Cortana, cep telefonlarına sonsuza kadar veda ediyor: uygulama bugünden itibaren çalışmayı durduracak

Ve gün geldi. Planlandığı gibi, Cortana mobil dünyaya veda ediyor. Microsoft, bugün 31 Mart’tan başlayarak, Android ve iOS için Cortana uygulaması desteği sona erecek. Cortana bu nedenle Microsoft 365 ve Microsoft araçlarında, yani Teams, Outlook mobile ve Windows 10’da üretkenlik asistanı olarak yoluna devam edecek.

Microsoft tarafından belirtildiği gibi, bugünden itibaren hatırlatıcılar ve listeler gibi Cortana’da oluşturulan tüm içerikler artık mobil uygulamada kullanılamayacak. Ancak yine de Windows’ta Cortana’dan erişilebilir olacak. Artı, Cortana’nın hatırlatıcıları, listeleri ve görevleri Microsoft To Do uygulamasıyla otomatik olarak eşitleniriOS ve Android’de indirilebilir.

Hoşçakal Cortana

{«videoId»:»x7zpd8n»,»autoplay»:true,»title»:»SANAL ASİSTANLARIN TARİHİ CLIPO’yu hatırlıyor musunuz?»}

Cortana’ya iOS ve Android’de “elveda”, 31 Mart itibariyle mobil uygulamanın artık desteklenmeyecek. Uzun zamandır bildiğimiz bir şey ve bugün resmen resmiyet kazanıyor.

Ayrıca, son zamanlarda Cortana ile ilk ve tek konuşmacı sanal asistan olarak Harman Kardon Invoke, söz konusu asistana desteğini kaybetti. Bu şekilde, hoparlör basit bir Bluetooth hoparlörü olarak gösterilir. Yüzey Kulaklıklarının da bazı Cortana özelliklerini er ya da geç kaybetmesi bekleniyor.

Alexa Becerileri: Ne oldukları, nasıl kurulacakları ve hangileri en iyisidir

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Cortana’nın geleceği şunlardan oluşur: Microsoft 365 için üretkenlik asistanı olun, Microsoft’un araç takımı. Cortana, varsayılan olarak sırasıyla Android cep telefonlarına ve iPhone’lara entegre olma avantajına sahip Google Asistan ve Siri ile veya sayısız IoT cihazında her yerde bulunan Alexa ile işlev ve kapsamda rekabet etmeyi başaramadı.

Daha fazla bilgi | microsoft

– Haberler Cortana, cep telefonlarına sonsuza kadar veda ediyor: uygulama bugünden itibaren çalışmayı durduracak aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…