabiliriz. Ancak bize sundukları arasında en çok dikkatimizi çeken şeylerden biri de arka plan.

Gerçek şu ki Microsoft, varsayılan arka planı seçerken kafasını kırmadı. Kelimenin tam anlamıyla 2018 Windows 10 arka planını aldınız ve ona birkaç değişiklik uyguladınız. Sonuç bu.

Windows 365 arka planı

Ve eğer beğenirseniz, PC’nizde kullanmak için buradan maksimum kalitede indirebilirsiniz.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…