Çoğu güvenlik açığı ciddi veya çok ciddi: bunlardan nasıl kaçınılır

Güvenlik açıkları her türlü işletim sistemi ve cihazda mevcuttur. Sürekli uğraşmamız gereken bir sorun. Bilgisayar korsanları, bilgisayarlara saldırmak için bundan yararlanabilir. Ancak, tüm başarısızlıklar aynı değildir. Bu makalede, dünyanın yarısından fazlasının nasıl olduğunu gösteren bir raporu ekliyoruz. güvenlik açıkları 2020 boyunca kategorize edildi ciddi veya çok ciddi.

Çoğu güvenlik açığı ciddi veya çok ciddi

Bir güvenlik açığı temel olarak düşük, orta veya yüksek riskli olarak sınıflandırılabilir. Bazılarının istismar edilmesi çok zordur ve eğer yaparlarsa saldırganlar bundan fazla bir şey elde edemezler. Öte yandan, diğerlerinin istismar edilmesi daha kolay olabilir ve hatta gerçek bir tehlike oluşturabilir. Gizlilik ve Guvenlik kullanıcıların

Bu, saklamayı her zamankinden daha önemli hale getiriyor. ekipman korumalı ve güncellendi güvenlik açıklarını düzeltmek için. NIST tarafından hazırlanan bir rapor, 2020 boyunca yaklaşık 18.000 güvenlik açığı tespit ettiklerini gösteriyor. Bunlardan 10.000’den fazlası ciddi veya çok ciddi olarak sınıflandırıldı.

Böyle, güvenlik açıklarının yarısından fazlası geçen yıl boyunca ciddi veya çok ciddiydi. Bilgisayar güvenliği araştırmacıları bu soruna karşı uyarır ve her tür kuruluşu ve ayrıca özel kullanıcıları bilgisayarlarını her zaman yamalı tutmaya teşvik eder.

Spesifik olarak, tespit ettiler 18.103 güvenlik açığı10.342’si en azından ciddi olarak sınıflandırılmıştır. Özellikle, kullanıcı etkileşiminden yararlanılmasını gerektirmeyen düşük karmaşıklıktaki güvenlik açıklarındaki artışı vurgularlar. Bu, siber suçluların işini çok daha kolay hale getirir.

Aslında, düşük karmaşıklık olarak kabul edilen güvenlik açıkları 2020’de toplamın %63’ünü temsil ettiler. Kurban etkileşimi gerektirmeyenler, bulunan tüm güvenlik açıklarının %68’ini oluşturuyor. Şüphesiz çok daha önemli olan ve ekipmanı uygun şekilde korumanın gerekliliğini gösteren rakamlar.

Fiziksel güvenlik açıklarında büyük artış

Bu raporun bir diğer önemli noktası, 2020 boyunca, özellikle fiziksel güvenlik açıklarında büyük bir artış olmasıdır. IoT cihazları ve akıllı ekipman.

Ayrıca, düşük riskli görünen güvenlik açıklarının hafife alınmaması gerektiği konusunda da uyardılar. Saldırganların bir güvenlik açığından diğerine katmanlarmış gibi gidebileceklerini ve böylece nihai hedeflerine ulaşabileceklerini belirtirler.

Korunmaya yardımcı olmak için BT güvenlik ekiplerinin güvenlik açıklarını belirlemek, güvenliğe öncelik verin ve ekipmanı her zaman yamalı tutun. İkincisi esastır, çünkü sistemlerin tüm uygun güvenlik değişiklikleriyle doğru bir şekilde güncellenmesi, gizlilikten ve düzgün işleyişinden ödün vermemek için temel olacaktır. Cihazlarınızı her zaman güncel tutmak önemlidir.

Ancak bu güvenlik açıklarının çoğu tespit edilmiyor veya yayınlanması zaman alıyor, bu nedenle güncellemeler hemen gerçekleşmez. Bu nedenle, olası anormallikleri tespit etmek için ağın sürekli izlenmesi gibi ek kontrollerin kullanılması da iyi bir fikirdir. Tüm bunlar, olası risklerin azaltıldığı ve güvenliğimiz ile gizliliğimizin her zaman güvende olduğu anlamına gelir.

Çoğu güvenlik açığı ciddi veya çok ciddi: Bunlardan nasıl kaçınılacağı makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…