Chrome M89, Mac’imizde gezinirken 1 GB’a kadar daha az RAM tüketmeyi vaat ediyor

Chrome, yeni M89 sürümünü yayınladıMac’te performans ve kaynak tüketiminde iyileştirmeler vaat eden , özellikle sekmelerin kullanımında ve teknikte dikkat çeken bazı iyileştirmeler sekme daraltma, bu da kaynakların kullanımını kısıtlar. Mac’imizin sıcaklığını düşürerek daha düşük bellek ve enerji kullanımı fark edeceğiz.

Chrome M89’da 1 GB’a kadar daha az RAM

{«videoId»:»x7zpk1r»,»autoplay»:true,»title»:»Muhtemelen bilmediğiniz 13 GOOGLE CHROME TRICKS»}

Chrome M89 teklifleri mevcut olduğu hemen hemen tüm sistemlerde iyileştirmeler. Windows ve Android için Chrome, performanslarını hızlandırır, ancak en ilginç olanları Mac’te görüyoruz. Google tarayıcı ekibinden, sekmelerin RAM bellek tüketimini 100 MB’a kadar düşürmeyi başardılar, bu da bazı sitelerdeki toplamın %20’sini temsil ediyor.

Ek olarak, arka planda bulunan sekmeler %8’e kadar bellek tasarrufu sağladı. Şirkete göre bu, “bazı durumlarda 1 GB” anlamına geliyor. Kullanımı sekme daraltma Ayrıca tüketimde %65’lik bir azalmadan sorumludur. arka planda güç. Ekipmanın sıcaklığına ve havalandırmasına dikkat edilmelidir.

Chrome sürümünüzün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. zaten M89’da Mac’inizdeki bu uygulamanın tercihlerinden. Normal olan şey, otomatik güncellemelere sahip olmaktır, bu yüzden zaten sahip olmalısınız. Aksi takdirde, Chrome’un kapatılmasını gerektiren yüklemeyi zorlamak için bir düğme görebilirsiniz.

Bir 'Magic Mouse 3' nasıl olabilir: Apple'ın faresi yeni bir tasarımla çok şey kazanabilir

Google’ın tarayıcısı son yıllardagünah keçisi Bazı kullanıcıların şikayetleri. Yüksek RAM tüketimi ve taşınabilir bilgisayarların sıcaklığındaki artış çok sayıda şikayete konu oldu. Bu güncelleme ve bu yıl boyunca diğerleriyle birlikte, Google aramaları tazmin etmek bu şöhretin bir parçası.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Chrome M89, Mac’imizde gezinirken 1 GB’a kadar daha az RAM tüketmeyi vaat ediyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…