Chrome bu bilgisayarlarda çalışmayı durduracak

Tüm internet servislerinin güncellemeleri, bilgisayarların veya mobil cihazların daha fazla teknik kapasitesini gerektirir.

Bu nedenle programlarda veya uygulamalarda yeni işlevler geldiğinde telefonun hızlandırıcılarının daha fazla hafızasına veya kapasitesine sahip olması gerekecektir.

Google Chrome söz konusu olduğunda, yakın zamanda yeni güncellemesinin bazı çok eski bilgisayar modellerinde çalışmayı durduracağını duyurdu.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Chrome’un çalışmayı durduracağı modeller nelerdir?

Google tarafından geliştirilen tarayıcı, üçüncü nesil SSE talimatlarını desteklemeyen x86 ailesi işlemcilere sahip bilgisayarlarda çalışmayı durduracak.

Bu, o eski işlemciye sahip yalnızca az sayıda bilgisayarı etkileyecektir.

Intel Atom ve Celeron M dahil olmak üzere Intel Core 2 Duo gibi işlemcilere sahip olan bilgisayarlar, şimdilik Chrome’un yeni özelliklerinden yararlanmaya devam edeceklerinden emin olabilirler.

“Analizimiz, SSE3’ü desteklemeyen x86 işlemcili Chrome çalıştıran çok az sayıda Windows cihazı olduğunu gösteriyor” diyor.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Mobil sürümdeki rolü için web tarayıcısı Android, Chrome OS ve macOS yüklü cihazlarda çalışmaya devam edecek.

Yukarıda belirtilen işlemcilere sahip bilgisayarları olan kullanıcılar, kapasiteleri olmayan eski bir bilgisayarları olduğu için Chrome’un yakında onlara hizmet vermeyi durduracağını bildiren bir bildirim alacak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…