‘Cyberpunk 2077’ kaynak kodu tehlikede: CD Projekt’e yapılan bir fidye yazılımı saldırısı onu sızdırmakla tehdit ediyor

Sorumlu olanlar CD Projekt Kırmızıünlü oyun geliştirme stüdyosu duyurdu bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı oldular. Birisi dahili ağınıza sızmayı, bazı cihazlarınızı şifrelemeyi ve bazı projelerinizden veri ve kaynak kodu çalmayı başardı.

Saldırganların notu gösteriyor ki kaynak koduna erişim kazandınız ‘Cyberpunk 2077’, ‘Witcher 3’ ve ‘Gwent’ ve tehdit sızdır veya sat eğer bir anlaşmaya varmazlarsa. CD Projekt Red’de, bunun, oyuncuların ve oyunlarının kullanıcılarının kişisel verilerini içermeyen sızdırılmış verilerle sonuçlanabileceğini bile bile, saldırganlarla “taleplere boyun eğmeyeceklerini veya pazarlık etmeyeceklerini” belirtiyorlar. Hizmetler.

‘Cyberpunk 2077’ veya ‘The Witcher 3’ kaynak kodu internete sızabilir

Fidye yazılımı saldırıları bir süredir ortalığı kasıp kavuruyor—Wannacry’yi hatırlıyor musunuz?—ve şimdi en alakalı şirketlerden biriyle hazırlandı video oyunları dünyasından.

https://platform.twitter.com/widgets.js

CD Projekt Red tarafından birkaç saat önce yayınlanan tweet, iç ağlarında bazı sistemlerinin “tehlikeye düşmesine” neden olan bu tür bir saldırıyı nasıl tespit ettiklerini belirtti. Saldırgan(lar) şirketin dahili ağına erişim kazandı“belirli verileri topladı […] ve Twitter’da o mesajın bir parçası olarak paylaştığı » bir kaçırma notu bıraktı.

Wanna Decryptor: Telefónica'ya yapılan siber saldırıda kullanılan fidye yazılımı bu şekilde çalışır

Sorumlular, bazı cihazlarının şifrelendiğini ancak yedeklerinin bozulmadan kaldığını açıklıyor. fidye yazılımı şifrelemesini işe yaramaz hale getiren.

Bu yedeklemeler sayesinde tüm şifrelenmiş veriler kurtarılabilir, ancak bunu belirten siber saldırganların tehdidi devam ediyor. “Bir anlaşmaya varılmazsa”, “Cyberpunk 2077” veya “The Witcher 3” gibi oyunların kaynak kodunu satacaklar veya sızdıracaklar.bu şirketin efsanevi destanlarından bir diğeri.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/32/d8/a3/60224fcb3bef078f70/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/VmHRmRqc1A0/maxresdefault.jpg»}

CD Projekt Red’de şunu belirtiyorlar: bu verileri sızdırma riski olsa bile saldırıdan sorumlu olanlarla pazarlık etmeyecekler. Bu tür bir sızıntının etkileyeceği kişi ve şirketlerle zaten iletişime geçiyorlar. Ayrıca olayı araştırmak için ilgili makamlarla temasa geçtiler.

Saldırıda hiçbir kullanıcı verisinin güvenliği ihlal edilmedi ve şimdi saldırıdan sorumlu olanların CD Projekt Red’e verdikleri nihayet ne yaptığı görülmeye devam ediyor. 48 saat içinde onlarla iletişim kurmak için.

– Haberler ‘Cyberpunk 2077’ kaynak kodu tehlikede: CD Projekt’e yapılan bir fidye yazılımı saldırısı onu sızdırmakla tehdit ediyor aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…