Chrome, düzinelerce açık sekmeyle göz atmayı kolaylaştıracak

Bugün, çoğu kullanıcı geçmişte olduğu gibi sekmeler olmadan gezinemezdi. Ve bu, web tarayıcısını açtığımızda, yalnızca bir web sayfasını ziyaret etmek çok karmaşıktır, ancak en normal şey birkaç tane açmak ve her birini tek tek açan bağlantılar arasında gezinmektir. yeni sekme. Tarayıcılar tam olarak bu şekilde gezinmek için tasarlanmıştır. Ancak, açık sekmelerimizin sayısı hızla arttığında, gezinme oldukça karmaşık hale gelebilir. Ve bu sadece ne Krom bu yeniliklerden kaçınmak istiyor.

Google Chrome, dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısıdır. Milyonlarca kullanıcı, internette gezinebilmek için günlük olarak güvenliğine, kullanılabilirliğine ve performansına güveniyor. Bu tarayıcı, elbette, en son teknolojiye ve herhangi bir kullanıcının ihtiyaç duyabileceği işlevlerin çoğuna sahiptir. Bununla birlikte, rakiplerinin (dikey sekmeleri olan Edge veya iki seviye sekmesi olan Vivaldi gibi) nasıl bir yol aradığını görmek, sekmelerle göz atma şeklinizi değiştirinChrome ayrıca taramada devrim yaratmanın veya en azından mümkün olduğunca rahat hale getirmenin bir yolunu bulmalıdır.

bu yüzden Chrome Kanarya sürüm 90 (geliştirme aşamasındaki sürüm), sekmelerde, her şeyden önce aynı anda birçok sekmede gezinmemize yardımcı olacak ilginç değişikliklere sahiptir.

Chrome ile aynı anda birçok sekmeyi kullanmak için yeni seçenekler

Şimdi, birçok sekme açtığımızda, sekme çubuğunda giderek küçülürler. Ve bu çubuk çok dolduğunda, aralarında hareket etmemizi sağlayan yatay bir kaydırma etkinleştirilir.

Şu anda tarayıcının Canary sürümünü kullanan kullanıcılar, aynı anda birden fazla sekme açık olduğu sürece kaydırma yapabilecekler. Ve bu kaydırma, sırayla, 4 farklı davranışbirçok açık olduğunda tarayıcı sekmelerinin genişliğini değiştirecek olan bir bayrak aracılığıyla etkinleştirilebilen veya devre dışı bırakılabilen :

  • Hepsi için sabit sekmelerle aynı boyutu kullanın.
  • Tüm sekmeler için orta boy.
  • Tüm sekmeler için büyük boyut.
  • Sekmelerin genişliğini asla yeniden boyutlandırmayın.

Genişlik açık sekmeler Chrome

Bu sayede Google, genellikle çok fazla sekme biriktirmeyen kullanıcıların her zamanki gibi gezinmeye devam etmelerini sağlarken, onlarca sekme biriktirenler ise göz atma biçimlerine en uygun seçeneği seçebilecekler. Sekmelerin normal genişlikte olmasını istiyorsak sorunsuz gezinebiliriz, eğer sadece sekmeleri görmeyi tercih edersek faviconEh, hala bu şekilde yapabiliriz.

Bu yeni özelliği etkinleştirin

Google’ın bu özelliği tarayıcıda nasıl uygulamayı planladığını bilmiyoruz. Şu anda bir bayrak içinde olmasına rağmen (Chrome’un deneysel özelliği), daha sonra ayarı tarayıcı seçeneklerinden veya sekmelerin bağlam menüsünden değiştirebiliriz.

Şimdilik bu modları denemek ve hangisinin bize en uygun olduğunu görmek istiyorsak ilk işimiz Chrome’un Canary sürümünü indirip yüklemek olacak. Kurulduktan sonra, tarayıcı bayraklarını açacağız ve « aramasını arayacağız.sekme kaydırma«. İçinde daha önce bahsettiğimiz 4 mod olacak ve istediğimizi seçebiliyoruz.

Chrome Canary 90 kaydırma sekmesi

Tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz ve hepsi bu. Aynı anda birçok sekme açtığımızda seçtiğimiz seçeneğin davranışını görebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…