Coronavirüs: Latin Amerika’da şu ana kadar en çok aşı olan ülkeler hangileri? Bu ilk 5

Pandeminin sorunu artık aşılar veya panzehir gibi görünmüyor. Dünyanın dört bir yanındaki farklı laboratuvarlar, etkili olduğu kanıtlanan dozlar üretti. Şimdi hüküm süren rahatsızlık, seri üretimdir. Buna ek olarak, çeşitli bölgelerdeki çeşitli yolsuzluk ve ayrıcalık skandallarını da eklemeliyiz. Latin Amerika.

Böylece her şeyi göz önünde bulundurarak yaklaşık 10 Latin Amerika ülkesi aşı günlerine başladıklarını duyurdu. Şimdilik, büyük çoğunluk risk altındaki nüfuslarını ve sağlık personelini aşılamaya odaklanmış durumda. Ancak, hız sağlık krizini aşmak için etkili görünmüyor.

Bu nedenle, koronavirüse karşı en fazla nüfusa sahip olan Latin Amerika ülkelerinin ilk 5’ini detaylandıracağız. Veriler, El País tarafından yürütülen bir incelemede toplandı. İçinde, istatistiklerin üç kuralla detaylandırıldığını açıklıyorlar. Yani her 100 kişi için belirli bir sayı.

Ülkelerin ilk beşini detaylandırmadan önce Latin Amerika Daha fazla aşılanmış olması ile öne çıkan bir yönü vardır. Yaptığın işle ilgili Şilipandeminin ortasında sağlık bakanını değiştirmesine rağmen listenin başında.

En çok aşı yapılan Latin Amerika ülkeleri

  • Şili: 100 kişi başına 15.1 aşı
  • Brezilya: Her 100 kişi için 3.3 aşı
  • Kosta Rika: 100 kişi başına 1.9 aşı
  • Arjantin: 100 kişi başına 1,6 aşı
  • Meksika: 100 kişi başına 1.3 aşı

Panama, Peru, Bolivya, Kolombiya ve Venezuela gibi ülkeler, hükümetleri aracılığıyla koronavirüse karşı halihazırda farklı aşılar aldıklarını duyurdu.

Son olarak, ilk kullanılacak olanların aşağıdakiler olduğu vurgulanmıştır. Pfizer ve AstraZeneca. iken, koronavak ve Sputnik v giderek daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…