Clubhouse, Çinliler gibi hükümetlerin müzakerelere erişebileceğini ortaya koyan bir raporun ardından güvenliğini artıracağını doğruladı.

Sosyal ağlar veya yeni hizmetler veya belirli bir ölçüde kitlesel olarak kullanılmayan hizmetler, genellikle geliştiricilerin hesaba katmadığı güvenlik sorunları ortaya çıkar. Karantina sırasında, birkaç günde bir yeni güvenlik açıkları ve eksikliklerin yanı sıra uçtan uca şifreleme eksikliği gibi bariz eksikliklerin keşfedildiği Zoom olayı kötü bir şöhrete sahipti.

Şimdi, Stanford İnternet Gözlemevi (SIO) tarafından yapılan bir araştırmadan sonra, bu kuruma göre, Clubhouse sesli sosyal ağı, Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişmesine izin veren güvenlik sorunlarına sahip olduğu için dikkat çekiyor. Özel, Stanford araştırmacıları, konuşmaların ham verilerine bile ulaşılmış olabileceğini belirtti., uygulama kimliğini ve toplantı veya oda kimliğini içeren meta verilerle birlikte. Bu veriler şifreleme olmadan ve düz metin olarak iletildi.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/34/a7/02/601839523bef075bfa/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/26/b4/26/60183b8a4bd22f30f3/orijinal/mini-clubhouse.jpeg»}

Clubhouse, veri sızıntısını önlemek için değişiklik yapacağını söyledi

Kulüp Evi

Clubhouse davası tuhaf, çünkü soruşturmanın yayınlandığı sırada, platform ülkede engellendi 1989’daki Tiananmen Meydanı olayları gibi ülkenin bugünü ve geçmişinin tartışmalı unsurları hakkında yapılan veya gerçekleşebilecek konuşmalardan önce. Resmi olarak, hizmet orada mevcut olmasa da, bazı kullanıcılar bunu kullanmanın bir yolunu bulmuşlardı orada hizmet. Böylece hükümet ablukasından önce konuşmalar kesilebilirdi.

Sorunun kökü, Clubhouse’a altyapı hizmetleri sağlayan ve merkezi Şanghay’da bulunan Agora Inc.’de yatmaktadır. SIO’ya göre, trafiği gözlemleyen herhangi bir kişi veya grup, kimlikler ve paylaşılan odalar arasında bir ilişki bulabilir.. Kullanıcı adları iletilmese bile, kişileri tanımlamanın zor olmayacağını garanti ederler.

“En az bir durumda SIO, oda meta verilerinin ÇHC’de barındırıldığına inandığımız sunuculara aktarıldığını ve sesin Çin varlıkları tarafından yönetilen ve Anycast aracılığıyla küresel olarak dağıtılan sunuculara aktarıldığını gözlemledi. Kulüp binası kimliklerini kullanıcı profillerine bağlamak da mümkün.”

Silikon Vadisi'nin 'Klon Savaşları' öncesi kulüp binası: sosyal ağların kopyaları her seferinde daha önce geliyor

Agora, SIO’ya ses veya meta veri dosyalarını saklamadıklarını ve yaptıklarının ağın kalitesini izlemek olduğunu ve sunucular Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğu için Hükümetin verilere erişemeyeceğini söyledi. Clubhouse’un yanıtı diplomatik ama soruşturmaya karşı olumlu oldu. “Clubhouse istemcilerinin Çin sunucularına ping iletmesini önlemek için şifreleme ve kilitler eklemek için” değişiklikler uygulayacaklarını belirterek. Ayrıca, uygulama güncellemelerini gözden geçirmek ve doğrulamak için harici bir güvenlik şirketi tutacaklarını da belirtiyorlar.

üzerinden | VergeDaha fazla bilgi edinin | Stanford İnternet Gözlemevi

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Clubhouse, Çinliler gibi hükümetlerin müzakerelere erişebileceğini ortaya koyan bir raporun ardından güvenliğini artıracağını doğruladı. aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…