Daha az, daha fazla değildir: biz insanlar, özellikler eklemeyi severiz ve onları ortadan kaldırmayız (bu daha iyi olsa da)

Ad Reinhardt’ın resimlerine bir göz atarsanız, bir gezintiye çıkarıldığınızı düşünebilirsiniz. Bu 20. yüzyıl soyut ressamı sanatsal indirgemecilikle ünlü oldu ki bu neredeyse saçmaydı. MoMA’da, temel olarak kare siyaha boyanmış ve II. Dünya Savaşı’ndan sonra başlayan minimalizm sanat akımının bir parçası olan bir tablosu var.

Reinhardt ayrıca şu sözle ünlüdür: “Az ama öz” daha sonra her alana uygulandı ama bu bizim hareket tarzımıza pek uymuyor. İnsanlar bir sorunu çözmeye çalıştığında, bunu tercihli olarak yaparız. özellikleri ve öğeleri ekleme, bunları kaldırma. Nature’da yayınlanan bir araştırma bunu açıkça ortaya koyuyor.

daha fazla

Gabrielle S. Adams liderliğindeki Virginia Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, bu ünlü bilimsel dergide ilginç bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. sorunları bir şeyler ekleyerek çözmeyi seviyoruz, onları kaldırırken bile çoğu durumda daha verimli olurdu.

Lego

Araştırmada, bir dizi katılımcı çeşitli sorunlara maruz kaldı. Örneğin, üzerine bir tuğla yerleştirildiğinde küçük bir LEGO çatısının çökmesini nasıl önleyebilirim. Takviyesi daha pahalı olmasına rağmen (onlara yeni LEGO tuğlalarını yerleştirmenin 10 sente mal olduğu söylendi), katılımcıların çoğunluğu bunu yapmaktan çekinmediyazarların belirttiği en basit şey, basitçe onu destekleyen sütunu ortadan kaldırmak ve daha fazla uzatmadan çatının tabana oturmasına izin vermekti (ancak bu biraz ‘hile’ydi, çünkü bu durumda çatı basitçe ortadan kaybolurdu). ).

Evde ve ofiste çalışmak için düzenli bir masa elde etmek için satın alma rehberi: standlar, anahtarlı uzatma kabloları, kablo düzenleyiciler ve daha fazlası

Katılımcılar diğer benzer sorunları da aynı şekilde çözdüler: özellikleri veya öğeleri kaldırmak yerine eklemek. Adams’a göre ve diğerleribu katılımcıların çok az eksiltici çözüm önermesinin nedeni onları dikkate almadıkları içindi. Ancak onlara, belki de bazı unsurları ortadan kaldırarak daha iyi bir çözüm bulabilecekleri belirtildiğinde, daha azına daha fazla değer verilmesi olasılığı vardı.

{«videoId»:»x80fhot»,»autoplay»:false,»title»:»ÜCRETSİZ WINDOWS 2020 UYGULAMALARI_ PC’niz için 17 EN İYİ PROGRAM (1080p_25fps_H264-128kbit_AAC)»}

Nature’da açıklandığı gibi, bu deneyler, insanların “Buraya ne ekleyebiliriz?” felsefesini, bir stratejiyi uygulamaya çok yatkın olduğunu göstermektedir. karar vermeyi basitleştirmek ve hızlandırmak söz konusu olduğunda çok yaygın.

Bu faktöre belki bir başka sosyal faktör eklenir: eksiltici çözümler o kadar takdir edilmez. Bir şeyleri kaldırmak iyi görülmez, ancak bunları eklemek, bilgisayarlarda kullandığımız uygulamalarda ve hizmetlerde çok yaygın olan ve büyümeyi bırakmayan bir şeydir: zaten orada olanı korurlar “eğer oradaysa, bir sebepten dolayıdır”, ancak öncekiler kullanılmasa (çok fazla) veya sonraki sürümlerde gereksiz veya daha az kullanışlı olsa bile özellikler eklemeye devam ederler. Şüphesiz tekil bir çalışma.

üzerinden | Doğa

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Daha az, daha fazla değildir: biz insanlar, özellikler eklemeyi severiz ve onları ortadan kaldırmayız (bu daha iyi olsa da) aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…