Coronavirus: Bir uzmana göre dünya 2027’ye kadar Covid-19’dan arınmış olmayacak

pandemisi Koronavirüs (KOVİD-19 dünya çapında sağlam ve sert bir hızla ilerlemiştir. Bu, giderek daha fazla bulaşma ve ölüm vakası biriktirir.

Özellikle beklenmedik durum yönetiminin en şeffaf ve dengeli olmadığı ülkelerde. nerede bile var gerçek ölümlerin kanıtlanmış bir eksik kaydı nedeniyle SARS-CoV-2.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Gerçek şu ki, halihazırda aşılar olmasına rağmen, Coronavirüs Covid-19’u ortadan kaldırmak yaklaşık altı yıl daha alacaktı. En azından konunun uzmanı böyle düşünüyor.

zamana karşı bir yarış

Kapsamlı bir makaleye göre Çağ ZamanlarıSARS-CoV-2’nin dünyadaki varlığı en az 2027 yılına kadar kontrol edilemez.

En azından öğretmenin zamanında yansıttığı şey bu. Sanjaya Senanayake Avustralya Ulusal Üniversitesi’nden. Bulaşıcı hastalık uzmanı ve profesör, yaklaşık 70 ülkenin küresel aşı programlarına kaydolduğuna dikkat çekiyor.

Koronavirüs (KOVİD-19

Bu nedenle, küresel kontrol hedefine bir veya iki yıl içinde ulaşılamayacağını tahmin ediyor. Ancak aşı gezegenin tüm ulusları arasında dengeli bir şekilde dağıtılmazsa daha büyük bir gizli risk vardır:

Mevcut aşılama oranlarına göre, yaklaşık altı yıl boyunca aşılarla yüzde 75 küresel kapsama ulaşamayacağız.

Dünyanın diğer bölgelerinde enfeksiyon kontrolsüz bir şekilde devam ederken bu küresel aşı dağılımı dinamiğini sürdürürsek, aşıların etkinliği üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilecek daha uğursuz suşların ortaya çıktığını göreceğiz.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Bu gizli senaryonun en açık örneği, Covid-19 Coronavirüsünün Güney Afrika varyantıdır. AstraZeneca aşısının yakın zamanda yapılan bir denemede sadece %10 etkili olduğu gösterilmiştir.

Bu test sadece 2.000 kişilik bir örneklem üzerinde gerçekleştirilmiştir, bu nedenle daha fazla sayıda katılımcı ve daha uzun değerlendirme süreleri ile daha iyi çalışmaların yapılması gerekmektedir.

SARS-CoV-2 mutasyonları potansiyel bir risk olsa da en iyi strateji aşıları bir an önce dağıtmak gibi görünüyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…