CNMC, müşteri hizmetleri telefonlarındaki telesekreterlerin sona ermesinden yana

CNMC, müşteri hizmetleri telefonlarındaki telesekreterlerin sona ermesinden yana

Geçen Kasım ayında, Bakanlar Kurulu, diğer şeylerin yanı sıra, şirketlerin tüketicilere hizmet vermesini yasaklayan Müşteri Hizmetleri Hizmetleri Yasası taslağını onayladı. sadece telesekreterler aracılığıyla ve onları kişiselleştirilmiş tedavi sunmaya zorlar.

Şimdi CNMC, bu yasa taslağının metnini inceledikten sonra, önlemleri olumlu değerlendirdi içinde değinilmiş ve bazı önerilerde bulunmuştur. Buna ek olarak, elektronik iletişim ağları ve hizmetleri için müşteri hizmetleri ile ilgili tüm konuların gelecekteki Genel Telekomünikasyon Yasası hakkındaki tartışmaya dahil edilmesini önerdi.

Şikayet veya sorgularla ilgilenen robot yok

Müşteri desteği

CNMC, Müşteri Hizmetleri Hizmetlerine İlişkin Kanun Tasarısı hakkındaki raporu yayımladı ve bu da ilgili düzenlemeleri güncelliyor. tüketicilerin haklarını savunur. Bu raporda, CNMC, 250’den fazla çalışanı olan, yıllık işi 50 milyon Euro’nun üzerinde olan veya iş bakiyesi 43 milyonun üzerinde olan şirketleri etkileyecek olan bu gelecekteki yasada yer alan bazı önlemlerle olan anlaşmasını göstermektedir. euro.

Evrensel telekomünikasyon hizmeti: ne olduğu, ne içerdiği ve hangi değişikliklerin beklendiği

Diğerlerinin yanı sıra, şunları vurgularlar: telesekreter kullanımının yasaklanması münhasır bir müşteri hizmeti aracı olarak ve tüketici bir sorgu, şikayet veya talepte bulunduğunda şirketin kişiselleştirilmiş iletişimi sürdürme yükümlülüğü olarak.

Ayrıca telekomünikasyon hizmetlerinin dikkate alınmasını da takdir eder. genel çıkar temel hizmetleri ve bu nedenle, operatörlerin yılda 365 gün, günde 24 saat ücretsiz bir telefon aracılığıyla olaylarla ilgilenmeleri gerekmektedir.

Ayrıca rapor, taslakta öngörülen tedbirlere ilişkin bir dizi tavsiyede de bulunuyor. Örneğin, bazı sınırlamalar getirmeyi önermektedir. daha yüksek bir miktar ücretlendirilmekten kaçının 118AB numaralarına yapılan aramalar için öngörülen maksimum fiyat üzerinden. Müşterilerin 118 üzerinden diğer abonelerin numaralarına da bakabildiklerini ve dilerlerse direkt olarak istenilen numara ile iletişime geçebildiklerini hatırlayalım.

Son olarak, müşteri hizmetleri ile ilgili önlemlerle ilgili olarak, elektronik iletişim ağları ve hizmetleriCNMC, bunların Kongre’de işlenmekte olan Genel Telekomünikasyon Yasası hakkındaki tartışmaya dahil edilmesini tavsiye eder.

Daha fazla bilgi | CNMC

– Haberler CNMC, müşteri hizmetleri telefonlarındaki telesekreterlerin sona ermesinden yana aslen yayınlandı Engadget Mobil Laura Sacristan’ın fotoğrafı.