Çocuklar için robotik: kitaplar, oyunlar ve evde öğrenilecek her şey

Çocuklar için robotik: kitaplar, oyunlar ve evde öğrenilecek her şey

bu çocuklar için robotik Çok eğlenceli ve yenilikçi bir eğitim kaynağı olduğu için her geçen gün bir öğrenme aracı olarak daha da güçleniyor. Ötesinde çocuklar için en iyi eğitici robotlar, Daha önce burada bahsettiklerimizden robotiği bu şekilde öğrenmeleri için alternatifler var. Bu nedenle, bu vesileyle, evin en küçüğünün yakın geleceği için bu çok ilginç konuyla ilgili her şeyi sizinle paylaşıyoruz.

İçindekiler dizini

Son günlerde Coronavirüs karantinası nedeniyle aşağıdaki gibi birçok ilginç araç paylaştık. çocuklar için yazmayı öğrenmek için en iyi uygulamalar veya 5 yaşındakiler için en iyi 5 Android oyunu Artık okulda olmadıkları için miniklerin öğretme sürecine bir alternatif olarak ve bu yüzden şimdi size robotik hakkında her şeyi anlatmaya karar verdik.

Robotik, çocuklara robotların tasarımı, yapımı, işletimi, yapısı, üretimi ve uygulaması için bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik ile ilgili bilgiler sağlayan farklı disiplinlerin bir özetidir.

Mantıksal düşünmenin gelişimini kolaylaştırır ve diğer faydalarının yanı sıra çocuklarda yaratıcılığı, analizi, takım çalışmasını ve liderliği teşvik eder.

# Önizleme Ürün Derecelendirme Fiyatı

bir

Xtrem Bots Robbie, robotik çocuklar, Sensörlü Robot...

Xtrem Bots Robbie, robotik çocuklar, Sensörlü Robot…


168 İnceleme
€42.72
2

ARANEE Uzaktan Kumandalı Robot, RC Robot Akıllı Oyuncak ve ...

ARANEE Uzaktan Kumandalı Robot, RC Robot Akıllı Oyuncak ve …


608 İncelemeler
€26,99
3

LEXIBOOK Akıllı Robot Powerman Junior Eğitici ve...

LEXIBOOK Akıllı Robot Powerman Junior Eğitici ve…

derecelendirme yok 29.99 €
4

Çocuklar için GILOBABY Robot Oyuncak, Kontrollü İnteraktif Robot ...

Çocuklar için GILOBABY Robot Oyuncak, Kontrollü İnteraktif Robot …


6 Görüş
€25.99
5

SilverLit 88052 - Robo Kombat Twin, Çeşitli Renkler

SilverLit 88052 – Robo Kombat Twin, Çeşitli Renkler

derecelendirme yok 46,61 €

Çocuklar için robotiğin faydaları

  • Ortaya çıkan sorunlara bir çözüm bulmaları gereken çocuklar için zorluklar oluşturduğundan, analiz ve sentez süreçleri aracılığıyla soyutlama kapasitesini arttırır.
  • Programlama yapıları aracılığıyla mantıksal düşünmeyi geliştirin, çünkü zorlukların üstesinden gelmek için sağlam bir mantık ve matematik bilgisine ihtiyaçları var.
  • Grup çalışması dinamikleri aracılığıyla eleştirel düşünme ve liderlik becerilerini güçlendirir.
  • Beceri stratejisi sayesinde işbirlikçi ruhu teşvik eder. Bu, kazanmak için erkeklerin birbirlerine yardım etmesi gerektiği anlamına gelir.
  • Tasarım ve problem çözme yoluyla yaratıcılığı harekete geçirir. Bir robot inşa ederken bu çok önemlidir.
  • Sözlü ve yazılı anlatım becerilerini geliştirir, çünkü eğlenceli etkinlikler yoluyla çocuklar, teknik kelimeleri etkili bir şekilde kullanarak okuma ve yazma becerilerini geliştirir ve kelime dağarcıklarını genişletir.
  • bu çocuklar için robotik grup mücadeleleri yoluyla entegrasyon ve saygı alışkanlığını teşvik eder.
  • Amaç ve hedeflere ulaşmayı alışkanlık haline getirmeyi kolaylaştırır.

çocuklar için robotik oyunlar

sayısız oyun var çocuklar için robotikBununla birlikte, küçüklerin yaratıcılığını ve ustalığını harekete geçirecek ve programlanabilir nesnelerin işleyişine aşina olmalarını sağlayacak üç oyuncak seçtik.

Wonder Workshop Robot Dash

Wonder Workshop’tan Dash, ücretsiz uygulamalarla İspanyolca programlamayı öğrenmek için bir oyuncak. Çocukların iPad’de basit bir programlama kodu kullanarak oluşturdukları bir arkadaş, evcil hayvan veya iş arkadaşı olabilir.

Ürün bulunamadı.

8 yaşından büyük çocuklara yönelik bu robot, sensörlere sahip ve hareket etmeye, dans etmeye, ışık yakmaya, ses çalmaya, engellerden kaçınmaya ve hatta sese tepki vermeye hazır. Ayrıca, uyumlu Lego ve Lego Technic parçalarının takılmasına izin veren yapı taşları için iki konektör içerir.

Dash, programlandıkça ve onunla oynandıkça yetenekler kazandığı için oldukça kişiliğe sahiptir.

çocuklar için robotik 8 yaşından büyük çocuklara yönelik bu robot, sensörlere sahiptir ve hareket etmeye, dans etmeye, ışık yakmaya ve daha pek çok şeye hazırdır.

lego-destek

LEGO Boost mükemmel bir oyuncaktır. çocuklar için robotik. Bu, 5 farklı robot modeline kadar yapımını kolaylaştırır.

Kit, küçük LEGO figürleri oluşturan otomatik bir inşaat robotu olan Autobuilder’ı oluşturup oluşturmamayı seçebileceğiniz 843 LEGO parçasından oluşur; seslerin eklendiği Guitar 4000; Mırıldanan, miyavlayan, kuyruğunu ve kafasını sallayan bir robot evcil hayvan olan kedi Frankie; Ateş edebilen, dans edebilen, rap söyleyebilen, uzaktan kumanda edilebilen ve devrelerde mücadele edebilen MTR4, 4×4 ve Robot Vernie.

TEKLİF

LEGO 17101 Boost Yaratıcı Alet Kutusu, Kodlama...

LEGO 17101 Boost Yaratıcı Alet Kutusu, Kodlama…

  • Motorlu bir LEGO göbeği, ek bir motor ve bir renk ve mesafe sensörünün yanı sıra 840’tan fazla LEGO parçası içerir.
  • Robot Vernie’yi dans etmesi, bullseye vurması, beatbox söylemesi, hokey sopasını kullanması ve hatta oyun oynaması için programlayın.

Tüm bunlar, ücretsiz LEGO Boost uygulamasından gönderilen komutlarla kontrol edilen bir motor ve bir hareket, renk ve mesafe sensörü içeren parça olan LEGO Move Hub ile kontrol edilir.

çocuklar için robot lego robotikBu oyun, 5 farklı robot modeli oluşturmayı kolaylaştırır.

Clementoni robotu MIO

Mio, sekiz yaşındakiler için İtalyan markası Clementoni’nin ilk robotu. Programlandıktan sonra, karmaşık rotaları tamamlayabilir ve manyetize kol ile metalleri arayabilir.

Bu, demonte olarak gelir ve iki şekilde monte edilebilir: kılavuzdaki talimatları izleyerek veya robotiğe başlamak ve hareketleri ve dizileri programlamayı öğrenmek için eğitici bir oyuncak olarak muhteşem bir alternatif olduğu için “sizin yolunuz”.

Uzmanlar, en gelişmiş oyuncaklardan biri olmadığı için programlamaya yeni başlayanlar için tavsiye ediyor. Gerçekleştirdiği işlevler basittir: her iki tarafta ileri, geri veya 90º dönüş.

çocuklar için mio robotu Mio, robotiğe başlamak için eğitici bir oyuncak olarak harika bir alternatiftir.

Robotik öğrenmek için uygulamalar

Aşağıda, çocuklar için robotik öğrenmek için bulduğumuz en iyi uygulamalardan bazıları verilmiştir.

Marbel Robotlar – İlk Oyuncaklarım

Bu uygulama çocuklar için robotik bilim kurguya dayalı ilginç bir oyun sunuyor. Bunda, «Si Uin» laboratuvarındaki tüm robotlar eksik, hadi birlikte düzeltelim.

My First Robot Factory, sıfırdan inşa etmenize, devre bileşenlerini çizmenize, bileşenleri yerleştirmenize, elektriği sağlamak için devreyi lehimlemenize, çipi, yapay zekayı yerleştirmenize ve robotu çalıştırmak için pili yerleştirmenize olanak tanır. Sekiz yaşına kadar olan çocuklar için bir uygulamadır ve kullanıcılar tarafından oldukça değerlidir.

buradan indirin

siber robot

Siber Robot ilk uygulamadır. çocuklar için robotik İtalyan şirketi Clementoni’nin. Bu, 8 yaş ve üstü çocuklara adanmıştır ve robotun dört oyun modu aracılığıyla kontrol edilmesini sağlamak için geliştirilmiştir: programlama, gerçek zamanlı, döndürme ve kendi kendine öğrenme.

Bluetooth teknolojisi sayesinde robotu programlayabilecek, kontrol edebilecek, yönlendirebilecek ve emirlerinizi yerine getirmesini öğretebilecekler.

buradan indirin

çocuklar için robotik Clementoni tarafından geliştirilen ilk uygulamadır.

Robotizen: Çocuk Kodlama Robotunu Öğreniyor 5+

Robotizen, dört ila dokuz yaş arası çocuklar için bir uygulamadır. İlgi çekici bir hikayede çeşitli etkileşimli öğrenme etkinlikleri aracılığıyla bilgisayar programlama ve robotiğin temellerini öğretir.

Ayrıca çocukların problem çözme, mantıksal düşünme ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olur. Müfredatı, MIT’den gelen işbirliği ve araştırmaya dayalı olarak geliştirilmiştir.

buradan indirin

çocuklar için robotik kitaplar

Bu makalede “çocuklar için robotik hakkında her şey” Bu ilginç konunun temel kavramları üzerine bir dizi kitap eksik olamazdı. İşte onları sunuyoruz:

Robotmania: Kendi robotunuzu yapmak için bilmeniz gereken her şey

Robotların gerçek dünyadaki istilası nedeniyle, yazar Andreu Marsal’ın Robotmania, nasıl olduklarını, nasıl çalıştıklarını ve bu makinelerin nasıl kullanılacağını size bildirecek. Bir sandalye bulun ve çocuğunuzla birlikte Ulusal Robotik Ligi’nden kendi robotunuzu yapmak için bilmeniz gereken her şeyi keşfedin.

Lego Boost Fikir Kitabı

Lego Boost Fikir Kitabı, Lego Boost robotundan en iyi şekilde yararlanmak için birçok fikir ve proje içeren bir kitaptır. İspanyolca’ya çevrilmemiştir, ancak çok grafik olduğu için anlamak için çok fazla İngilizce bilmenize de gerek yoktur. Yazarı Yoshihito Isogawa, Lego Mindstorms ile kreasyonlar için fikirler açısından bir referanstır. Bu, 10 yaş ve üstü çocuklar için önerilir.

Robotik Temelleri

Robotlar giderek daha popüler hale geldikçe, eğlenceli okumalar sayesinde çocuklar robotik hakkında bilgi edinebilir ve yaratıcılıklarını geliştirebilirler. Bu kitap çocuklar için robotik ebeveynlerin ve çocukların robotların temel kavramlarını okuyup öğrenebilecekleri, okuma ve yaratıcılık geliştirmede mükemmel bir alıştırmadır.

Kitabın ortasında, kapaktaki robotu inşa etme planları var. Kitabın basılı baskısı, robotun her okuma günü için bir parça kesmesini ve böylece bir araya getirmesini sağlar.

Leave a Reply