Cortana’dan bıktınız mı? Google Asistan’ı Windows ve Linux’a yükleyin

bu kişisel asistanlar giderek daha fazla aramızdalar. Microsoft’un CortanaAmazon’dan Alexa’ya, Apple’dan Siri’ye ve Google’dan Google Asistan. Bu asistanlar sadece sesi kullanarak bilgisayar ve mobil cihazları daha verimli kullanmamıza yardımcı oluyor. Komutlarına alışırsak, günlük hayatımızda en kullanışlı araçlar haline gelebilirler. Ancak bir sorun var ve bu asistanların tüm cihazlarda mevcut olmaması ve örneğin cep telefonumuzda kullandığımızın PC’de bulunmaması olabilir.

Hepimizin sahip olacağı en eksiksiz ve kullanılmış asistanlardan biri erişim Google Asistan’dır. Bu asistan elbette Android’de bulunur ve ayrıca Chrome OS ve iOS için özel bir sürümü vardır. Ancak bu işletim sistemlerinden çıktığımızda Google asistanı ne Windows’ta ne de macOS veya Linux’ta hiçbir yerde görünmüyor.

Şimdi bir geliştirici, şu anda indirebileceğimiz resmi olmayan, açık kaynaklı bir istemci sayesinde Google Asistan’ı masaüstü işletim sistemlerine getirmek için yola çıktı. öyle Google Asistan Resmi Olmayan Masaüstü İstemcisi.

Google Asistan Resmi Olmayan Masaüstü İstemcisi

Windows, macOS veya Linux’ta Google Asistan

Google Asistan Resmi Olmayan Masaüstü İstemcisi (oldukça uzun bir ad, ancak aynı zamanda açıklayıcı), işlevlerini masaüstü işletim sistemlerine getirmek için doğrudan Google Asistan SDK’sına dayanan açık kaynaklı bir programdır. şimdilik Windows, macOS ve Linux için kullanılabilirbu yüzden onu kullanmak için neredeyse kesinlikle bilgisayarımıza kurabiliriz.

Bu sihirbazın tasarımı, Chrome OS, altta açılan ve istediğimiz tüm bilgilere erişebildiğimiz kayan bir pencere. Ek olarak, açık bir tema ve karanlık bir tema arasında seçim yapabiliriz. Sihirbaz dayanmaktadır Elektronve programın bize sunduğu her şeyden tam olarak yararlanabilmemiz için her zaman güncel olmamızı sağlayacak otomatik bir güncelleyici gibi ilginç işlevlere sahiptir.

Google Asistan Resmi Olmayan Masaüstü İstemcisi temaları

Ne yazık ki, uygulaması biraz karmaşık ve uzun. Programı indirdiğimiz andan edinene kadar yaklaşık 30 adımı gerçekleştirmemiz gerekiyor. API’miz ve Google Simgemiz ve çalışabilmesi için programda tanıtıyoruz. Uzun bir süreç ama bu rehberi takip edersek bize herhangi bir sorun çıkarmaz.

Kurulduktan ve yapılandırıldıktan sonra, Google Asistan’ı aşağıdakileri kullanarak başlatabiliriz: klavye kısayolu Windows + Shift + A. Bu komutu beğenmezsek ayarlardan değiştirebiliriz.

Programın bazı sınırlamaları vardır. Örneğin, komutlar “Tamam Google» veya «Ok Google» düzgün çalışmıyor. Ayrıca geliştirilmekte olan bir program olduğu için hataları olabilir. Yavaş yavaş tüm bunların düzeleceğini umuyoruz. Öyleyse, Google Asistan Resmi Olmayan Masaüstü İstemcisi, Windows 10 için en iyi Cortana alternatifi olabilir.

İndirmek

Bu program tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Test etmekle ilgilenen herhangi bir kullanıcı bunu sorunsuz bir şekilde yapabilir. Programın en son sürümü GitHub deposu web sayfasından ücretsiz olarak indirilebilir.

Son güncellemeden bu yana birkaç ay geçti ve geliştirici önünde çok iş var müşteriyi iyileştirmek için. Bu nedenle, unutulmayacağını ve en azından Google projeyi kapatmaya karar verene kadar Cortana’nın bu alternatifini iyileştirmeye yönelik çalışmaların devam edeceğini umuyoruz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…