‘Cyberpunk 2077’nin çalınan kodunun zaten bir sahibi var, şimdi onunla ne yapacağı merak ediliyor

Bu hafta ünlü Polonyalı şirket CD Projekt RED (CDPR) endişe verici bir duyuru yaptı: bilgisayar korsanları sunucularına erişim sağladı ve kaynak kodunu çaldı ‘Cyberpunk 2077’ veya ‘The Witcher 3’ gibi oyunlar. Şirket, bu hacker grubuyla pazarlık yapmayı reddetti, bu da kodun iki gün sonra açık artırmaya çıkarılması anlamına geliyordu.

Şimdi biliyoruz ki açık artırma kapandı: Bilgisayar korsanları “tatmin edici bir teklif” almış gibi görünüyor ve bu kodun artık yeni sahipleri var. Soru, elbette, alıcının bu kodla ne yapacağıdır.

Görünürde “arızalı” kopyalar mı?

Müzakerenin reddinin ardından başlayan müzayedede asgari teklifin 1 milyon dolardan başladığı belirtildi. eğer biri 7 milyon dolar teklif etseydi bu kodla yapılabilirdi ve bu veriler hemen.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Öyle görünüyor ki, bazı kaynaklar müzayedenin kapatıldığını ve bundan sorumlu olanların bunu belirttiğini belirttikleri için, öyle görünüyor. alıcı, forumların dışından biriydi tüm konunun hareket ettiği yer.

Ransomware nedir ve kendinizi ondan nasıl koruyabilirsiniz?

Durum kesinlikle benzersiz: CD Projekt RED, her şeyin yedek kopyalarına sahipti ve bu nedenle bu oyunlara yatırılan emek kaybolmadı.

Aslında burada merak edilen şey şu ki oyun çok sayıda çökme ile başladıözellikle konsol sürümlerinde ve şirket tüm bu kusurları düzeltmek için bir süredir yamalar yayınlıyor.

Çalınan kod da bu hatalardan etkilenecektir, ancak alıcı bu oyunların kopyalarını satmak için kodu derlemeye karar verirse, bunu o kodun en son geliştirme durumuyla yapacaktır: bu koddaki hataları düzeltmek mümkün değil.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/32/d8/a3/60224fcb3bef078f70/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/VmHRmRqc1A0/maxresdefault.jpg»}

Bu kusurlu kopyaların satışı çalınan kodun alıcısının erişebildiği seçeneklerden biridir, ancak bu kod başka şeyler için de kullanılabilir.

Örneğin, bu koddan türetilen diğer projeler için bir temel olarak (güvenlik güçleri bunu yapana zulmetmeden dağıtılması zor olacaktır) veya daha da kötüsü, her türden kötü amaçlı yazılımı dağıtmak için bir temel olarak hem bu yasa dışı kopyalarda hem de gelecekte bu koddan yararlanacak projelerde.

üzerinden | gadget

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Cyberpunk 2077’nin çalınan kodunun zaten bir sahibi var, şimdi onunla ne yapacağı merak ediliyor aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…