Cep telefonunuzda daha az yer kaplaması için Android’de bir video nasıl sıkıştırılır

Telefonumuzun günlük kullanımı, bir dereceye kadar terminalin hem dahili hem de harici hafızasının, medya dosyalarıyla dolu farkında olmadan saklıyoruz. için iyi bir hile bu tam depolama alanına ulaşmaktan kaçının hem kaydettiğiniz hem de sakladığınız ve uygulamalar aracılığıyla paylaştığınız videoları sıkıştırmaktır.

mevcut Android’de bir videoyu sıkıştırmak için çeşitli yöntemler ve böylece cep telefonunuzda daha az yer kaplamasını sağlayın. Temel olarak, “sıkıştır” terimi, bir şeyin daha az yer kaplamasını sağlamak anlamına gelir. Kendimize sizi yapmak için izin veriyoruz Küçük önemsiz spoiler: Aşağıda anlatacağımız işlemler basittir ve sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

Android’de bir videoyu sıkıştırmanın birkaç yöntemi vardır.

Çevrimiçi araçlarla

Android terminalinizde bir videoyu sıkıştırmak için en kolay prosedürlerden biri, video için mevcut olan birçok web sayfasından biriyle çevrimiçi yapmaktır. A) Evet, uygulamaları yüklemenize gerek yok terminalinizde veya ileri düzeyde bilgi sahibi olun.

Dediğimiz gibi, bizim durumumuzda olsa da Fastreel veya VideoSmaller gibi bu özelliklere sahip birkaç araç var. Clideo’yu seçtik öğretici yapmak için. Bu çevrimiçi araçla Android’de bir videoyu sıkıştırabilirsiniz:

 1. içine gir Klideus.

 2. Mavi düğmeye tıklayın “Bir video seçin”.

 3. videoyu seç cep telefonunuzun galerisinde sıkıştırmak istediğiniz Ayrıca Google Drive, Dropbox’tan yükleyebilir veya URL’yi yapıştırabilirsiniz.

 4. yapabilmek için sıkıştırma işlemi sırasında bekleyin. videoyu daha küçük boyutta indirin platforma yüklediğiniz

Andro4all’daki galeriye göz atın

Clideo gibi çevrimiçi araçlarla bir videoyu sıkıştırmak o kadar kolay ki onların bazı dezavantajları var, bu hizmetlerden bazıları tarafından eklenen filigran gibi. Buna rağmen, bir videoyu fazla zaman almadan sıkıştırmak istiyorsanız iyi bir alternatiftir.

Daha düşük çözünürlükte kayıt

Bir videonun daha az yer kaplaması için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek de onu daha düşük bir çözünürlükte kaydetmektir. Tüm cep telefonlarında bulunan basit bir prosedür olmasına rağmen, izlenecek adımlar değişir üreticiye ve terminalin modeline bağlı olarak.

şimdi göreceğiz video kayıt çözünürlüğü nasıl değiştirilir bir Samsung Galaxy cep telefonundan:

 1. Kamera uygulamasını açın.

 2. Seçeneğe tıklayın “Video”.

 3. düğmeye dokunun “FHD60” -veya yapılandırılan seçenek- en üstte.

 4. Görüntülenen seçeneklerde, en düşük çözünürlüğü seçin çekeceğiniz videonun daha az yer kaplamasını sağlamak için

Android'de video kayıt çözünürlüğünü değiştirin

Çekeceğiniz videonun çözünürlüğünü daha az yer kaplayacak şekilde değiştirin.

Mevcut Samsung Galaxy’de izlenecek prosedür budur. Diğer Android terminallerinde, ekranın üst kısmında çözünürlüğü değiştirme seçeneğinin görünmesi mümkündür, ancak içinde yapmanız gereken cep telefonları da vardır. çözünürlüğü ve saniyedeki kare sayısını yapılandırmak için Ayarlar’a gidin videonun.

Paylaştığınız uygulamanın kendisinden

Android’de videoları sıkıştırmanın başka bir yöntemi, onu paylaştığınız uygulamanın yardımını kullanmaktır. Instagram, WhatsApp veya Twitter gibi çoğu sosyal platform, video çözünürlüğünü otomatik olarak azalt böylece daha az yer kaplar.

Telegram bir adım daha ileri giderek, paylaşacağınız videonun boyutunu seçme olanağını size sunuyor. Bu doğru, onun bir video çözünürlüğünü değiştirmek için yerleşik araç diğer seçeneklere başvurmak zorunda kalmadan. Böylece Telegram’da bir videonun boyutunu değiştirebilirsiniz.

 1. Telegram’ı açın ve sohbete gir videoyu paylaşacağınız yer.

 2. Galeriye tıklayın ve videoyu seç söz konusu.

 3. Video önizleme ekranında, üzerine dokunun. dişli simgesi sağ alt köşeden.

 4. Alt çubuk denetleyicisini kaydırın videonun çözünürlüğünü ve dolayısıyla boyutunu azaltmak için sola. Ekranın üst kısmındaki değişikliklerden sonra mevcut çözünürlüğü ve boyutu görebileceksiniz.

 5. Düzenlemeyi bitirdiğinizde videoyu gönderin.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Göreve özel üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Android cihazınızda bir videoyu sıkıştırmak için son seçenek, bu görev için özel olarak tasarlanmış üçüncü taraf uygulamaların yardımını almaktır. Onlardan bazıları Panda Video Kompresörü, Ücretsiz Video Kompresörü veya Video Kompresörüikincisi, eğitimimiz için seçilen kişidir.

Küçültülmüş boyutu ve basit ve hızlı kullanımın ötesinde ücretsiz bir uygulamadır. Adım adım bakalım video kompresörü nasıl kullanılır Telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra.

 1. Androidinizde Video Kompresörü açın.

 2. klasöre tıklayın sıkıştırmak istediğiniz videonun bulunduğu yer.

 3. videoyu seç klasörün içinde.

 4. Seçeneğe tıklayın “Videoyu sıkıştır”. Kaydın uzunluğunu azaltmak istiyorsanız, “Sıkıştır+videoyu kes”i de seçebilirsiniz.

 5. seçeneklerinden birini seçin Yüksek kalite, Düşük kalite veya Özel.

 6. Tıklamak “Videoyu sıkıştır” ve sıkıştırma işleminden sonra video otomatik olarak cihazınıza kaydedilir.

Andro4all’daki galeriye göz atın

4, bu kılavuzda açıklanan Android’deki videoları sıkıştırma yöntemleridir. Bazıları web sayfaları gibi daha hızlıdır ve diğerleri, çoklu sıkıştırma seçenekleri sunan uygulamalar gibi daha eksiksizdir. Hepsi aynı amaca hizmet ediyor: videolarınız daha az yer kaplar.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Cep telefonunuzda daha az yer kaplaması için Android’de bir video nasıl sıkıştırılır girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…