Cloudflare, korsan IPTV hizmetlerini engellemek zorunda kaldı

bulut parlaması o biri CDN Milyonlarca web sitesi ve hizmet tarafından kullanılan aracı hizmet olduğu için dünya çapında en çok kullanılanıdır. CDN’ler, bilgilerin kaynak sunucularını doyurmamak ve müşterilere yakın noktalarda erişimlerini kolaylaştırmak için dünyanın her yerinde bulunan web sitelerinden veri kopyalarına sahiptir. Bu nedenle korsan IPTV hizmetlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak artık bu sona erecektir.

Bu kadar büyük bir şirket olarak, hizmetlerini yasal olmayan içerik sunmak için kullanan müşterilerin olması normaldir. Bu, şirketin son yıllarda çok sayıda denemeye katılmasına neden oldu. 2020’de İtalya’da şirkete karşı Serie A ve Sky Italia’nın hizmeti zorunlu kıldığı iki dava vardı. iptv’yi engelle Denemeyi kaybettikten sonra En İyi ve Enerji IPTV.

Cloudflare, korsan IPTV’yi engellememek için iki kaynağı kaybeder

Ancak, Cloudflare cezayı temyiz etti, ancak geçen Cuma günü yargıç davayı ele aldı. IPTV En İyisi Cloudflare’in her iki hizmete de erişimi engellemesi gerektiğini bir kez daha belirledi. Cloudflare, savunmalarında barındırma hizmetleri sağlamadıklarını, sadece bilgileri bir siteden diğerine ilettiklerini belirtti. Ayrıca IPTV hizmetinin erişimi engellese bile hala aktif olduğunu belirtti.

bulut parlaması

Yargıç bu argümanlara ikna olmadı ve Cloudflare’in davaya katkıda bulunduğunu tespit etti. telif hakkı ihlalleri Optimizasyon hizmetleri sunduğu için bu hizmetleri gerçekleştiren ve sonunda hizmetlere erişimi kolaylaştıran. Ayrıca, telif hakkı sahiplerinin, Cloudflare’nin faaliyeti ihlali doğrudan etkilemese bile, bu tür engelleme önlemlerine erişim hakkına sahip olduğunu belirtir.

Pazartesi günü, davanın hakimi Güç IPTV kilidin herkes için “dinamik” olması gerektiği diğeriyle aynı sonuca ulaştı Bu hizmetleri kullanan IP adresleri veya etki alanları. Bununla telif hakkı sahiplerinin, IP değişikliği yapsalar bile operatörlerin, barındırma hizmetlerinin ve CDN’lerin bir IPTV hizmetini engelleme ihtimalinin olduğunu görüyoruz.

Şu anda onları yalnızca İtalya’da engellemeniz gerekecek

Bu nedenle Cloudflare, hakimler tarafından dayatılan bloklara kulak vermeye devam etmek zorunda kalacak, ancak bunu sadece hakimlerin kınadığı ülkelerde yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Daha önceki diğer davalarda durum böyleydi, ancak bu davada karar vermediler. Bu sebeple şimdilik sadece İtalya’da içeriği engelle. IPTV hizmetleri, gelecekte engellenmesi daha zor olan diğer CDN’leri tercih edebilir, bu nedenle bu tür bloklar korsanlığı durdurmak için çok az şey yapar.

Cloudflare, korsan IPTV hizmetlerini engellemeye zorladı, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…