Cep telefonunuzda Google Asistan sürüş modu yerine Android Auto nasıl kullanılır?

Google, mobil + araba birlikteliğinde en iyi çalışan araçlardan birini sonlandırmaya karar verdi: Telefonun Android Auto özelliği, Android Assistant’ın sürüş modu lehine kayboluyor. Bu, yalnızca arayüzü değil, aynı zamanda yok olma yolunda olan seçenekleri kısıtlar. Elbette, Android Auto’yu mobil cihazlarda kullanmaya devam etmenin hala yolları var.

İşletim sistemleri ve arayüzleri Google için hiçbir zaman net olmadı, boşuna değil hem cihazlarının yazılımlarını hem de cihazların kendilerini çeşitlendirmiştir.. Cep telefonları için Android, tabletler için varyasyonlar, Wear OS adlı saatler için bir Android, Android TV, şimdi Nest cihazlarda Fuchsia OS içeriyor… Android Auto konseptinin de değişmesi normal. Daha kötüsü.

Ana Ünite Reloaded, Android Auto’yu cep telefonunuza geri getiriyor

Android Auto Ana Ünitesi Yeniden Yüklendi

Yukarıda, Google Asistan sürüş modu; aşağıda, Ana Ünite Yeniden Yüklenmiş Android Auto (Google Pixel 6)

Devam etmeden önce kavramların açıklığa kavuşturulması gerekir. Android Auto, Android işletim sistemine sahip bir mobil cihazdan aracın ekranına yansıtılan bir sistemdir.. Ayrıca Google, araca dahil etmesine gerek kalmadan bu sistemin arabada kullanılabilmesi için telefonun Android Auto ekranına dönüştürülmesine de izin verdi. Android 12 ile saniye kaybolur ve Google Asistan’ın sürüş modu olur.

Android Auto'nun yolda olan dört yeni özelliği

Yukarıda bahsedilen sürüş modu, arayüzü basitleştirdiği ve siparişleri Google Asistan’da merkezileştirdiği için direksiyon başındaki riskleri önler. Öyle olsa bile, o zamandan beri GPS navigasyonunu görselleştirmenin bir yolu. Android Auto’nun izin verdiği gibi telefonun geri kalanının kullanılmasına izin vermez. Bu nedenle, telefonda Android Auto’ya alışmış olanlar için, Google’ın asistanın sürüş modunu dayattığı gerçeği, mobil ve arabayı birleştirmenin daha eksiksiz ve basit bir yolunu bir çırpıda ortadan kaldırmak anlamına geliyor.

{«videoId»:»x83g8ea»,»autoplay»:true,»title»:»12 ANDROID AUTO TRICKS – Özelliklerinden en iyi şekilde yararlanın!»}

Rağmen Google onu kaldırdıktan sonra eski Android Auto’yu geri yüklemenin bir yolu yok (Android 12 güncellemesiyle birlikte), eski arayüzü Google’a güvenmeden kullanmanın bir yolu var: Ana Ünite Reloaded. Bu uygulama tam anlamıyla arabanın Android Auto’sunu mobil ekranda başlatır.

Android Auto için Ana Ünite Yeniden Yüklenen Deneme Sürümü

Android Auto için Ana Ünite Yeniden Yüklenen Deneme Sürümü

Android Auto için Ana Ünite Yeniden Yüklenmiş Emulator

Android Auto için Ana Ünite Yeniden Yüklenmiş Emulator

Headunit Reloaded, yalnızca 10 dakikalık bir deneme olarak da olsa ücretsiz bir sürüm de sunan ücretli bir uygulamadır. Telefonunuzdan Android Auto’yu kurtarmakla ilgileniyorsanız, önerimiz uygulamayı denemeniz ve sizin için yararlıysa satın almanızdır: gerçekten iyi çalışıyor ve çok değerli.

Uygulamayı zaten yüklediniz, şimdi Android Auto’yu cep telefonunuzda nasıl başlatacağınızı görelim.

  • Cep telefonunuzda Android Auto’yu açın. Bunu bulmanın en kolay yolu, telefonunuzun ayarlarına girip “Android Auto” yazmaktır. Bu adla sonuca tıklayın.
  • Android Auto menüsüne girdikten sonra sürüm numarasına ilerleyin. birkaç kez basın ve geliştirici ayarlarının aktivasyonunu kabul et.

Android Otomatik Ana Ünite

  • Android Auto geliştirici ayarlarını etkinleştirdiğinizde, üstteki üç menü noktasına tıklayın ve « öğesini seçin.Ana birim sunucusunu başlat«.
  • Ana Ünite Yeniden Yüklendi’yi açın ve çalışması için gerekli izinleri kabul edin.
  • Ana ekranda bir kez, “Self Mode” seçeneğine tıklayın. Android Auto sistemi telefonunuzda başlayacaktır.

Android Auto Ana Ünitesi Yeniden Yüklendi

Araba Android Auto telefon ekranınızda çalışırken, daha önce kullandığınız şekilde kullanın, Google Asistan sürüş modu etkin olmadığında. Örneğin, GPS kullanarak navigasyon yapabilir, müzik dinleyebilir, telefonu sesinizle arayabilir ve Asistan’ın mesajlarınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Onunla telefonda konuşmanız yeterli olduğu için dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak.

Ana Ünite Reloaded, arabayı Android Auto’yu telefonunuza yansıtır: ekran, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indiren ve ses kontrolü sunan araç arayüzüne uyum sağlar

En çok tavsiye edilen Android Auto’yu «Self Mode» ile başlatmadan önce cep telefonunu yatay konuma getirin. Ayrıca, Ana Ünite Yeniden Yüklendi ayarlarından ekran çözünürlüğünü ve yoğunluğunu değiştirebilirsiniz: Android Auto telefon ekranınızda düzgün çalışana kadar ayarları yapın.

– Haberler Cep telefonunuzda Google Asistan sürüş modu yerine Android Auto nasıl kullanılır? aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…