Cep telefonunuzun Karanlık Modu görme duyunuza nasıl zarar verebilir?

bu karanlık tema yerel android 10 seçeneğini destekler, yani cep telefonunuzu en son sürüme güncellediniz ve mod aktif dediniz, cihazınızın arayüzünün gece modunu benimsemesi için herhangi bir hareket yapmanıza gerek yok. Pil gücünden tasarruf edebilen ve gözler için çok iyi değil belirtildiği gibi.

Karanlık mod, modern bir kullanıcı arabirimindeki en popüler özelliklerden biridir ve şu avantaja sahiptir: güç tüketiminden tasarruf edin OLED veya AMOLED ekranlı cihazlarda, bu modun etkinleştirilmesi ekrandaki pikselleri siyaha hatta koyu griye çevirdiğinden ve panelin güç gereksinimleri doğal olarak azalır. Diğer işlevlerin yanı sıra, söz konusu mod ayrıca şunları da yapabilir: zararlı mavi ışığı kesböylece gözleri ve görüşü korurlar.

Size tavsiye ederiz | Tüm bu Android uygulamalarının karanlık modu vardır.

Ancak, AndroidAuthority tarafından bildirildiği üzere, cep telefonunuzun karanlık modu görme duyunuza zarar veriyor olabilir. En büyük mavi ışık kaynağı Güneş’tir.Ancak cep telefonları da az miktarda bu tür ışık yayar ve mavi ışığa aşırı maruz kalmak, vücut için önemli bir hormon olan melatonin salgılanmasını baskılayabilir. geceleri iyi uyu.

Karanlık modun kullanılması her zaman önerilmez

MIUI 11 karanlık mod google play

Şirketler karanlık olduğunu iddia etti görünürlüğü artırır, görsel yorgunluğu azaltmanın yanı sıra. Ancak düşük ışık koşullarında karanlık modu kullanmak gerçekten rahat olsa da, bunu yapmak her zaman tavsiye edilmezÇünkü insan, gün içinde olayları daha net görmede doğal olarak ustadır ve geceleri pek değilbu yüzden karanlığı ışıkta görmek, tersini görmekten daha iyidir.

İlginizi çekebilir | Cep telefonunuzun mavi ışığının sağlığınızı etkileyebileceği doğru mu?

karanlık modun kullanımı astigmatizma neden olabilir, insanlar arasında gerçekten yaygın olan ve bir veya iki gözün düzensiz şekli nedeniyle bulanık görmeye neden olan bir şey. Ayrıca, insanların koyu arka planlar üzerinde açık renkli metinleri okumasını zorlaştırabilir, beyaz üzerine siyah metin yerine. Bu son seçenek en iyi okunabilirliği sunar, dolayısıyla en iyi anlama ve akılda tutmayı da sağlar.

Çok basit, beyaz renk görünür spektrumun tüm dalga boylarını yansıtır, yani irisin genişlemesine gerek yok daha fazla ışık emmek için. Bu şekilde, karanlık modda görüş gerginleşir ve göz bebeğinin ihtiyaç duyduğu daha fazla ışığa izin vermek için genişletinve kullanıcı karanlık bir ekranda açık renkli metin görüntülediğinde, kenarlar siyah arka plana taşmış gibi görünür. Ayrıca uzun süre karanlık modda bir şeyler izlediğinizde gözleriniz daha az ışığın geçmesine alışır.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Cep telefonunuzun Karanlık Modunun görme duyunuza nasıl zarar verebileceği girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…