Cine Mestizo: “Venezuela Filmlerinin Netflix'i” Hakkında Her Şey

Cine Mestizo: “Venezuela Filmlerinin Netflix’i” Hakkında Her Şey

Çevrimiçi film izleyin Televizyon izlemek kadar doğal. Ve neredeyse sinemaya gitmekten daha fazlası. Akış tüketimi kimsenin sırrı değildir ve pandemi sırasında bu hizmet hikaye oluşturma ve dağıtma biçiminde devrim yarattı. Akıllı cihazınızdan talep üzerine film ve dizi izlemenin popülerliği, görsel-işitsel içerikli birçok sayfanın ziyaret edilmesine yol açtı, ancak aynı zamanda örneğin yeni platformların ortaya çıkmasına neden oldu. Mestizo Sineması İnternette Venezuela filmlerini izlemek için.

Dünyanın her yerinden sonsuz hikayelere ve yenilikçi önerilere erişimimiz var, çünkü Netlix’in başarısının bir kısmının diğer bölgelerden gelen hikayelere destek olduğunu belirtmek gerekir. Latin Amerika’nın uzun bir sinematografik geçmişi var ve internet hizmetleri sayesinde sinemanın tüm mücevherlerini kurtarabiliyor ve yeni materyaller yaratabiliyoruz.

Belirli bir türün veya bölgenin tarihi hakkında bilgi alışverişi yapmak ve bilgi edinmek için alanların gelişimini teşvik eden tam olarak Netflix etkisidir. Her gün filmografilerini tek bir yerde toplayan daha fazla ülke var. Mestizo Sineması Güney Amerikalı sinemaseverler için en yeni örneklerden biri.

İnternette Venezuela filmleri

Daniel Ruiz Hueck, kaderi nedeniyle Venezuela sineması için çalışmaya başlayan ve film camiasının takdirini kazandığı “Bajo la manga” yapım şirketini kuran bir hukuk öğrencisiydi. İspanya’da yedi yıl ikamet ettikten sonra, Mayıs 2020’de bir film festivali düzenlemeye karar verir, ancak Covid-19 pandemisinin gelmesi nedeniyle iptal edilir.

O zaman Daniel ve bir arkadaşı çevrimiçi bir festival düzenleme fikrini ortaya attılar, ancak fikir sonunda Venezüella filmleri için özel bir platforma dönüştü. Amaç dönüştürmektir Mestizo Sineması ülkenizdeki sinemanın en büyük dijital film kütüphanesinde ve bir referans latin amerika filmleri.

Sadece bir yıl önce 20’den biraz fazla filmle başlayan şey, bugün 1980’den 2020’ye kadar filmlerle 80 prodüksiyondan oluşan bir repertuarına ulaşıyor. Buradaki fikir, en eski filmleri kurtarmak ve bazı filmlerin imajını ve tanıtım materyallerini yeniden düşünmek. izleyiciye Venezüella sinemasının ne olduğuna ve ne olabileceğine dair bir fikir veriyor.

Pandemi ile birlikte sergi devreleri kapatıldı ve hizmet, görsel-işitsel dağıtmak için en acil seçenek haline geldi. Mestizo Sineması bir ülkenin gerçekliğini ve hatta kurgusunu yansıtan eski ve yeni film yapımcılarının vitrini haline geliyor.

Oldukça gösterişli bir arayüzle, ana sayfasında bir hoş geldiniz mesajı ve platformdaki en son yapımların posterlerinin yanı sıra içindeki ana film yapımcılarının koleksiyonuna bağlantılar buluyoruz. Mestizo Sinemasıresmi sosyal ağlar aracılığıyla kullanıcı yorumlarının yanı sıra.

Platformu çok özel isimlerle ilgi çekici bölümlere ayrılmıştır: “Gülmeniz için”, “Kadınların Yaptıkları”, “Gişe rekorları kıran filmler”, “En yeniler”, “Saf sanat olan filmler”, “Film Festivallerinde Beğenilen Filmler”, “Klasik Filmler”, “Sizi Saracak Filmler”, “Az Parayla Yapılmış Filmler”, “Altyazılı Filmler”, “Nadir Filmler”, “Favorilerimiz”, “Gelenler etrafında…. çok yakında”, “Son bir araya getirdiklerimiz” ve “Ülkemizi anlamanıza yardımcı olabilecekler”.

Her hafta mekan, resmi Instagram hesabı @cinemestizo’da yedi gün boyunca tartışılacak bir öncü film sunacak.

Mestizo Sineması sürekli yerli malzeme arayışı içinde, bunun kanıtı, evlerinde yapılan Venezuelalı film yapımcılarının listesi, ancak Venezuelalılar tarafından diğer ülkelerde üretilen filmlerin dahil edilmesi planlanıyor. Platformun yaratıcıları için Venezüella’nın bir yerden daha fazlası olduğu ve yedinci sanat yoluyla ülkeye katkıda bulunanlara yardım etmek istedikleri için Avrupa içeriklerini bile yansıtıyorlar.

Mestizo Sinema Fiyatları

Venezüellalıların göç hareketi, bunun için ana reklam aracıdır. Mestizo Sineması -ve ayrıca tüketim- çünkü dünyanın her yerinden yurttaşlar ve sinemaseverler klasik mücevherlerin ve yeni tekliflerin keyfini aylık bir ödemeye bağlı kalmadan çıkarabilirler.

Diğer akış sayfalarından farklı olarak, bunda aylık ödeme gerekli değil, seçilen film başına. Kayıt ücretsizdir ve resmileştirme sırasında hediye olarak bir film alırsınız, şu anda Andrea Baranenko’nun eseridir “Ben, belgesiz”.

Kullanıcılar en iyi online video mağazası tarzında sadece görmek istedikleri için ödeme yapacaklar, fiyat film başına 1,85 ile 4 dolar arasında değişiyor ve ayrıca kredi kartları ve PayPal gibi ödeme platformlarının avantajlarıyla euro olarak da ödeme yapabiliyorlar. Kullanıcılar filmi 72 saat boyunca istedikleri kadar izlemek için kullanacakları bir kod alacaklar.

Mestizo Sineması: Buna değer mi?

İlginç bir pazarlama stratejisi Mestizo Sineması kayıtlı kullanıcıların bir veya birkaç filmi sevdiklerine veya sinema sanatı sevenlerine hediye edebilmesidir. Hediyeyi alacak kişinin tutarı, ödeme bilgileri ve e-posta adresinin belirtilmesi yeterlidir, söz konusu kartta alıcının dijital katalogda kullanacağı bir kod olacaktır.

Yalnızca bir yılda, sayfanın ayda ortalama 4.000’den fazla ziyareti oldu, bu da akışın gücünün kanıtıdır. yaratıcıları Mestizo Sineması Projenin ana fikrinin filmleri ve yönetmenlerini aramak olduğunu yinelediler, ancak girişimin başarısı durumu tersine çevirdi çünkü birçok film yapımcısı malzemelerine katkıda bulunmak için platformun kapısını çaldı.

Cine Mestizo bir eğlence aracı haline geldi, aynı zamanda diğer platformların gördüğü gibi Venezüella kimliği için bir referans noktası oldu. fransız filmleri veya klasik sinema. Platform, hızlı ve kolay kullanımının yanı sıra, uzun bir sinema geçmişine sahip diğer birçok ülke gibi kültürünü dünyanın çeşitli köşelerine ihraç eden bir bölgenin kimliğini koruyor.