Cep telefonunu temizlemek ve virüslerden uzak tutmak için ipuçları…

Koronavirüs, akıllı telefon gibi bazı yüzeylerde 28 güne kadar sürebiliyor. Bu yüzden koronavirüs zamanlarında temizlik ve hijyen önlemlerini mutlaka artırıyorsunuz değil mi? Durumunuz buysa ve cep telefonunuzu nasıl temizleyeceğinizi ve dezenfekte edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin çünkü akıllı telefonunuzu dezenfekte etmek için size bazı anahtarlar vereceğiz. Cep telefonunun bakımında hijyen ve bakım çok önemlidir: Celside Insurance ve Ipsos tarafından yürütülen araştırmaya göre İspanyolların %76’sı cep telefonunun bulaşıcı ajanların taşıyıcısı olduğunun farkında ve onu temizlemeye çalışıyor.

Cep telefonu, toplumun kişisel ve profesyonel cephesinde önemli bir araç haline geldi. Celside Insurance ve Ipsos tarafından gerçekleştirilen Telekomünikasyon ve Bağlantı Cihazları Araştırmasına göre, %51’i telefonun çevreleriyle iletişim kurmak için gerekli olduğunu düşünürken, %29’u iş nedeniyle kullanımını artırdı.

London School of Hygiene and Tropical Medicine tarafından yapılan bir araştırma, cihazlarımızı kullanmak için kullandığımız el ve uzuvlarımızda taşıdığımız bakteri miktarı göz önüne alındığında, cep telefonlarının %92’sinde bir tür bakteri olduğunu buldu.

Ve aramak için bir şey mobil temizleyici hafıza ve önbellek sorunları için ve bir diğeri akıllı telefonun virüs ve bakterilerden temizlenmesi hakkında konuşmaktır. Ama ne olursa olsun, cep telefonumuz en iyi arkadaşımız, ayrılmaz yoldaşımız oldu, onu her yere götürüyoruz, ama hiç bakteri ve mikropları da taşıyıp taşımadığınızı merak ettiniz mi? için bu ipuçlarına dikkat edin. cep telefonunuzu temizleyin ve dezenfekte edin ve virüslerden ve bakterilerden uzak tutun.


İlginizi çekebilir:Cep telefonlarındaki bakteriler: efsane mi gerçek mi?


Cep telefonumu nasıl dezenfekte edebilirim

Cep telefonu, bulaşıcı ajanların taşıyıcısı olabilen bir cihazdır. Avustralya Ulusal Bilim Ajansı tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, koronavirüsün cep telefonu ekranlarının camları gibi pürüzsüz yüzeylerde 28 güne kadar hayatta kalabildiğini ve virüsün daha yüksek sıcaklıklarda daha düşük sıcaklıklarda olduğundan daha az süre hayatta kaldığını gösteriyor. Buna ek olarak, Barselona Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, mobil ekranın bir tuvaletten 30 kat daha fazla bakteri içerebileceğini gösteriyor.

Elimizde cep telefonu ile çok zaman geçiriyoruz. Sürekli yüzümüze koyuyoruz… Koronavirüsün moda olmasının ötesinde, akıllı telefonun olabildiğince temiz olmasının ideal olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, işte bazı pratik ipuçları. akıllı telefonunuzu temizlemek ve dezenfekte etmek için:

  1. Akıllı telefonunuzu nemli bir bez veya benzeri bir bezle silerek temizleyin.
  2. Piyasada bulunan temizleme çözümlerinden herhangi birini kullanmak istiyorsanız, temel olarak üç tane seçebilirsiniz: ekran temizleme mendilleri, anti bakteriyel sıvı içeren mendiller ve mobil cihazlar için komple temizlik kitleri.
  3. Konektörleri, mikrofonları, kulaklığı temizleyin. Alkollü bir bez kullanabilirsiniz.
  4. Akıllı telefonunuzun kamerasını temizlemeyi unutmayın
  5. Şimdi daha aşırı önlemler için: Cihazınızda bulunan mikropları ortadan kaldırmak için bu tür ışığı kullanan bir ultraviyole akıllı telefon sterilizatörü kullanın.

Bunu yapmanın başka bir yolunu biliyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin. Cep telefonunun günlük ve sık aralıklarla temizlenmesi, cihazın yüzeyinin virüs ve bakterilerden yeterince uzak tutulması için önemlidir. Suda çözülmüş alkolle hafifçe nemlendirilmiş mikrofiber bez geçirilmesi tavsiye edilir. Gözlükleri temizlemek için kullanılana benzer bir mendil olabilir. Ve temizlemeye devam etmek için ilk şey, kapağı çıkarmak ve cep telefonunun tüm yüzeylerinin yanı sıra temizlemektir: ekran ve arka. Temizliğe ek olarak, kullanımına da dikkat etmek önemlidir: Mobil cihazı yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirmeyin, tuvaletler veya mutfak gibi daha fazla bakterinin yoğun olduğu alanlarda bırakmayın ve son olarak paylaşırken dikkatli olun.