Cep telefonunuzla geometri öğrenmek için 9 kullanışlı uygulama

Gençlerin eğitimsel gelişimini destekleyen ve farklı konuların öğrenilmesini kolaylaştıran farklı uygulamalar bulmak giderek yaygınlaşmaktadır.

Şu anda dil, edebiyat, matematik ve daha fazlasını öğrenmek için uygulamalar bulabiliriz. Tam olarak, bugün sizinle konuşmak istiyoruz Geometri öğrenmek için gerçekten faydalı 9 uygulama Telefondan.

Cep telefonunuzla geometri öğrenmek için 9 kullanışlı uygulama

Bu nedenle, en iyi olduğunu düşündüğümüz şeyin küçük bir derlemesini yaptık. dikkate alınması gereken en iyi seçenekler geometri öğretmek için bu uygulamalar aracılığıyla küçüklerle bilgi paylaşırken öğretmenler, eğitimciler ve ebeveynler için bir araç olarak hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi: Eklemeyi veya çıkarmayı öğrenmek için 7 iyi uygulama

En iyi geometri uygulamaları

  • cep geometrisi
  • Tüm Hesap Geometrisi
  • Geometri Yardımcısı
  • Geometri
  • geometri matematik
  • Arloon Geometrisi
  • GeoGebra Geometri
  • ARTRİK
  • hesap makinesi geometrisi

Cep geometri şekilleri, geometrik formüller

cep geometrisi bu çok uygulama eksiksiz ve kolay geometri problemlerini çözmek için özel olarak tasarlanmış kullanmaktır. Ayrıca, ebeveynlerin çocuklarının ödevlerini sorunsuz bir şekilde gözden geçirmeleri için ideal bir araçtır.

gibi işlemleri yapabilen süper eksiksiz bir hesap makinesidir. 2 boyutlu geometrik şekillerin çevre ve yüzey hesaplaması3B geometrik katılar için alan ve hacim hesaplayın ve çok daha fazlasını yapın.

Tüm Hesap Geometrisi

Bir diğeri en iyi geometri uygulamaları dır-dir Tüm Hesap Geometrisi. fazlasına sahip bir programdır. 144 hesap makinesinde yerleşik 800 formülbu da onu çok eksiksiz bir araç yapar.

gerçekleştirebilir karmaşık hesaplamalar örneğin: alan, hacim, açılar, yükseklik, hipotenüs, medyan, çevre, çevre ve saniyeler içinde uzun bir matematiksel işlem listesi, doğrudan mobil cihazınızdan.

Geometri Yardımcısı

Geometri Yardımcısı

Geometri Yardımcısı matematik problemlerini çözmenize yardımcı olur

Geometri Yardımcısı için en iyi uygulamalardan bir diğeri geometri problemlerini çözher işlemi basitleştirir ve hızlı bir şekilde doğru sonuçlar alabilirsiniz.

İndirerek, hesaptan yapabileceksiniz. çevre, alan, hacim ve sadece verileri girerek ve uygulamanın sihri yapmasına izin vererek 2B ve 3B olarak bir geometrik şekil için ihtiyacınız olan her şey.

Geometri

Adından da anlaşılacağı gibi, onlardan biri geometri uygulamaları özellikle bu konuyu öğreten öğretmenler için günlük hayatta eksik bırakılamayacak olan.

İzin veriyor hesaplamalar yapmak ve sorunları çözmek itibaren kesirler olarak cebirsel ifadelerelemanlar ve fakülteler, geometrik bir figürün tüm parametrelerini ve çok daha fazlasını hesaplayın.

Önemli bir gerçek olarak, sadece kesin sonuçlar hızlı bir şekilde, aynı zamanda çözümü ve bunu çözmek için adım adım kullanılan teoriyi de gösterir. Pisagor teoremisinüs ve kosinüs, diğerleri arasında.

geometri matematik

geometri matematik

Geometri Matematiği ile Öklid geometrisini öğrenin

geometri matematik için bir uygulamadır öklid geometrik (benzer özelliklere sahip daha yüksek boyutlu geometriler), geometrik şekiller, ifadeler ve diğer önemli parametreler hakkında gerekli tüm bilgileri sağlar.

için mükemmel bir araçtır. her seviyeden öğrenci üçgenler, dikdörtgenler, kareler, küpler, daireler, küreler, yarım küreler ve koniler hakkında bilgi edinmek isteyenler.

Ek olarak, tüm geometrik şekillerin çevre, alan, hacim ve diğer önemli ölçümleri gibi çeşitli geometrik parametreleri bulmak için gerekli tüm formüllere sahiptir.

Arloon Geometrisi

Arloon Geometrisi birden fazla geometri öğretmek için uygulamalarkonunun öğrenme sürecinde öğrencilere yardımcı olacak çok kullanışlı ve eksiksiz bir araçtır.

İçinde, özelliklerini ve alanlarını ve hacimlerini tanımlayan formülleri ile prizmalar, düzenli polihedronlar, piramitler ve daha fazlasını çalışmak için ideal müfredat içeriği ve çok seviyeli alıştırmalar bulacaksınız, gerçeklikle uyumluluk sayesinde ortamdaki nesneleri geometrik şekillerle karşılaştırın ve tanımlayın. arttı ve çok daha fazlası.

Esas olarak hedefleniyor 11 yaşından itibaren öğrenciler (K6-K10 seviyeleri), tam akademik gelişimleri için ideal bir tamamlayıcı görevi görür.

GeoGebra Geometri

Geometri öğrenmek için GeoGebra Geometri

GeoGebra Geometria yardımıyla noktalarla geometrik yapılar yapın

GeoGebra biridir en popüler uygulamalar matematik ve fen bilgilerini bir şekilde artırmak isteyen insanlar tarafından dünya çapında dinamik ve basit.

Bu uygulama ile oluşturabilirsiniz noktaları olan geometrik yapılarçizgiler, daireler, çokgenler, açılar ve koniler, çizgiler, çokgenler ve daireler çizin, tamamen ücretsiz öğretim kaynaklarına erişin ve ayrıca çalışmalarınızı kaydedin ve sınıf arkadaşlarınızla ve öğretmenlerle paylaşın.

Çevreleri ve alanları hesaplayın: 9 geometrik şekil

Çevreleri ve alanları hesaplayın 9 geometrik şekil

Bu uygulama sayesinde birden fazla alıştırma çözerek geometri öğrenin

Bu bir geometri öğrenmek için mükemmel bir uygulama hangi oluşur alanı hesaplamaya odaklanan çoklu alıştırmalar ve üçgenlerin, beşgenlerin, karelerin, dairelerin, dikdörtgenlerin, yamukların, eşkenar dörtgenlerin ve eşkenar dörtgenlerin çevresi.

Bu uygulama, çocukların edinilen bilgiyi güçlendirmek öğretmenleri tarafından sınıfta uygulamaya konulur ve basit egzersizler onlar için tasarlandı.

Geometri Hesap Makinesi

Geometri bilgisini güçlendirmek için Geometri Hesap Makinesi

Geometri problemlerini çözmek için Geometri Hesap Makinesi

Yapabileceğiniz geometri problemlerini çözmek için mükemmel bir uygulama düzlem ve katı rakamları hesaplamak doğrudan akıllı telefonunuzdan kolayca ve hızlı bir şekilde komplikasyon olmadan.

Üçgen, kare, dikdörtgen, paralelkenar, eşkenar dörtgen, yamuk, dikdörtgen, çokgen, daire, daire, elips, küre, küp, kutu, silindir, koni, kesiklere kadar tüm olası geometrik şekillere göre çok sayıda işlevsellik bulun koni, prizma, piramit, kesik piramit, oktahedron ve çok daha fazlası.

Daha fazla bilgi: Cep telefonunuzla matematik öğrenmek, pratik yapmak ve çözmek için en iyi 7 uygulama

Şüphesiz bunlar, kolay geometri öğrenmek için en iyi uygulamalaradım adım ve en küçükler için sınıfta edinilen bilgileri mobil cihazınızın rahatlığında geliştirmeye yardımcı olan kesin sonuçlarla.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Cep telefonunuzla geometri öğrenmek için 9 faydalı uygulama girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…