Coronavirus: Brezilya’da bütün bir şehirle deney yapacaklar, ne hakkında?

Serrana, Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde bulunan 126 kilometrekarelik bir şehirdir. 44.000’in biraz altında nüfusu var ve koronavirüs ile ilgili büyük bir deney için kullanılacak.

Önümüzdeki üç ay içinde yaklaşık 30.000 yetişkine koronavirüs aşısı sunulacak. Butantan Enstitüsü konferansın sonuçlarını gözlemleyecek.

Proje S nedir?

Serrana’da dağıtılacak olan aşı, Çinli Sinovac şirketi tarafından geliştirilen CoronaVac. Sözde Proje S, bu enjeksiyonun gerçekten de virüsün yayılmasını azaltıp azaltmadığını bulmaya çalışıyor.

Hamile veya emzikli kadınlar ile ciddi hastalıkları olanlar dışında 18 yaşını doldurmuş herkese aşı yapılacaktır.

S Projesinin amaçlarından bir diğeri, dozların asemptomatik olanlar da dahil olmak üzere enfeksiyonları tamamen önleyip önleyemeyeceğini bilmektir.

göze çarpan bir şey var canlı bilim: CoronaVac’ın etkinliği, diğerlerinin aksine, %90’ı aşan %50,4’tür. Ancak Associated Press’e göre Sinovac doz testlerinde ölüme karşı etkinlik %100’dür.

İlk sonuçların on iki hafta içinde gelmesi bekleniyor. İnsanlar ne doz almaya zorlanacaklar ne de şehir içinde hapsolacaklar. İzleme bir yıl sürecek.

Butantan Enstitüsü müdürü Ricardo Palacios CNN ile yaptığı konuşmada, “Öğreneceklerimize dayanarak, dünyanın geri kalanına koronavirüse karşı aşılamanın gerçek etkisinin ne olduğunu söyleyebileceğiz” dedi.

Brezilya’da koronavirüs bilançosu

Brezilya, 10 milyon vakanın ürünü olan 243 bin ölümle koronavirüsten en fazla ölümün olduğu Latin Amerika ülkesidir. Başkanı Jair Bolsonaro, hastalığa karşı mücadelede gevşek politikalar nedeniyle geniş çapta eleştirildi.

Sinovak aşısı.

Brezilya’da ölenlerin sayısı 156 bin ölümün olduğu Hindistan’ı bile geçti.

ABD, dünyada en fazla ölümün yaşandığı ülke: 493 bin. Gezegende ölüm sayısı 2,44 milyon.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…