Cortana’yı Windows 10’da neden etkin tutmalıyız?

Yıllar geçtikçe teknoloji ilerledi, sesli asistanlar yavaş yavaş hayatımızın bir parçası haline geldi. Popüler asistanı ile Windows gibi işletim sistemlerine ulaşan bir şey Cortana.

Bahsettiğimiz bu asistanların birden fazla cihazda bulunabileceğini ve ayrıca birkaç alternatifin olduğunu belirtmekte fayda var. Yorum yaptığımız ve bize çok yardımcı olabilecek bu unsurlar, her ikisi de temel alınarak her tür cep telefonunda bulunur. Android iOS’ta olduğu gibi, her boyuttaki hoparlörde veya PC’de. Ve eğer bu son ürün türüne odaklanırsak, şunu bilmek önemlidir: microsoft Kendi akıllı asistanına sahiptir.

Cortana adına ve merkezli bir firmaya sahiptir. Redmond Büyümesi ve gelişmesi için uzun yıllardır çalışmaktadır. Bununla birlikte, bu, büyük ölçüde kullanımı firmanın beklediği kadar yüksek olmadığı için genel halk arasında yakalanmadı. Sesli asistanlar dünyası ile ilgili her şeyin genel anlamda herkes tarafından sevilmediği doğrudur. Bunun ana nedenlerinden biri gizlilik nedenlerinden kaynaklanmaktadır. Ve burada yaptığımız veya danıştığımız her şey aracılığıyla iletilir. internet.

Gibi arama motorlarını kullandığımız zamana benzer bir şekilde gidiyoruz. Google, bu da tüm sorgularımızın bir sayısını tutar. Ama yine de, bunu bir kenara bırakırsak, Cortana gibi bu asistanların da avantajları var. Aslında, aşağıda size Windows 10’da sürekli olarak Cortana’yı aktif tutmanız için bazı nedenler vereceğiz.

Cortana'yı etkinleştir

Cortana’dan işletim sistemindeki dosyaları bulun

Burada kullanabileceğimiz ilginç işlevlerden biri de Cortana’dan Windows’ta arama yapma imkanı. Bu hem yazılı olarak hem de sesli olarak yapabileceğimiz bir şey. Böylece pencere sihirbazı Sürücülerde depolanan yerel içeriği aramamıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca Cortana’ya sorarak herhangi bir şey için çevrimiçi arama yapmamıza da izin verdiği belirtilmelidir.

Cortana ile özel hatırlatıcılar oluşturun

Ayrıca bu öğe, kişiselleştirilmiş hatırlatıcılar oluştururken çok faydalı olabilir. Böylece yapmamız gereken herhangi bir olayı veya görevi unutursak artık bir bahanemiz kalmayacak. Bunlar hatırlatıcılar Ayrıca, Windows’un belirttiğimiz şeyi bize bildirmesi için belirli bir gün ve saat belirterek sihirbaz aracılığıyla kendimizinkini kurarız.

Windows’ta programları sesinizle açın

Redmond işletim sistemine zamanla kurduğumuz birçok program var. Genel bir kural olarak, onları görev çubuğundan, Başlat menüsünden veya kısayollardan çalıştırırız. çalışma masası. Ancak Windows’ta Cortana’yı etkinleştirirsek, bu uygulamaları yüksek sesle açabiliriz. Tek yapmamız gereken arka planda çalışan sihirbazdan dosyayı açmasını istemek. yazılım ki talep ediyoruz.

Web kamerası veya mikrofon gibi öğeleri etkinleştirin veya devre dışı bırakın

Aynı şekilde ve Cortana’nın işletim sisteminin kendisinin aktif bir parçası olduğu gerçeği sayesinde, sihirbazdan onun içinde çeşitli değişiklikler yapabiliriz. ayar. Bununla özellikle, yaygın kullanım unsurlarını yalnızca sesle etkinleştirme veya devre dışı bırakma olasılığına atıfta bulunuyoruz. Spesifik olarak, bağlantının önemine ilişkin unsurlara atıfta bulunuyoruz. Wifi, Bluetoothweb kamerası, PC mikrofonu vb.

Bu, tahmin edebileceğiniz gibi, bizi Windows’un sonsuz menüleri veya seçenekleri arasında gezinmekten kurtaracak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…