Chrome 98 Beta, geliştirilmiş emojiler ve daha fazla haberle artık indirilebilir

Yaklaşık bir yıl önce Google, web tarayıcısı Google Chrome’u her 6 haftada bir yerine 4 haftada bir güncellemeye başlayacağına söz verdi ve o zamandan beri sözünü tutuyor. bize her ay Chrome’un yeni bir sürümünü getiriyor.

Şimdi, Chrome 97’nin kararlı sürümünü duyurduktan sadece birkaç gün sonra şunu öğrendik. Geliştirilmiş emojiler ve daha fazla haberle Chrome 98 Beta şimdi indirilebilir.

Google Chrome 98 beta

Google Chrome 98’in Beta sürümü artık mevcut: içerdiği tüm yeni özellikler bunlar

Google Chrome 98 Beta’nın getirdiği tüm haberler bunlar

Android Polisi’nden adamların bize söylediği gibi, Google resmi blogunda şunu bildiren bir giriş yayınladı: Chrome 98 beta kullanıma sunuldu ve aşağıda açıklayacağımız dahil edilecek tüm yeni özellikleri detaylandırıyoruz.

Chrome 98 Beta ile gelen büyük gelişmelerden biri: COLRv1 Color Gradient Vector Fonts adlı yeni bir yazı tipi biçimine sahip bazı geliştirilmiş emojiler Bu, 2B glifleri tanımlamanıza, varyasyonları desteklemenize ve ayrıca mevcut anahatları yeniden kullanmanıza olanak tanır.

Amerikan şirketine göre, emojiler için bu yeni yazı tipi formatı, dosya boyutunu küçültün ve kaliteyi artırın, çünkü büyük emojiler şimdiye kadar kullanılan bitmap yazı tiplerine kıyasla çok daha iyi görünecek. Görebilirsin mevcut ve yeni emojiler arasındaki fark Google’ın size sunduğu bu örnek web sayfasında.

Google Chrome 98 Beta’nın içerdiği bir diğer yenilik, bir dizi yeni gizlilik kılavuzudur. gizliliğinizi korumak için değiştirebileceğiniz ayarlar ve her birinde göreceksin her değişikliğin size ne getireceğine dair ayrıntılı bilgi.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Google Chrome’un bu yeni özelliğine erişmek için tarayıcıya aşağıdaki yolu yazarak gizli işlevler menüsü veya bayrakları aracılığıyla etkinleştirmeniz gerekecek: chrome://flags#gizlilik incelemesi.

Chrome 98 Beta ayrıca ekran görüntülerinde bir dizi yeni özellik içerir hem mobil uygulamada hem de masaüstü uygulamasında.

Böylece artık Google Chrome’un mobil sürümü, Android için Chrome Share aracıyla yapılan ekran görüntülerine emoji eklemenize olanak tanıyor. Sizi bu satırların altında bıraktığımız ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi, bu emojiler yeniden boyutlandırılabilir, taşınabilir ve hatta döndürülebilir ve bu işlevi etkinleştirmek için, adres çubuğuna route chrome://flags yazarak Chrome bayraklarının ana menüsüne erişmemiz ve seçeneği etkinleştirmemiz gerekecek. Hafif Reaksiyonlar (Android).

Andro4all’daki galeriye göz atın

Masaüstü uygulamaları söz konusu olduğunda, Google Chrome 98 Beta, adres çubuğunun sağındaki Paylaş düğmesinde “gizli” olan bir ekran görüntüsü alma ve düzenleme aracı ekler. Şu anda, bu işlev test aşamasındadır ve bazı hatalara sahiptir, çünkü bilgisayarınıza bir ekran görüntüsü kaydetmeye çalıştığınızda çöküyor.

Chrome 98 Beta masaüstü ekran görüntüleri

Google Chrome’un masaüstü sürümündeki yeni ekran görüntüsü aracı

Android için Google Chrome 98’in Beta sürümü şimdi indirilebilir sizi bu satırların altında bıraktığımız Google Play Store’a doğrudan bağlantı aracılığıyla.

Google Play Store | Google ChromeBeta

Google Chrome

Google Chrome’u indirinGoogle Chrome HileleriChrome sürümleriGoogle Chrome bayraklarıGoogle Chrome’u hızlandırınGoogle Chrome karanlık moduGoogle Chrome’da video indirin

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • Google Nest Cam iç mekan, analiz: evinizin güvenliği için harika bir müttefik
  • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite incelemesi: Redmi’nin en ucuz akıllı saati buna değer mi?
  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor
  • realme GT Neo 2, inceleme: tasarım için geldik, mükemmel performansı için kaldık

Chrome 98 Beta girişi, geliştirilmiş emojilerle şimdi indirilebilir ve ilk olarak Andro4all’da daha fazla haber yayınlandı.