Cep telefonunuz neden bulanık fotoğraflar çekiyor ve bunu çözmek için neler yapabilirsiniz?

Sosyal ağlarda gezinmenin yanı sıra mobil cihazlarımıza en çok kazandırdığımız kullanımlardan biri. fotoğraf çekmektir.

Etkili bir şekilde, akıllı telefonlar geleneksel kameraların en iyi ikamesi haline geldi, çünkü bunların aksine, cep telefonunu neredeyse 24 saat yanımızda taşıyoruz.

Daha fazla bilgi: Piyasadaki en iyi kameraya sahip telefonlar

Ama tüm çabalarımıza rağmen bir yol yok. Cihazımız bulanık fotoğraflar çekiyor ve utançtan Instagram’da yayınlayamıyoruz. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Akıllı telefonumuzun bulanık fotoğraflar çekmesi sorunu nasıl çözülür?

Fotoğraflarınız bulanıksa bu ipuçlarını deneyin.

Mobil cihazımızın bulanık fotoğraflar çekmesi bizi endişelendirmesin. Çoğu zaman oldukça kolay bir şekilde sabitlenir. ve bu, akıllı telefonun veya lensin hasar gördüğü anlamına gelmez.

Bu nedenle, herhangi biriniz bu “sorun” ile karşılaşırsa, aşağıdakileri yapmaya çalışan.

Fotoğraf çekerken akıllı telefonu hareket ettirmeyin

Çok iyi bir eliniz yoksa, fotoğraf çekmeye çalıştığınızda akıllı telefonu çok hareket ettirdiğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Bu, fotoğrafların bulanık çıkmasının nedenlerinden biri olabilir ve mobil modele bağlı olarak, iyi fotoğraflar çekmek için tamamen hareketsiz olması gerekecek.

Çözüm? Bu nabzı iyileştirin veya bir gimbal sabitleyici satın alın.

kirli lensler

lens

Akıllı telefonunuzun lensini zaman zaman temizlemeyi unutmayın.

Fotoğrafların bulanık çıkmasının ana nedenlerinden biri, çünkü lensler kirli. Cep telefonumuzu her zaman yanımızda taşıdığımızı ve herhangi bir yüzeyde bıraktığımızı unutmayın, bu nedenle günler içinde kamera lenslerine kir yapışması oldukça olasıdır.

Çözüm? Gerçekten basit. Gözlükleri temizlemek için yumuşak bir bez veya güderi ile kiri temizlemeye devam edeceğiz..

Fotoğraf çekerken zaman ayırın

Haste iyi bir danışman değil ve fotoğrafçılıkta daha da az. Çoğu modern akıllı telefon, fotoğrafçılık uzmanı olmayan bizler için otomatik odaklama özelliğine sahip olsa da, birçoğunun bulanık çıkması olasıdır çünkü cihazımızın manuel odağını yanlış kullandık.

Tüm bu nedenlerden dolayı, fotoğrafı ve odağı bu şekilde hazırlamak için biraz zaman ayırmak en iyisidir. fotoğraf çekme yöntemimizi inanılmaz bir şekilde geliştireceğiz.

Sonunda… akıllı telefon yeterli değil

Samsung Galaxy S21 Ultra kameralar

Tüm ihtişamıyla Samsung Galaxy S21 Ultra’nın devasa dörtlü kamerası.

Ne yazık ki, 100 Euro’luk bir akıllı telefon, 1000 Euro’luk bir akıllı telefon ile aynı şeyi yapmıyor. Aynı fotoğrafları da çekmiyor.. Bununla, eski bir düşük kaliteli akıllı telefona sahip olmanız durumunda, hatanın sizde değil, mobil cihazınızda olduğunu kastediyoruz.

neyse ki bugün en temel terminaller bile doğru fotoğraflardan fazlasını çeker Bu nedenle, yukarıdakilerin tümüne rağmen fotoğrafların kalitesi hala korkunçsa, akıllı telefonunuzu bunlardan biriyle değiştirmenizi öneririz. İyiler, güzeller ve hepsinden önemlisi oldukça ucuzlar.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Telefonunuz neden bulanık fotoğraflar çekiyor ve bunu düzeltmek için neler yapabileceğiniz yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…