Cep telefonunuzun ses seviyesini nasıl artırabilirsiniz?

Bir cep telefonunda bulabileceğiniz en can sıkıcı sorunlardan biri, ses düzeyiniz yetersiz. Sizi arıyorlar ve duymuyorsunuz, müziğin keyfini gerektiği gibi çıkaramıyorsunuz, alarm yeterince yüksek sesle çalmıyor… Kısacası baş belası.

Umutsuzluğa kapılmayın, çünkü bu sorunun bir çözümü var cep telefonunuzun ses seviyesini artırmaya yarayan birkaç yöntem. Bazıları dahili cihaz araçları sayesinde, bazıları ise harici servislerin yardımından oluşur. Her neyse, cep telefonunun sesini artırmak mümkün ve bunu size göstereceğiz.

Daha fazla bilgi: Xiaomi için hile: Bu ayarları değiştirerek sesi saniyeler içinde iyileştirin

Cep telefonunuzun maksimum sesini artırmanın tüm yolları

Bu yöntemler, cep telefonunuzun ses seviyesini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Dediğimiz gibi, ses seviyesinin düşük olduğu bir cep telefonu kullanmak gerçekten can sıkıcı olabilir. Bu yüzden sana veriyoruz Android cep telefonunuzun sesini artırmaya çalışmak için çeşitli seçenekler ve sonunda hak ettiğin kişi olabilir.

Kulaklıkları unutun, çünkü artık onlara ihtiyacınız olmayacak. bir videoyu net bir şekilde dinleyin. Başka bir çalar saat kullanmak zorunda kalmayı unutun, çünkü artık mobil alarmınıza güvenin. İsterseniz aramalarda titreşimi bile devre dışı bırakabilirsiniz, çünkü ses seviyesini artırabilirsiniz. onları sorunsuz duyacaksınız.

Ardından, cep telefonunuzun maksimum sesini artırmak için kullanabileceğiniz yöntemleri tek tek açıklıyoruz.

Cep telefonunuzun ekolayzırını kullanın

Kullanıcıların çoğu, terminalden en iyi şekilde yararlanabileceğimiz daha gelişmiş araçları bilmeden, daha ileri gitmeden telefonun en temel işlevlerini kullanma eğilimindedir. Bu, kendi cep telefonunuz, aşağıdaki durumlarda düşük ses seviyesi sorununa çözüm sunabilir. daha gelişmiş bir işlev kullanırsınız, ekolayzır.

Samsung tarafından üretilenler gibi bazı Android modelleri, sesle ilgili kapsamlı parametreleri değiştirmenize izin veren bir ekolayzır entegre eder. Hepsi oluşur ayarların “Ses” bölümüne girin cep telefonunuzun ve gelişmiş yapılandırmaya gidin bu ekolayzırı ayarla -varsa-.

Özellikle, izlemeniz gereken adımlar bunlardır. Samsung cep telefonunuzun ekolayzırını kullanın Ses seviyesini artırmak için.

  1. Telefon ayarlarına girin.

  2. bölüme dokunun “Sesler ve titreşim”.

  3. Menüyü aşağı kaydırın ve girin “Gelişmiş Ses Ayarları”.

  4. tıklayarak işlemi takip edin “Efektler ve ses kalitesi”.

  5. Orada temel veya gelişmiş olabilen ekolayzırı göreceksiniz. Gelişmiş moda erişin ve manuel olarak yapılandırın dört frekansı sola kaydırma Mobil sesin yüksekliğini artırmak için

Andro4all’daki galeriye göz atın

Cep telefonunuzun dahili bir ekolayzeri yoksa, aşağıdakilerin yardımına da güvenebilirsiniz. android için harici ekolayzır Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi: Android için en iyi ücretsiz ekolayzır

Çağrıların, bildirimlerin ve alarmların sesini maksimuma çıkarın

Aptalca görünebilir, ancak belki de aramaların, bildirimlerin veya alarmların hacmi maksimumda değildir. Bazen yandaki düğmeleri kullanarak telefonunuzun sesini açtığınızda, aslında yaptığınız şey şudur: sesi yalnızca multimedya bölümünde artırın.

Bu nedenle, harici kaynakları kullanmadan önce aramaların, bildirimlerin ve alarmların hacminin mümkün olan en yüksek seviyede olduğunu onaylamanız en iyisidir. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Ses ve titreşim ve kumandaları hareket ettirin Telefonun sesinin doğru olduğundan emin olmak için maksimuma

Android'de ses ve titreşim

Android’inizdeki aramaların, bildirimlerin ve alarmların sesini manuel olarak artırın.

Harici ses yükselticileri kurun

Önceki iki yöntem, Android cep telefonunuzun ses seviyesini artırmanıza yardımcı olmadıysa, harici uygulamalardan yardım almanın zamanı geldi. Google Play Store’da birkaç uygulama bulabilirsiniz. ses yükselticileri olarak hareket etmek.

Bazıları Volume Enhancer, Volume Booster ve Google Sound Booster’dır, ancak bunu bir sonraki eğitimde yapacağız. GOODEV Volume Amplifier uygulamasını referans alarak.

Bu uygulamanın çalışması daha kolay olamazdı. Sadece indirin, kurun, açın ve amplifikatörü kullanma riskini belirten uyarıyı mümkün olduğu kadar kabul edin. yaparsanız, kulaklık ve/veya hoparlör işitme duyunuza zarar verebilir. Cihazın.

Bu aracı kendi sorumluluğunuzda kullandığınızı kabul ettikten sonra, amplifikatör ekranın alt kısmında görünecektir. Cep telefonunun ses seviyesini artırmak için yapmanız gereken tek şey çubuk tutamağını sağa hareket ettirinböylece amplifikasyon yüzdesinin nasıl arttığını göreceksiniz.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Uygulamanın metinde size söylediği gibi, özellikle dikkatli olmalısınız. ses seviyesini %40’ın üzerine çıkarırsınızözellikle müzik çalarken yaptığınızda.

Bu göstergeleri göz önünde bulundurarak cep telefonunuzun sesini artırmak için GOODEV ses yükselticiyi kullanabilir ve son olarak sesi karşılık gelen güçle dinleyin.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Cep telefonunuzun ses seviyesini artırma girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…