Cyberpunk 2077: Görünüşe göre oyunun kaynak kodu Dark Web’de çoktan satıldı

Cyberpnk 2077, bilgisayar korsanlarının CD Projekt Red’e saldırmaya karar vermesinden sonra etkilenen oyunlardan biriydi. ve bunun sayesinde Gwent ve The Witcher 3 gibi diğer oyunlarla birlikte kaynak kodlarını aldılar..

Tüm bunlar, bu fütüristik oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana video oyun şirketinin dahil olduğu tartışmalar sayesinde başladı. Bu, herkesin birden fazla şekilde onlara acımasızca saldırmaya başlamasına neden oldu..

hikaye devam eder

Bilgisayar korsanlarının tehditlerinden biri, CD Projekt Red onlara para vermezse, mevcut oyunlarının kaynak kodları da dahil olmak üzere çaldıkları bilgileri serbest bırakmalarıydı. Bu, birçok insanın İnternette hile yapmaya çalışmak için temelde Cyberpunk 2077 ile aynı oyunlar oluşturmaya başlayabileceği anlamına gelir..

Şirket, kendilerine saldıran kişilerle pazarlık yapmak gibi bir niyetlerinin olmadığını hemen bildirmiş ve buna cevaben, hackerlar, yukarıda bahsedilen başlıkların kaynak kodlarını karaborsada yani Dark Web’de satmaya karar verdiler..

İlginç bir şekilde, müzayede bir milyon dolardan başladı, ki bu garip, çünkü Bitcoin genellikle her zaman talep ediliyor. öyle oldu, ama müzayedeye girebilmek için, çünkü bu oyunların kodları için para teklif edebilmek için 0.1 Bitcoin’lik bir miktar talep edildi..

The Verge’e göre, müzayede bir milyon dolardan başladı, ancak hemen 7 milyona satılabilirdi. İşte tam olarak bu oldu ve birisi dikkatli davranmaya ve kodları 7 milyon dolara satın almaya karar verdi..

Şimdiye kadar bunu kimin satın aldığı bilinmiyor, ancak satıldığı kesin. Bu konuda başka bir şey olursa, hemen size haber vereceğiz..

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…