Coronavirus: Güney Kore, köpeklerine ve kedilerine bile Covid-19 testleri uyguluyor

pandemisi Koronavirüs (KOVİD-19 bir yıldan fazla bir süredir tüm gezegene acımasızca saldırdı. Bazı ülkeleri diğerlerinden daha fazla güç ve ölümle etkilemek.

O zaman hakkında çok şey öğrenildi SARS-CoV-2 ve nitelikleri. Köpek ve kedi gibi hayvanları etkileyebileceği gerçeği gibi.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Dünya çapında, sahipleri tarafından bu Coronavirüs ile enfekte olan evcil hayvanlarla ilgili çok sayıda belgelenmiş vaka vardır. Ve bu şimdi Güney Kore’deki herkesi alarma geçirdi.

Köpekler ve kediler dahil herkes için testler

Bazı Latin Amerika ülkeleri, örneğin Meksikabulaşma vakalarının gerçek büyüklüğünün bilinmesini engelleyen minimum miktarda olası testler uygulanarak ayırt edilir, diğer ülkelerde bunun tersi yapılır.

tarafından bildirilen durum böyledir. Güney Kore yerel medyasıBaşkent Seul yetkililerinin şimdilerde Kovid-19 testlerinin köpeklere ve kedilere uygulanmasını teşvik ettiği yer.

kedi

Hepsi, Aralık ayında bulaşma vakalarında bir toparlanmadan sonra. Aynı zamanda koronavirüsü taşıyan evcil bir hayvanın ülkede ilk vakası da kaydedildi.

Bu, 21 Ocak 2021’de Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı için pozitif test edilen bir yavru kedi.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Oradan, bu yeni program kuruldu. Ateşi, öksürüğü ve/veya solunum güçlüğü olan evcil hayvanların test edilebileceği yerler.

Bu yeni acil durum düzenlemesinin kilit noktası, olumlu bir sonuç çıkması durumunda evcil hayvanın en az 14 gün boyunca kilitli kalması gerektiğidir.

Bu önlem önleyicidir, ancak aynı zamanda o ülkedeki acil durum programının ne kadar katı ve titiz olduğunu da gösterir.

Güney Kore şimdiye kadar biriktirdi 1.486 ölüm Coronavirus Covid-19 tarafından. Meksika’nın aksine 168.432 ölü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…