Coronavirus: Hamile kadınlar bebeklere Covid-19’a karşı antikor bulaştırır

Küresel salgında Koronavirüs (KOVİD-19 mevcut milletler aşı dağıtma işini diğerlerinden daha iyi yapanlar.

Bilim ve tıp camiası, bu hastalıklardan etkilenen sağlık alanlarının tüm yelpazesini anlamaya çalışırken, SARS-CoV-2.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Bu alanda, bu Coronavirüsün nasıl etkilediği konusunda her zaman büyük bir şüphe ve belirsizlik olmuştur. hamile kadın. Ama bugün harika bir haberimiz var.

Bebeklere karşı bağışıklık onaylandı

Weill Cornell Medicine ve Amerika Birleşik Devletleri NewYork-Presbiteryen tarafından yürütülen bilimsel bir araştırma, bilim dergisinde henüz yayınlandı. Amerikan Obstetrik ve Jinekoloji Dergisi.

Orada hamile kadınların Covid-19’a karşı ürettikleri antikorları, taşıdıkları bebeklere aktarma yeteneğine sahip oldukları kanıtlandı. Hangisi daha önemli olasılıklara yol açar:

Gebelik

Artık hamile kadınların COVID-19’a karşı ürettikleri antikorların bebeklerine geçtiğinin gösterildiğini söyleyebileceğimize göre, aşı olduktan sonra vücudun ürettiği antikorların da geçebileceğinden şüpheleniyoruz.

Araştırma lideri Dr. Yawei Jenny Yang’ın vurguladığı şey budur. Ekip, bu bulguya ulaşmak için Mart ve Mayıs 2020 arasında NewYork-Presbyterian ve Weill Cornell Tıp Merkezi’nde doğum yapan 88 kadından alınan kan örneklerini analiz etti.

Orada hepsinin antikorları olduğunu ve semptomları olan hastalarda daha fazla varlığının olduğunu buldular.

Çalışmaya katılanların yaklaşık %60’ı asemptomatikti. Ama yine de kanlarında antikorlar vardı.

Böylece bebekleri doğduğunda, yeni doğan bebeklerin %78’inin göbek kordon kanında bu savunmaların varlığı tespit edilebilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos