Chromecast’te Dolby Atmos ve 4K ile ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? Şimdi güncelle

Google TV’li Chromecast, mükemmel özellikleri ve herhangi bir TV’yi akıllı TV’ye dönüştürme yeteneği nedeniyle büyük bir satıcı haline geldi. AndroidTV. Ancak, yalnızca birkaç aydır piyasada olduğu için garip bir hatanın olması normaldir ve şimdi en önemlilerinden ikisi çözüldü.

Google, bu hafta Google TV’li Chromecast için bir kod içeren bir güncelleme yayınladı. 200918.033 inşave Android güvenlik güncellemesi ile aralık 2020. Bu güncelleme, bu oynatıcının daha yüksek kaliteli içerikle yaşadığı uyumluluk sorunları için birçok düzeltme içerir.

4K ve Dolby Atmos oynatma sorunları düzeltildi

Yeni başlayanlar için, düzgün şekilde alamayan çok sayıda televizyon ve amplifikatör vardı. 4K içerikAmplifikatörlerde sıklıkla yapıldığı gibi çeşitli cihazlar arasında doğrudan oynatma veya geçiş dahil. Bununla, doğrudan oynatıcıdan en iyi sesi alabilir ve ardından görüntüyü bir kabloyla TV’ye gönderebilirsiniz. Bu, bugün bazı kullanıcılar için sorunlara neden oluyordu, ancak yeni yama ile her şeyin düzeltilmesi gerekiyor.

krom döküm

Resme ek olarak, içeriğin sesli olduğu Dolby sesle ilgili sorunlar da vardı. Dolby Atmos ve Dolby Digital Plus düzgün oynamadı ve geçiş de çalışmadı. Yeni yama ile etkilenen tüm Dolby teknolojileri artık düzgün çalışıyor.

Önyükleme sırasındaki hata sayısı da azalır

Bu hataları düzeltmenin yanı sıra, medya oynatıcıdaki en son güncelleme çok sayıda başka iyileştirme içeriyor; android kurtarma modu yeniden başlatılarak çözülen cihazı başlatırken. Bunun çözülmemesi durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması gerekiyordu. Hata oluşması durumunda talimatlar da açıklığa kavuşturulmuştur.

Güncelleme aşamalı olarak kullanıcılara otomatik olarak ulaşacaktır, ancak şimdi güncellemek isterseniz bunu Ayarlar> Sistem> Hakkında> Güncellemeler’e giderek yapabilirsiniz. Bu cihazla, YouTube, Netflix, Prime Video, HBO ve Disney+ gibi piyasadaki tüm büyük platformlardan uygulamalara sahip TV’ler için üç işletim sisteminden biri olan tüm büyük akış platformlarından içerik oynatabiliriz.

Chromecast’in Google TV ile sağladığı en büyük avantajlardan biri, bir multimedya oynatıcı olarak Google’ın resmi desteğidir. Çoğu Çinli Android medya oynatıcısı güncelleme almazken, Google bu resmi cihazı her zaman güncel tutar. 69,99 avroya mal oluyor, ancak geleceğe verdiği destek karşısında buna değer, ayrıca Netflix gibi platformları 4K olarak izleyebiliyor, Çinli oyuncuların izin vermediği bir şey. Ayrıca, Android’e sahip olarak Kodi’yi Chromecast’e yüklemek mümkündür.

Chromecast’te Dolby Atmos ve 4K ile ilgili sorunlar? Güncelleme zaten ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…